High & Style

High & Style

časopis o kvalitnom zvuku a obraze
Predstavenie: JBL Reflect Mini
3935

Predstavenie: JBL Reflect Mini

JBL opäť raz myslel na športovcov a pripravil pre nich atraktívnu novinku s názvom Reflect Mini. Slúchadlá sú odolné voči potu a prichádzajú s atraktívnym dizajnom vo viacerých farebných variantoch. Svoje slúchadlá si tak môžete zakúpiť vo vašej obľúbenej farbe a doplniť tak svoj športový outfit štýlovými slúchadlami.
... čítaj viac
JBL Flip 3 - kvalitná hudba do času i nečasu
3956

JBL Flip 3 - kvalitná hudba do času i nečasu

Je začiatok marca a písať o vodeodolnom reproduktore už môže byť pre niekoho možno neaktuálne. Faktom však je, že po modeloch Charge 2+ a Xtreme prišiel na rad aj najľudovejší z portfólia odolných prenosných debničiek. Model Flip 3 vo verzii s technologickými vylepšeniami vrátane vodeodolnosti a celkovej zvýšenej tolerancie na vplyvy vonkajšieho prostredia. Na skúšku skončil v mojom turistickom batohu.
... čítaj viac
Harman/Kardon Esquire 2 - konferenčný speaker
3132

Harman/Kardon Esquire 2 - konferenčný speaker

Len prednedávnom som recenzoval menšieho so súrodencov Harman/Kardon Esquire mini ocenený za minulý rok EISA a už mi na stole vyspevuje väčší a, samozrejme, hudobne o niečo vyspelejší speaker. Už na prvý pohľad ide opäť o prémiový produkt. Kov, syntetická koža a na dotyk príjemná tkanina vrchnej časti reproduktora s logom harman/kardon umiestneným uprostred. V centimeter širokom ráme lemujúcom obvod reproduktora sú integrované všetky ovládacie tlačidlá a indikátory. Na ľavej strane je to pätica diód ukazujúca stav nabitia batérie. Na pravej strane je integrovaný mini USB vstup na nabíjanie reproduktora, USB vstup na nabíjanie externých mobilných zariadení a tiež AUX vstup. Na hornej hrane sú to tlačidlá na zapnutie, párovanie cez bluetooth, prijatie hovoru a stlmenie hovoru. Spodná časť je vybavená dvojicou pogumovaných nožičiek pre dobrú stabilitu.
... čítaj viac
Art of Noise
3170

Art of Noise

Novinka z renomovaného domu AKG sa evidentne obracia na mladistvú klientelu. Ulica, hromadná doprava, džoging v parkoch, posilňovne a iné športoviská – tam všade sú tieto slúchadlá svojou kompaktnou a odolnou, pritom však odľahčenou konštrukciou vhodné. A majú jeden tromf navyše – okrem toho, že báječne vyzerajú a rovnako tak dobre hrajú – zbavia vás okolitého hluku a dajú vám tak vychutnať si hudbu bez rušivých vplyvov všetkého, čo vás obkolesuje a bezohľadne ruší. Kto to len povedal: Nerušte moje kruhy? Rozhodne nejaký múdry chlapík.
... čítaj viac
Trio do sterea
3839

Trio do sterea

Zatiaľ čo zvukových kanálov v multikanálove reprodukcii utešene pribúda, v hardvérovej výbave homo sapiens sa toho veľa nezmenilo – stále máme k dispozícii iba dve uši. Zrejme aj to je dôvod, prečo väčšina poslucháčov zostáva stále pri dvojkanálovej reprodukcii. Práve pre nich je určená dnešná stereofónna zostava americkej spoločnosti Harman združujúca okrem iných aj Harman/Kardon a JBL. Je logické, že výrobky týchto značiek sú navzájom kompatibilné. Pri pohľade do katalógov oboch značiek sa priam ponúka zostava, ktorú tvorí stereofónny receiver Harman/Kardon HK 3770, CD prehrávač Harman/Kardon HD 3700 a reprosústavy JBL Arena 170.
... čítaj viac
JBL Cinema® SB 250
2983

JBL Cinema® SB 250

Presne pred rokom sme priniesli pomerne vyčerpávajúci článok opisujúci okteto zariadení vylepšujúcich zvuk plochých televízorov. Vtedy sme vám predstavili aj topsoundbar z ponuky amerického výrobcu JBL, model Cinema® SB 400. Na jar prišiel rad aj na menší model JBL Cinema® SB 350 a teraz v rámci trendu populárneho downsizingu vás neminie ďalší, ešte menší soundbar JBL s označením Cinema® SB 250.
... čítaj viac
Zvuk pod kontrolou
3410

Zvuk pod kontrolou

Čo napísať o nejakých obyčajných vonkajších reproduktoroch? Ich úlohou je visieť na terase a sem tam potichu šušťať. To teda nebude veľká zábava. Beriem do rúk oranžovobielu krabicu s logom JBL® a nápisom Control X. Nejaké Control One som už počul. A nebolo to zlé. Uvidíme...
... čítaj viac
Hudobný demokrat
3139

Hudobný demokrat

Keď som sa pred viac ako desiatimi rokmi stretol s audiosystémom Harman/Kardon SoundStick, veľmi ma oslovil jeho nevšedný dizajn. Nebol som asi sám, pretože sa stal držiteľom ceny International Design Excellence Awards (IDEA). Ikonický dizajn subwoofera z tohto systému použil Harman/Kardon opakovane pri hudobnom systéme Aura a najnovšie aj pri Aura Studio. Oproti SoundStickom je celý hudobný systém integrovaný v jednom tele, vyžarujúcom celé frekvenčné spektrum.
... čítaj viac
A(mbiciózna) K(valita) G(arantovaná)
2676

A(mbiciózna) K(valita) G(arantovaná)

Počet pouličných izolacionistov, ktorí si v hlave nosia svoj svet zvuku, neustále narastá. Rakúsky výrobca prémiovej štúdiovej a spotrebnej elektroniky (predovšetkým mikrofóny a slúchadlá) prišiel tentoraz na trh s ľahko nositeľnými bluetoothovými slúchadlami Y50 BT, ktoré som pár dní nosil a v rôznych podmienkach a prostrediach používal.
... čítaj viac
JBL Trip
2548

JBL Trip

Nemáte vo svojom aute hands free súpravu alebo jednoducho len často striedate autá a nechce sa vám zakaždým skladať maturitnú skúšku z párovania mobilného telefónu? Na scénu prichádza riešenie z názvom JBL Trip. Nech sa páči, zoznámte sa.
... čítaj viac
JBL Pulse 2: Hra zvuku a svetiel
3448

JBL Pulse 2: Hra zvuku a svetiel

Pri predstave svetielkujúcich reproduktorov, ktorými nás v 90. rokoch po otvorení hraníc zahrnuli obchody s elektronikou u našich západných susedov, sa mi robí zľahka nevoľno. Ale v poriadku. Bolo to trendy, bolo to in. Dnes je situácia iná a vidieť blikajúci, či farby meniaci repráčik nie je až takým častým javom. Výnimkou je hádam len v poradí už druhá generácia JBL PULSE 2. Hra svetiel a zvuku? No nie som si stále istý, ale zvedavosť mi nedá a tak ho vybaľujem, zapínam a párujem so svojím jablkovým smartfónom.
... čítaj viac