Zvíťazili sme s TomTom v Athénach

Zvíťazili sme s TomTom v Athénach

Viete ako vznikol známy 42,195 metrov beh nazývaný maratón? Víťazstvo grékov po bitke u Marathonu bežal oznámiť do Athén grécky vojak Thersippose. Bez odpočinku ubehol trať dlhú 42,195 metrov. Na athénskom námestí zvolal: Zvíťazili sme! Potom klesol mŕtvy celkom vyčerpaný nadľudským výkonom. Na jeho počesť bola pomenovaná najdlhšia olympijská bežecká trať ako maratónsky beh.
Prvý oficiálny maratón sa uskutočnil v rámci prvých novodobých olympijských hier na približne pôvodnej trati z Marathonu do Athén 10.4.1896 a končil sa na štadióne Panathinaiko, ktorý bol postavený už v roku 556 pred našim letopočtom a o 200 rokov neskôr prestavaný do bieleho mramoru. Tesne pred otvorením 1. olympijských hier bol zrekonštruovaný a stojí tam dodnes. Práve na tento štadión sme sa vybrali aj my otestovať hodinky TomTom Runner 2.

TomTom v Aténach

Pôvodne to nebol hlavným cieľom, ale lacné letenky + jarné prázdniny spôsobili to, že sme sa v Athénach objavili na predĺžený weekend. Hodinky TomTom Runner 2 (vo verzii Cardio + Music) nedávam z ruky už pár mesiacov, čo vidieť aj z predchádzajúcich recenzií. Samotný maratón som síce nedával, ale za 4 dni som ho takmer zvládol. Totiž v TomTom Runner 2 je integrovaný aj fitness náramok a sám som bol prekvapený, že po 4 dňoch chodenia po pamiatkach mi na nich svietilo prechodených niečo cez 40km. Dokonca začiatkom roka 2016 vyšla aktualizácia hodiniek, ktoré Vám aj každých 10 minút zmerajú frekvenčný tep. Bohužiaľ táto vychytávka v prípade aktivovania zníži výdrž batérie z 3 týždňov na 1 týždeň.

TomTom v Aténach

Keď sme už boli v Athénach, sme samozrejme nemohli minúť ani vyššie spomenutý štadión. Štadión stojaci už viac ako 2000 rokov je jednoducho nádherný, kde do mramorového hľadiska sa zmestí cca 60.000 ľudí. Tak sme si dali aspoň symbolické 400m kolečko, len škoda že pri prázdnom štadióne. Musí to byť naozaj zážitok pre športovca ktorý tú súťaži.

Neprehliadnite:
Čo má pre nás schované TomTom pre rok 2016?
TomTom v Aténach

Ak máte záujem, už sú pre rok 2016 otvorené registrácie na klasický maratón z Marathonu do Athén, ktorý sa bude konať 13.11.2016! Pri trénovaní Vám určite pomôžu športové hodinky od TomTom.

TomTom v Aténach
comments powered by Disqus