Harman/Kardon Go+Play: legenda pokračuje...

Harman/Kardon Go+Play: legenda pokračuje...

     Značka Harman / Kardon je po celom svete známa svojimi špičkovými Hi-Fi prístrojmi určenými nielen pre technických fajnšmejkrov, ale vďaka user-friendly ovládaniu predovšetkým pre bežných koncových užívateľov. Reproduktory Go+Play, ktoré si dnes predstavíme, nie sú žiadnou novinkou. Na trhu sa nachádzajú už viac ako rok, no svojím mimoriadnym výkonom, nadčasovým vzhľadom a kvalitou reprodukcie sa aj dnes radia medzi najlepšie hrajúce príslušenstvo k iPodu.
Harman / Kardon Go+Play je mimoriadne štýlový prenosný reproduktorový systém s univerzálnou dokovacou stanicou pre všetky iPod prehrávače. Jeho telo je vyrobené z odolného matného čierneho plastu, ktorý vzhľadne dopĺňa masívna oblúková rukoväť z nehrdzavejúcej ocele, čo iba podčiarkuje jeho exkluzivitu. Kto sa zatiaľ nestretol so značkou Harman / Kardon, toho zaručene prekvapí neporovnateľne „väčší“, bohatší a čistejší zvuk, ako by vzhľadom na jeho rozmery (229 x 241 x 508 mm) a hmotnosť (4,6 kg) očakával. Dôvodom toľkej chvály je dvojica vysoko pohyblivých reproduktorov Atlas™ s výkonom 2 x 30 W, ktoré sú schopné vrcholového pohybu membrány v rozsahu až 2,5 cm, a dvojica širokopásmových reproduktorov Ridge s hudobným výkonom 2 x 30 W, ktoré spoločne dosahujú fantastický frekvenčný rozsah 40 Hz až 20 kHz s vynikajúcou citlivosťou >85 dB. Pravdepodobne aj vďaka digitálnemu zosilňovaču s DSP procesorom prakticky nezáleží na hudobnom štýle ani nastavenej hlasitosti, zvuk je vždy vyvážený, plný krištáľovo čistých výšok a hlbokých basov, ktoré boli aj pre mňa samého veľkým prekvapením. DSP procesor pritom inteligentne zabraňuje prebudeniu, takže sa ani pri maximálnej hlasitosti nestretnete s chrapčaním či rezonovaním. Maximálna hlasitosť reprodukcie pritom siaha ďaleko za hranicu tolerancie mojich susedov, bez zveličovania teda môžem prehlásiť, že Go+Play postačujú na ozvučenie menšej domácej diskotéky. Počúvať ho však nemusíte iba doma, ak ho naplníte ôsmimi monočlánkami (typ D), môžete si ho zobrať kdekoľvek so sebou, pričom vám dokáže hrať celých 18 hodín. V jeho výbave sa tiež nachádza štýlové dvojcestné rádiové diaľkové ovládanie s dosahom asi 10 metrov (a to aj cez stenu!), s ktorým možno plnohodnotne ovládať všetky funkcie iPodu, dokonca aj pohybovať sa v menu a pri prenášaní si ho môžete odložiť do skrytého výklopného priestoru na zadnej strane. Na zadnej strane prístroja sa potom nachádzajú kryté konektory, ktoré umožňujú USB komunikáciu iPodu s počítačom, S-Video výstup na televízor a samozrejme nemôže chýbať ani AUX vstup cez 3,5 mm jack, vďaka ktorému môžete pumpovať do reproduktorov zvuk z akéhokoľvek zdroja. Už by sa zdalo, že sme konečne narazili na takmer dokonalý produkt, ale prax ukázala jeho slabé miesto. Je ním paradoxne práve ten „cool“ nerezový oblúk, ktorý zakrýva priamy výhľad na obrazovku prehrávača! Apple našťastie používa kvalitné displeje s dobrou čitateľnosťou aj z ostrých uhlov, takže bežnému ovládaniu to veľmi neprekáža, no pozerať video na displeji pod uhlom asi 45° nie je to pravé orechové.

Verdikt
     Značka Harman/Kardon je vo svete Hi-Fi rovnako prestížna ako asi BMW medzi automobilmi – do ktorých sa mimochodom aj montuje. Prenosné reproduktory Go+Play neostávajú nič dlžné svojmu zvučnému pôvodu a ponúkajú silný dynamický 360 stupňový zvuk plný chrumkavých výšok aj bohatých hlbokých basov, ktorý je navyše zabalený do štýlového tela z neobvykle odolného plastu a ocele. Veľkú pochvalu si zaslúži aj plnohodnotné rádiové diaľkové ovládanie a široké možnosti pripojenia k počítaču, televízoru či iného AUX zdroja zvuku. Jedinou malou nedokonalosťou je rukoväť zakrývajúca priamy výhľad na displej, no pri bežnom používaní to bude vadiť asi málokomu. V každom prípade ide o najlepšie hrajúce príslušenstvo k iPodu, aké som mal možnosť do dnešného dňa počuť.

Zdroj: 3G Centrum
comments powered by Disqus