iPod na každom kroku: JBL On Time 200iD

iPod na každom kroku: JBL On Time 200iD

     Prvý pohľad na rozbalený „iPod-budík” skalných fanúšikov JBL možno mierne sklame. Kým predošlé dokovacie stanice pre iPod od JBL mali futuristický dizajn, On Time je kompromisom smerom k lepšiemu zvuku v podobe zrezanej polky vajca.
Vrchnej strane prehrávača dominuje dok pre iPod. Tých je však samozrejme viac typov, takže si musíte vybrať jeden z piatich nadstavcov, ktoré nájdete v balení. Po stranách doku sa nachádzajú tlačidlá, ktorých je celkovo jedenásť. Na ľavej strane môžeme prístroj zapnúť a vypnúť, vyberať zdroj zvuku, vstúpiť do menu alarmu či do menu nastavení rozhlasových staníc. Na druhej strane nájdeme navigačné tlačidlá a Enter, vpredu zas trónia dve tlačidlá na ovládanie hlasitosti, respektíve Snooze. Veľký LCD displej na prednej strane budíka je pekne podsvietený a vďaka veľkým písmenám a číslam dobre viditeľný aj z diaľky. Funkcia budíka umožňuje okrem zapnutia rádia či bzučania aj veselé ranné vstávanie na obľúbenú pesničku z vášho iPodu. Budiť sa môžete jednorazovo, ale aj v závislosti od dňa v týždni.

     Displej prístroja vám zobrazí obsah prehrávača vo formáte skladba – interpret, pričom v štruktúre súborov sa dá pomerne ľahko zorientovať. Diaľkové ovládanie slúži nielen na úpravu hlasitosti alebo vyberanie rozhlasovej stanice, ponúka možnosť kompletne ovládať všetky funkcie. Toto síce môže byť pre neskúseného používateľa mätúce, no na druhej strane sa dá naozaj všetko nastaviť z komfortnej diaľky. Tlačidlá, ktorých je dokopy 21, reagujú na povely s miernou odozvou, no po menšom nácviku si na nich zvyknete. Zvuk prístroja je vzhľadom na jeho rozmery veľmi dobrý – dokáže podať akceptovateľný výkon a zaplniť stredné veľkú miestnosť s dostatočnou hlasitosťou. JBL On Time 200iD je veľmi zaujímavou alternatívou pre tých, ktorí nechcú investovať veľa, ale túžia po kvalitnom budíku s podporou ich imidžového prehrávača.

Zdroj: PC Space 12/2008
JBL On Time 200iD
comments powered by Disqus