High & Style

High & Style

časopis o kvalitnom zvuku a obraze
Trio do sterea
3647

Trio do sterea

Zatiaľ čo zvukových kanálov v multikanálove reprodukcii utešene pribúda, v hardvérovej výbave homo sapiens sa toho veľa nezmenilo – stále máme k dispozícii iba dve uši. Zrejme aj to je dôvod, prečo väčšina poslucháčov zostáva stále pri dvojkanálovej reprodukcii. Práve pre nich je určená dnešná stereofónna zostava americkej spoločnosti Harman združujúca okrem iných aj Harman/Kardon a JBL. Je logické, že výrobky týchto značiek sú navzájom kompatibilné. Pri pohľade do katalógov oboch značiek sa priam ponúka zostava, ktorú tvorí stereofónny receiver Harman/Kardon HK 3770, CD prehrávač Harman/Kardon HD 3700 a reprosústavy JBL Arena 170.
... čítaj viac
JBL Cinema® SB 250
2864

JBL Cinema® SB 250

Presne pred rokom sme priniesli pomerne vyčerpávajúci článok opisujúci okteto zariadení vylepšujúcich zvuk plochých televízorov. Vtedy sme vám predstavili aj topsoundbar z ponuky amerického výrobcu JBL, model Cinema® SB 400. Na jar prišiel rad aj na menší model JBL Cinema® SB 350 a teraz v rámci trendu populárneho downsizingu vás neminie ďalší, ešte menší soundbar JBL s označením Cinema® SB 250.
... čítaj viac
Zvuk pod kontrolou
3237

Zvuk pod kontrolou

Čo napísať o nejakých obyčajných vonkajších reproduktoroch? Ich úlohou je visieť na terase a sem tam potichu šušťať. To teda nebude veľká zábava. Beriem do rúk oranžovobielu krabicu s logom JBL® a nápisom Control X. Nejaké Control One som už počul. A nebolo to zlé. Uvidíme...
... čítaj viac
Hudobný demokrat
2977

Hudobný demokrat

Keď som sa pred viac ako desiatimi rokmi stretol s audiosystémom Harman/Kardon SoundStick, veľmi ma oslovil jeho nevšedný dizajn. Nebol som asi sám, pretože sa stal držiteľom ceny International Design Excellence Awards (IDEA). Ikonický dizajn subwoofera z tohto systému použil Harman/Kardon opakovane pri hudobnom systéme Aura a najnovšie aj pri Aura Studio. Oproti SoundStickom je celý hudobný systém integrovaný v jednom tele, vyžarujúcom celé frekvenčné spektrum.
... čítaj viac
A(mbiciózna) K(valita) G(arantovaná)
2523

A(mbiciózna) K(valita) G(arantovaná)

Počet pouličných izolacionistov, ktorí si v hlave nosia svoj svet zvuku, neustále narastá. Rakúsky výrobca prémiovej štúdiovej a spotrebnej elektroniky (predovšetkým mikrofóny a slúchadlá) prišiel tentoraz na trh s ľahko nositeľnými bluetoothovými slúchadlami Y50 BT, ktoré som pár dní nosil a v rôznych podmienkach a prostrediach používal.
... čítaj viac
JBL Trip
2420

JBL Trip

Nemáte vo svojom aute hands free súpravu alebo jednoducho len často striedate autá a nechce sa vám zakaždým skladať maturitnú skúšku z párovania mobilného telefónu? Na scénu prichádza riešenie z názvom JBL Trip. Nech sa páči, zoznámte sa.
... čítaj viac
JBL Pulse 2: Hra zvuku a svetiel
3286

JBL Pulse 2: Hra zvuku a svetiel

Pri predstave svetielkujúcich reproduktorov, ktorými nás v 90. rokoch po otvorení hraníc zahrnuli obchody s elektronikou u našich západných susedov, sa mi robí zľahka nevoľno. Ale v poriadku. Bolo to trendy, bolo to in. Dnes je situácia iná a vidieť blikajúci, či farby meniaci repráčik nie je až takým častým javom. Výnimkou je hádam len v poradí už druhá generácia JBL PULSE 2. Hra svetiel a zvuku? No nie som si stále istý, ale zvedavosť mi nedá a tak ho vybaľujem, zapínam a párujem so svojím jablkovým smartfónom.
... čítaj viac
Odolné trio
3227

Odolné trio

Začnem teda pekne poporiadku a vybaľujem drobný repráčik, ktorý sme si tu už pred časom predstavili. Tentoraz má však za názvom CLIP „plus“, čo značí, že okrem praktickej karabíny, zabudovaného 3,5 mm audiokábla a päťhodinovej výdrže batérie disponuje aj už spomínanou odolnosťou proti vode.
... čítaj viac
Noví bojovníci v hudobnej aréne
5208

Noví bojovníci v hudobnej aréne

Málokedy sa recenzentovi podarí dostať do rúk výrobok, ktorý sa ešte neobjavuje na pultoch predajní, či dokonca o ňom nenájdete ani zmienku na stránke výrobcu. Takúto možnosť som mal v prípade novej série amerických reprosústav JBL označenej ako Arena. Jej úlohou je nahradiť predchádzajúce základné série od JBL, a to LOFT a ES série.
... čítaj viac
Omni séria - bez káblov prosím
2637

Omni séria - bez káblov prosím

Spoločnosť Harman predstavila na svetovej výstave IFA v Berlíne horúcu novinku – bezdrôtový multiroomový systém reproduktorov Harman/Kardon Omni. To však má byť len začiatok veľkej ofenzívy v oblasti bezdrôtového prenosu zvuku, ktorú Harman pripravuje. V podobe systému Omni si konštruktéri stanovili niekoľko cieľov. Rozhodli sa vybudovať otvorený systém audio zariadení, ktoré by komunikovali bezdrôtovo, disponovali nadčasovým dizajnom a kompaktnými rozmermi. Zároveň by mali byť schopné produkovať v danej kategórii zvuk na špičkovej úrovni. Tomu nasvedčuje aj fakt, že systém Harman/Kardon Omni ako prvý dokáže bezdrôtovo prenášať audio signály s vysokým rozlíšením 24bit/96kHz. Ovládanie systému pritom musí zostať maximálne užívateľsky prívetivé a cena prijateľná. Ako sa im tieto ciele podarilo naplniť je možné posúdiť zatiaľ podľa troch produktov. Ide o dva modely aktívnych reprosústav Omni 10 , resp. Omni 20 a HD audio adaptér zvaný Adapt.
... čítaj viac