High & Style

High & Style

časopis o kvalitnom zvuku a obraze
Evergreen s Bluetooth
3346

Evergreen s Bluetooth

Pred časom sme vám priniesli recenziu Harman/Kardon Aura Studio, v ktorej sme sa odvolávali na audiosystém Harman/Kardon Soundsticks®, z ktorého koncepcie Aura Studio vychádza. Samotný Soundsticks pritom nebol v High & Style nikdy prezentovaný.
... čítaj viac
JBL Synchros E40BT
3709

JBL Synchros E40BT

Ak vám niekto dá úlohu, že mu máte poradiť dobré Bluetooth slúchadlá, ale s cenovkou výrazne neprekračujúcou sto eur, kandidátov nebudete mať veľa. To vám garantujem. Spočítate ich dokonca na prstoch jednej ruky. Našťastie sa však vybrať dá. Napríklad JBL Synchros E40BT.
... čítaj viac
Hudobná i dizajnová chuťovka
3701

Hudobná i dizajnová chuťovka

Originálny dizajn, kvalitné materiály a bohatšia výbava, to sú hlavné charakteristické znaky druhej generácie Onyx Studio 2. Kovový prstenec, ktorý spolu s konštrukciou tvoril oporu štandardného Onyxu, nahradili imidžové nožičky, v našom prípade v medeno-zlatom vyhotovení s luxusným koženým povrchom tela reproduktoru, ktorý dobre pohlcuje vibrácie vznikajúce pri hlasnejšom počúvaní nízkofrekvenčného pásma. V ponuke je čierne aj biele vyhotovenie reproduktora a na výber sú medeno-zlaté nožičky s čiernym alebo bielym spodkom vo vysokom lesku. Vo farbe nožičiek je aj zadná časť basového meniča s nápisom harman/kardon.
... čítaj viac
Predstavenie: JBL Reflect Mini
5069

Predstavenie: JBL Reflect Mini

JBL opäť raz myslel na športovcov a pripravil pre nich atraktívnu novinku s názvom Reflect Mini. Slúchadlá sú odolné voči potu a prichádzajú s atraktívnym dizajnom vo viacerých farebných variantoch. Svoje slúchadlá si tak môžete zakúpiť vo vašej obľúbenej farbe a doplniť tak svoj športový outfit štýlovými slúchadlami.
... čítaj viac
JBL Flip 3 - kvalitná hudba do času i nečasu
4865

JBL Flip 3 - kvalitná hudba do času i nečasu

Je začiatok marca a písať o vodeodolnom reproduktore už môže byť pre niekoho možno neaktuálne. Faktom však je, že po modeloch Charge 2+ a Xtreme prišiel na rad aj najľudovejší z portfólia odolných prenosných debničiek. Model Flip 3 vo verzii s technologickými vylepšeniami vrátane vodeodolnosti a celkovej zvýšenej tolerancie na vplyvy vonkajšieho prostredia. Na skúšku skončil v mojom turistickom batohu.
... čítaj viac
Harman/Kardon Esquire 2 - konferenčný speaker
3633

Harman/Kardon Esquire 2 - konferenčný speaker

Len prednedávnom som recenzoval menšieho so súrodencov Harman/Kardon Esquire mini ocenený za minulý rok EISA a už mi na stole vyspevuje väčší a, samozrejme, hudobne o niečo vyspelejší speaker. Už na prvý pohľad ide opäť o prémiový produkt. Kov, syntetická koža a na dotyk príjemná tkanina vrchnej časti reproduktora s logom harman/kardon umiestneným uprostred. V centimeter širokom ráme lemujúcom obvod reproduktora sú integrované všetky ovládacie tlačidlá a indikátory. Na ľavej strane je to pätica diód ukazujúca stav nabitia batérie. Na pravej strane je integrovaný mini USB vstup na nabíjanie reproduktora, USB vstup na nabíjanie externých mobilných zariadení a tiež AUX vstup. Na hornej hrane sú to tlačidlá na zapnutie, párovanie cez bluetooth, prijatie hovoru a stlmenie hovoru. Spodná časť je vybavená dvojicou pogumovaných nožičiek pre dobrú stabilitu.
... čítaj viac
Art of Noise
3653

Art of Noise

Novinka z renomovaného domu AKG sa evidentne obracia na mladistvú klientelu. Ulica, hromadná doprava, džoging v parkoch, posilňovne a iné športoviská – tam všade sú tieto slúchadlá svojou kompaktnou a odolnou, pritom však odľahčenou konštrukciou vhodné. A majú jeden tromf navyše – okrem toho, že báječne vyzerajú a rovnako tak dobre hrajú – zbavia vás okolitého hluku a dajú vám tak vychutnať si hudbu bez rušivých vplyvov všetkého, čo vás obkolesuje a bezohľadne ruší. Kto to len povedal: Nerušte moje kruhy? Rozhodne nejaký múdry chlapík.
... čítaj viac
Trio do sterea
4316

Trio do sterea

Zatiaľ čo zvukových kanálov v multikanálove reprodukcii utešene pribúda, v hardvérovej výbave homo sapiens sa toho veľa nezmenilo – stále máme k dispozícii iba dve uši. Zrejme aj to je dôvod, prečo väčšina poslucháčov zostáva stále pri dvojkanálovej reprodukcii. Práve pre nich je určená dnešná stereofónna zostava americkej spoločnosti Harman združujúca okrem iných aj Harman/Kardon a JBL. Je logické, že výrobky týchto značiek sú navzájom kompatibilné. Pri pohľade do katalógov oboch značiek sa priam ponúka zostava, ktorú tvorí stereofónny receiver Harman/Kardon HK 3770, CD prehrávač Harman/Kardon HD 3700 a reprosústavy JBL Arena 170.
... čítaj viac
JBL Cinema® SB 250
3225

JBL Cinema® SB 250

Presne pred rokom sme priniesli pomerne vyčerpávajúci článok opisujúci okteto zariadení vylepšujúcich zvuk plochých televízorov. Vtedy sme vám predstavili aj topsoundbar z ponuky amerického výrobcu JBL, model Cinema® SB 400. Na jar prišiel rad aj na menší model JBL Cinema® SB 350 a teraz v rámci trendu populárneho downsizingu vás neminie ďalší, ešte menší soundbar JBL s označením Cinema® SB 250.
... čítaj viac
Zvuk pod kontrolou
3924

Zvuk pod kontrolou

Čo napísať o nejakých obyčajných vonkajších reproduktoroch? Ich úlohou je visieť na terase a sem tam potichu šušťať. To teda nebude veľká zábava. Beriem do rúk oranžovobielu krabicu s logom JBL® a nápisom Control X. Nejaké Control One som už počul. A nebolo to zlé. Uvidíme...
... čítaj viac