High & Style

High & Style

časopis o kvalitnom zvuku a obraze
JBL Everest Elite700
2394

JBL Everest Elite700

Časy sa menia a popredný „výrobcovia“ kvalitného zvuku nám neustále podsúvajú nové vychytávky na zlepšenie zvuku reproduktorov, komponentov i slúchadiel. Jedny technologicky „našlapané“ on ear slúchadlá s technológiou potláčania okolitého hluku (ANC) a bluetooth mi pár dní pred uzávierkou zakotvili na redakčnom stole. Tak som si na ne trošku zaostril a skutočne, bolo by o čom písať aj na dve strany.
... čítaj viac
JBL Charge 3
4170

JBL Charge 3

JBL chrlí pod hlavičkou Harman pred štartom letnej sezóny jeden imidžový speaker za druhým. Z nich väčšina je navyše odolná proti vonkajším podmienkam, pričom kvalita zvuku sa z generácie na generáciu zvyšuje. Aktuálnym letným hitom by sa mohlo stať už tretie pokračovanie kultového prenosného reproduktora Charge, ktorý, ako som mal možnosť presvedčiť sa na vlastnej, teda presnejšie hlavne na jeho koži, skutočne generačne vyspel a posunul sa o level vyššie z každej stránky. Navyše je dostupný až v piatich farebných vyhotoveniach.
... čítaj viac
JBL Clip 2
3576

JBL Clip 2

Na malých bluetoothových speakroch nemám rád, keď na úrovni 90-percentného vybudenia začnú hrať tak nejako nepekne a jednoducho vás donútia výrazne ubrať hlasitosť na výkon, keď sa zvuk opäť stane počúvateľným. Novinka tohto leta JBL Clip 2 však tomuto nepeknému športu neholduje, a tak som si ho po vstupnej zaťažkávacej skúške na obdobie testovania pripevnil na zväzok kľúčov a trávil s ním viac času, ako som pôvodne plánoval.
... čítaj viac
Quincy Jones Choice
3195

Quincy Jones Choice

Producent jedného z najpredávanejších albumov všetkých čias Thriller kráľa popu Michaela Jacksona na ne prisahá a tvrdí, že v nich našiel svätý grál slúchadlového sveta. Tieto slúchadlá referenčnej triedy s automatickou kalibráciou na potlačenie vonkajšieho rušivého hluku anonsuje rešpektovaný rakúsky výrobca ako jedny z najpresnejšie znejúcich na svete. Toť – čujme.
... čítaj viac
JBL – Reflect Response, Reflect Mini BT & Everest 100
5015

JBL – Reflect Response, Reflect Mini BT & Everest 100

Priznám sa bez mučenia, nie som fanúšikom klasických štupľov do ucha, ale ak obľubujete pri športe počúvať muziku a nebyť obmedzovaný, vlastne ani na výber nemáte. Dorazila ku mne trojička športových in-ear slúchadiel od JBL s označením Reflect a Everest. Po dlhšom zvažovaní, komu ich pridelím na posluch, som sa rozhodol, že ich predsa len pekne jedny po druhých preverím osobne.
... čítaj viac
JBL Everest 300
3462

JBL Everest 300

JBL predstavil ešte na jeseň minulého roku na IFA 2015 v Berlíne nový rad s označením Everest. Nám sa do rúk dostal štartovací model s číselným označením 300, ktorý prináša kombináciu zaujímavého dizajnu, dobrej funkčnej výbavy a príjemnejšej ceny.
... čítaj viac
Evergreen s Bluetooth
3041

Evergreen s Bluetooth

Pred časom sme vám priniesli recenziu Harman/Kardon Aura Studio, v ktorej sme sa odvolávali na audiosystém Harman/Kardon Soundsticks®, z ktorého koncepcie Aura Studio vychádza. Samotný Soundsticks pritom nebol v High & Style nikdy prezentovaný.
... čítaj viac
JBL Synchros E40BT
3211

JBL Synchros E40BT

Ak vám niekto dá úlohu, že mu máte poradiť dobré Bluetooth slúchadlá, ale s cenovkou výrazne neprekračujúcou sto eur, kandidátov nebudete mať veľa. To vám garantujem. Spočítate ich dokonca na prstoch jednej ruky. Našťastie sa však vybrať dá. Napríklad JBL Synchros E40BT.
... čítaj viac
Hudobná i dizajnová chuťovka
2852

Hudobná i dizajnová chuťovka

Originálny dizajn, kvalitné materiály a bohatšia výbava, to sú hlavné charakteristické znaky druhej generácie Onyx Studio 2. Kovový prstenec, ktorý spolu s konštrukciou tvoril oporu štandardného Onyxu, nahradili imidžové nožičky, v našom prípade v medeno-zlatom vyhotovení s luxusným koženým povrchom tela reproduktoru, ktorý dobre pohlcuje vibrácie vznikajúce pri hlasnejšom počúvaní nízkofrekvenčného pásma. V ponuke je čierne aj biele vyhotovenie reproduktora a na výber sú medeno-zlaté nožičky s čiernym alebo bielym spodkom vo vysokom lesku. Vo farbe nožičiek je aj zadná časť basového meniča s nápisom harman/kardon.
... čítaj viac