Šesťdňová v Košiciach pozná predbežné štartové pole

Šesťdňová v Košiciach pozná predbežné štartové pole

Pripravovaná Šesťdňová motocyklová súťaž – ISDE 2015, ktorá sa uskutoční od 7. do 12. septembra v Košiciach a ich okolí pozná už svoje predbežné štartové pole.
Jednotlivé motocyklové federácie združené v Medzinárodnej motocyklovej federácii (FIM) mali povinnosť do 15. februára oznámiť svoje nominácie a organizátor svoje právo akceptácie alebo odmietnutia týchto prihlášok uplatnil práve v týchto dňoch. A keďže záujem bol väčší než plánovaná kapacita tratí, muselo sa i škrtať. I tak je akceptovaný počet tímov a jazdcov vyšší než sa pôvodne očakávalo, čím sa vyšlo v ústrety práve extrémnemu záujmu o štart v Košiciach.
Na predbežnom zozname tak figuruje 548 jazdcov z 32 krajín sveta, pričom finálne mená sa dozvieme 6 týždňov pred konaním podujatia, kedy je ďalšie z kôl uzávierok, ktoré už predpokladá i menné nominácie jednotlivých národných federácií.

Je potešiteľné, že najväčšie zastúpenia má práve Slovensko, ktoré bude reprezentovať až 49 jazdcov.
Nasleduje Švédsko (34 jazdcov), Česko, Fínsko, Francúzsko, Taliansko, USA a Veľká Británia (všetci v zastúpení 31 jazdcov). Medzi najvzdialenejšie, či najexotickejšie krajiny v štartovom poli patrí Austrália, Južná Afrika, Venezuela, Čile, či Spojené arabské emiráty.

V najprestížnejšej World Trophy  sa predstaví 24 národných tímov, o Junior Trophy zabojuje 19 tímov a medzi ženami bude súperiť o Women Trophy 8 tímov. Slovensko plánuje obsadiť všetky tri hlavné súťaže ISDE 2015. Program je samozrejme doplnený už tradične o súboje klubových družstiev.

Neprehliadnite:
Štefan Svitko testoval prvé TomTom Bandit na Slovensku
Poznámka redakcie: Na tejto akcii nájdete aj našu firmu, kde budeme prezentovať výrobky firiem TomTom a JBL
comments powered by Disqus