High & Style

High & Style

časopis o kvalitnom zvuku a obraze
Hudobný demokrat
3581

Hudobný demokrat

Keď som sa pred viac ako desiatimi rokmi stretol s audiosystémom Harman/Kardon SoundStick, veľmi ma oslovil jeho nevšedný dizajn. Nebol som asi sám, pretože sa stal držiteľom ceny International Design Excellence Awards (IDEA). Ikonický dizajn subwoofera z tohto systému použil Harman/Kardon opakovane pri hudobnom systéme Aura a najnovšie aj pri Aura Studio. Oproti SoundStickom je celý hudobný systém integrovaný v jednom tele, vyžarujúcom celé frekvenčné spektrum.
... čítaj viac
A(mbiciózna) K(valita) G(arantovaná)
3097

A(mbiciózna) K(valita) G(arantovaná)

Počet pouličných izolacionistov, ktorí si v hlave nosia svoj svet zvuku, neustále narastá. Rakúsky výrobca prémiovej štúdiovej a spotrebnej elektroniky (predovšetkým mikrofóny a slúchadlá) prišiel tentoraz na trh s ľahko nositeľnými bluetoothovými slúchadlami Y50 BT, ktoré som pár dní nosil a v rôznych podmienkach a prostrediach používal.
... čítaj viac
JBL Trip
2781

JBL Trip

Nemáte vo svojom aute hands free súpravu alebo jednoducho len často striedate autá a nechce sa vám zakaždým skladať maturitnú skúšku z párovania mobilného telefónu? Na scénu prichádza riešenie z názvom JBL Trip. Nech sa páči, zoznámte sa.
... čítaj viac
JBL Pulse 2: Hra zvuku a svetiel
3897

JBL Pulse 2: Hra zvuku a svetiel

Pri predstave svetielkujúcich reproduktorov, ktorými nás v 90. rokoch po otvorení hraníc zahrnuli obchody s elektronikou u našich západných susedov, sa mi robí zľahka nevoľno. Ale v poriadku. Bolo to trendy, bolo to in. Dnes je situácia iná a vidieť blikajúci, či farby meniaci repráčik nie je až takým častým javom. Výnimkou je hádam len v poradí už druhá generácia JBL PULSE 2. Hra svetiel a zvuku? No nie som si stále istý, ale zvedavosť mi nedá a tak ho vybaľujem, zapínam a párujem so svojím jablkovým smartfónom.
... čítaj viac
Odolné trio
3629

Odolné trio

Začnem teda pekne poporiadku a vybaľujem drobný repráčik, ktorý sme si tu už pred časom predstavili. Tentoraz má však za názvom CLIP „plus“, čo značí, že okrem praktickej karabíny, zabudovaného 3,5 mm audiokábla a päťhodinovej výdrže batérie disponuje aj už spomínanou odolnosťou proti vode.
... čítaj viac
Noví bojovníci v hudobnej aréne
5775

Noví bojovníci v hudobnej aréne

Málokedy sa recenzentovi podarí dostať do rúk výrobok, ktorý sa ešte neobjavuje na pultoch predajní, či dokonca o ňom nenájdete ani zmienku na stránke výrobcu. Takúto možnosť som mal v prípade novej série amerických reprosústav JBL označenej ako Arena. Jej úlohou je nahradiť predchádzajúce základné série od JBL, a to LOFT a ES série.
... čítaj viac
Omni séria - bez káblov prosím
3017

Omni séria - bez káblov prosím

Spoločnosť Harman predstavila na svetovej výstave IFA v Berlíne horúcu novinku – bezdrôtový multiroomový systém reproduktorov Harman/Kardon Omni. To však má byť len začiatok veľkej ofenzívy v oblasti bezdrôtového prenosu zvuku, ktorú Harman pripravuje. V podobe systému Omni si konštruktéri stanovili niekoľko cieľov. Rozhodli sa vybudovať otvorený systém audio zariadení, ktoré by komunikovali bezdrôtovo, disponovali nadčasovým dizajnom a kompaktnými rozmermi. Zároveň by mali byť schopné produkovať v danej kategórii zvuk na špičkovej úrovni. Tomu nasvedčuje aj fakt, že systém Harman/Kardon Omni ako prvý dokáže bezdrôtovo prenášať audio signály s vysokým rozlíšením 24bit/96kHz. Ovládanie systému pritom musí zostať maximálne užívateľsky prívetivé a cena prijateľná. Ako sa im tieto ciele podarilo naplniť je možné posúdiť zatiaľ podľa troch produktov. Ide o dva modely aktívnych reprosústav Omni 10 , resp. Omni 20 a HD audio adaptér zvaný Adapt.
... čítaj viac
Good bye kábel
3124

Good bye kábel

Keď som slúchadlá AKG K845BT vybaľoval z krabice, všimol som si nápaditú podobnosť s konkurenčným modelom JBL Snchros S700. Pri letmom skúmaní som postrehol, že spolu zdieľajú spoločnú konštrukciu hlavového mostu, majú podobný tvar náušníkov a aj cenové rozpetie je pomerne podobné. AKG K845BT však majú predsalen navrch v oblasti bluetooth konektivity, čiže ako sa píše v úvode, zbohom otravný kábel.
... čítaj viac
JBL Studio 230 a 290
4991

JBL Studio 230 a 290

Pred časom som sa mal možnosť recenzovať stĺpové reprosústavy JBL Studio 280. Výsledok tohto stretnutia prinieslo jarné číslo H&S 2014. Ako sa vydarili ďalšie dva modely z veľmi rozsiahlej série Studio 2, približujú nasledujúce riadky. Klasické regálovky amerického výrobcu nesú označenie Studio 230 a najvyšší stĺpový model série Studio 290.
... čítaj viac
Najväčší z najmenších
2943

Najväčší z najmenších

Značku Harman/Kardon netreba, myslím, nikomu špeciálne predstavovať. Rokmi sa udomácnila v našich obývačkách, a asi nepoznám nikoho, kto by s ňou už neprišiel do kontaktu. Dnes sa mi dostal do rúk najnovší a zároveň najmenší reproduktor amerického výrobcu špičkového ozvučenia s označením Esquire Mini, ktorého veľkosť a hrúbka nepresahujú rozmer bežnej peňaženky. Je vôbec možné, aby reproduktor s rozmermi 140 mm x 24 mm x 75,4 mm dokázal zahrať adekvátne svojej nie najľudovejšej cene?
... čítaj viac
Zámorské duo
3142

Zámorské duo

Nasledujúce riadky sú akoby voľným pokračovaním článku o záchranároch zvuku plochých teliek – soundbaroch, s ktorým ste sa mohli stretnúť v „podstromčekovom“ High & Style 2014. Ku kolekcii ôsmich produktov pribudli ďalšie dva kúsky, tentoraz výlučne spoza veľkej mláky: Harman/Kardon SB 26 a JBL Cinema® SB 350. Ich drahší súrodenci sa pritom medzi spomínanou osmičkou už objavili.
... čítaj viac