Pozrite sa na ťažko dostupné miesta alebo za roh

Pozrite sa na ťažko dostupné miesta alebo za roh

Nedávno sme písali o šikovnom a veľmi lacnom mikroskope od firmy MediaTech. Táto hračka už je permanentne u nás na stole a je to nikdy nekončiaca zábava. Teraz k tomu sme dostali ešte podobnú "hračku" vo forme endoskopu. Nebojte, nebudeme opisovať a testovať rôzne telesné otvory, aj keď názov tomu veľmi nepomáha :)
Pred tým ako sa začítate do nasledujúcich riadkov, odporúčame si prečítať článok o mikroskope, pretože tieto dva produkty majú veľa spoločného. Napríklad používajú rovnaký ovládaci software pre PC aj Android. Rozdiel je len v samotnom hardwarovom prevedení.

MediaTech endoskop MT4095

Určenie
Tento endoskop slúži najmä na preskúmanie ťažko dostupných miest, prípadne ich uvoľnenie. Tomu najmä napomáha, že kamera je upevnená na 5m dlhom kábli. Ten by mal byť dostatočne dlhý aby ste sa s tým kamkoľvek dostali. Druhou výhodou je, že kábel je tenký a najhrubšia časť celého príslušenstva je ihneď na začiatku, kde sa nachádza 5.5mm kamera.

MediaTech endoskop MT4095

Týmto endoskopom môžete začať preskúmavať čo vás napadne. Prečo máte upchatý odtok, či nie je niečo v odtokovej trubici vašej umývačky riadu, skúmať valce motora, pozrieť sa za skriňu čo vám tam padlo, vytiahnúť zapadnutú malú skrutku z počítača, bez toho aby ste ho zas museli rozoberať. Aj tu je možností neúrekom ako využiť endoskop.

Neprehliadnite:
Mikroskopický svet na dosah pre každého
MediaTech endoskop MT4095

Medzi pozitívne vlastnosti okrem toho, že je vodeodolný (certifikácia IP67), tak sa dodáva aj pomocné príslušenstvo. Na začiatok kamery môžete uchytiť háčik alebo magnetku pre vytiahnutie malých vecí z ťažko dostupných miest. A v balení nájdete ešte jeden šikovný nadstavec v podobe pravouhlého zrkadla, keď vám nepostačuje pohľad dopredu, ale potrebujete vidieť tzv. "za roh". Stačí naskrutkovať na kameru a môžete sa hrať na špióna.

MediaTech endoskop MT4095

Na druhej strane 5m dlhého kábla zas nájdete malú krabičku, kde dominujú dva ovládacie prvky. Jedným regulujete intenzitu LED diód keď už ste s kamerou v tmavých dierach aby ste niečo aj videli, a druhým prvkom zas robíte snímky. Slúži ako diaľková spúšť. Kábel je ukončený microUSB konektorom, no v balení nájdete aj redukciu na klasické veľké USB pre pripojenie k počítaču. Ten microUSB konektor je účelný, aby ste si k mobilnému telefónu s OS Android nemuseli brávať navyše žiadne káble navyše.

MediaTech endoskop MT4095

V spojení s telefónom vidíme veľké možnosti využitia. Najmä v servisoch počítačov, autoservisoch či u inštaláterov. Sami sme testovali endoskop a mikroskop na rôznych telefónoch s OS Android a nezaznamenali sme žiaden problém s nekompatibilitou. Jedine pri novších modelov, ktoré už disponujú rozhraním USB-C, si musíte zadovážiť redukciu, ale i s tou nám to fungovalo.

Na rozdiel od mikroskopu, tento endoskop disponuje automatickým zaostrovaním ale nemá žiadne hardwarové približovanie. Dlhý kábel ale dáva miesto pre manipuláciu a prípadne priblíženie k objektu. Všetko môžete sledovať online na displeji vášho telefónu alebo obrazovke počítača. Jedine čo nám chýba, je kompatibilita s telefónmi značky Apple. No za cenu do 20,- € je to možno naša ďalšia "hračka" do zbierky.

Neprehliadnite:
JBL poskytuje audio riešenie pre mobilné telefóny Lenovo
MediaTech endoskop MT4095
comments powered by Disqus