Značka Ariete prináša na český a slovenský trh skvosty nie len talianskej kuchyne

Značka Ariete prináša na český a slovenský trh skvosty nie len talianskej kuchyne

Keď som prvý krát začul slovo Ariete, predstavil som si niečo talianské, spojené s kuchyňou, emóciou… Potešilo ma, že som sa nemýlil. Táto spoločnosť už má ako čerstvá päťdesiatnička niečo za sebou. Písal sa rok 1964 a v talianskej Florencii vznikla spoločnosť, ktorá začala vyrábať plynové zapaľovače. Podľa všetkého úspešne, pretože už 5 rokov po tom sa pustila do produkcie žehličiek, ktoré v mnohých krajinách patria k najpredávanejším. Ariete vo svojej histórii rástlo a postupne sa začali venovať širšiemu sortimentu až došlo k začleneniu do veľkej, rešpektovanej rodiny DeLonghi.  Ariete je akuálne v jednej skupine s u nás známymi a rešpektovanými značkami Delonghi, Kenwood a novo aj Braun - malé kuchynské spotrebiče.
V rámci tejto rodiny Ariete ponúka výrobky v strednej cenovej hladine a sama ich charakterizuje ako smart, teda “šikovné”, určené pre mladých, vybavujúcich svoju prvú domácnosť, ktorých očakávanie je aby výrobky boli funkčné,skladné až minimalistické. Farebnosť domácich spotrebičov Ariete rozhodne nebýva konzervatívna a už v ďalších článkoch sa budete môcť presvedčiť, že Ariete prináša na český a slovenský trh jedinečné produkty, ktoré oživia vašu domácnosť – dizajnovo, chuťovo a hravo.

Ariete môžeme s pokojným svedomím označiť za tradičnú taliansku značku, ktorá má na domácom trhu postavenie ako napr. Russell Hobbs vo Veľkej Británii či ETA V Čechách a na Slovensku.

Ariete

Delonghi preslávili kávovary, Kenwood roboty, Braun tyčové mixéry. Čo preslávilo Ariete vo svete?

Predovšetkým sú to pákové kávovary a hlavne výrobníky cappucina, rady Retro a Vintage. Ako už bolo spomínané, významným sortimentom pre Ariete sú žehličky a málokto vie, že práve táto značka bola priekopníkom v oblasti parného čistenia. Ariete pred 25 rokmi vymyslela prvý ručný parný čistič a svoje technológie naďalej zdokonaľovala a robí tak naďalej. Dokonca patenty dlhé roky vlastnilo práve Ariete a práva na výrobu boli aj známejším značkám poskytované prostredníctvom licencie. Ariete používa pri výrobe parných čističov vysoko profesionálne materiály, neustále zdokonaľuje technológie a pracuje aj na dizajne svojej rady Vapori, dôkazom čoho je aj unikátny čistič okien Ariete Vetrela.

Neprehliadnite:
Testovali sme horúce novinky ARIETE, espresso kávovar a penič mlieka Vintage
Ariete

Ak sa povie Taliansko, iste nejednému z nás napadne talianska kuchyňa. Ani v tomto prípade Ariete nesklame. Sú špecialisti na pomocníkov do kuchyne, ktoré v talianskych domácnostiach majú nezastupiteľné miesto, ale obľúbenými sa môžu stať aj na našom trhu. Patrí sem pasírovačka na výrobu omáčok, polievok, pokrmov pre deti alebo strúhač syra a v neposlednom rade unikátny prístroj Pastamatic. Tento výrobník cestovín ohúri nie len svojim dizajnom z 50. rokov ale tiež jednoduchosťou obsluhy a poteší nie len milovníkov cestovín, ale aj tých, ktorí chcú žiť zdravo, prípadne ich zdravotný stav si to vyžaduje (cieliatici). Ariete tiež nezabúda na ľudí, ktorý sú „single“ a v každej produktovej rade nájdeme kompaktné prístroje, ktoré zaiste potešia každého, kto v kuchyni nemá priestoru na rozdávanie.

Ariete

Ani v takomto stručnom predstavení značky, ktorá sa v mnohých krajinách radí k TOP 8 v oblasti domácich spotrebičov nesmieme zabudnúť na dve dôležité kategórie a to rúry na pečenie. Trúfame si povedať, že aktuálna ponuka Ariete patrí medzi najširšie na trhu

Krátke predstavenie Ariete môžme ukončiť dvoma kategóriami. Sú to rúry na pečenie v asi najrozsiahlejšej ponuke aká je na trhu. Skvostom tejto značky je tiež rada Party Time, ktorá poteší nie len deti, ale aj dospelých. Šikovní pomocníci v retro dizajne 50. rokov Vám pomôžu spraviť si doma obľúbené hotdogy, popcoron, cukrovnú vatu, hamburgery, zmrzlinu a ďalšie lahôdky a vy uvidíte, že to ide aj zdravšie.

Dodávateľom značky Ariete je od apríla 2016 pre Českú a Slovenskú republiku spoločnosť DSI Slovakia a DSI Czech.
comments powered by Disqus