13.99 €
Skladom
Pridať do zoznamu prianí Strážny pes

Laica Filter Classic 3 ks

Prečítajte si

     Filtre Classic odstraňujú nežiaduce látky, ktoré negatívne ovplyvňujú chuť a vzhľad vody z kohútika. Významne redukujú obsah chlóru, vodného kameňa, olova, zinku, ortuti, medi, pesticídov a herbicídov, nepríjemné pachy. 100% sterilizované.

Filtre LAICA redukujú:
- Vodný kameň
- Chlór
- Meď
- Olovo
- Zinok
- Pesticídy a herbicídy
- Nepríjemné pachy
Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.
 
Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.
 
     Filtre Classic odstraňujú nežiaduce látky, ktoré negatívne ovplyvňujú chuť a vzhľad vody z kohútika. Významne redukujú obsah chlóru, vodného kameňa, olova, zinku, ortuti, medi, pesticídov a herbicídov, nepríjemné pachy. 100% sterilizované.

Filtre LAICA redukujú:
- Vodný kameň
- Chlór
- Meď
- Olovo
- Zinok
- Pesticídy a herbicídy
- Nepríjemné pachy
Budíte se kvůli žízni? Může jít o banalitu, ale také závažný problém

Budíte se kvůli žízni? Může jít o banalitu, ale také závažný problémPublikované: 17.05.2019

Žízeň můžeme velmi zjednodušeně charakterizovat jako pocit potřeby příjmu tekutin. Tuto potřebu ovlivňuje a řídí především část našeho mozku nazývaná hypotalamus. Buňky v něm umístěné jsou v neustálém kontaktu s protékající krví, u které kontrolují její složení. Je-li v krvi přítomná vysoká koncentrace rozpuštěných látek, vyšlou tyto buňky signál, že je potřeba krev naředit vodou. A my tak pocítíme potřebu napít se.

Vodu z kohútika pije asi 85 % Čechov + ďalšie štatistiky, ktoré Vás budú baviť

Vodu z kohútika pije asi 85 % Čechov + ďalšie štatistiky, ktoré Vás budú baviťPublikované: 23.08.2017

Poslednú dobu sa k nám z rôznych strán dostávajú správy o tom, že predaje balených vôd pomaly, ale isto klesajú. Podľa štatistík klesli predaje od roku 2004 do roku 2011 o 24%, čo znamenalo 293 miliónov litrov. Podľa Českého štatistického úradu však za posledné dva roky spotreba opäť mierne rastie.  Naproti tomu sa začínajú objavovať rôzne propagačné akcie na „kohútikovú“ vodu. Čistá voda z kohútika tak nenápadne začína svoju renesanciu. Dôkazom môže byť, že podľa nedávnych prieskumov pije vodu z domáceho vodovodu približne 85% ľudí v Česku. Čo však stojí za zvyšujúcou spotrebou vody z kohútika?

Zkoumali jsme pro Vás kvalitu kohoutkové vody v ČR

Zkoumali jsme pro Vás kvalitu kohoutkové vody v ČRPublikované: 18.08.2017

Prvně nutno říci, že v České republice je voda velmi kvalitní, patří k nejkvalitnějším v Evropě a podle některých zdrojů dokonce i na celém světě. Přesto však se její chuť, vůně i barva může v různých částech České republiky lišit. Některým lidem voda z kohoutku nechutná a raději volí balené vody. Planeta Země začíná být plastovými odpady zavalená více a více a nyní je správný čas začít odpady redukovat, než bude pozdě. V mnoha restauracích si už „kohoutkovku“ objednáte, nebo dokonce dostanete na stůl zdarma.

Problém, o ktorom sa nehovorí: Ekologické dopady ťažby minerálnych vôd

Problém, o ktorom sa nehovorí: Ekologické dopady ťažby minerálnych vôdPublikované: 09.08.2017

Minerálna voda, teda voda získavaná z podzemných zdrojov, je v povedomí verejnosti vnímaná ako zdraviu prospešná a veľmi kvalitná. To je pravda, pretože obsahuje väčšie či menšie množstvo minerálov, ktoré sú pre ľudský organizmus nevyhnutné. Samotná voda teda je naozaj prospešná. Ako je to, ale s tienistou stránkou jej ťažby?

Najsmädnejšie národy? Česi to nie sú!

Najsmädnejšie národy? Česi to nie sú!Publikované: 07.08.2017

V Česku sa balená voda vyrába a predáva už od 18. storočia. Prvý väčší rozmach však zažila až v 19. storočí. Voda sa v tej dobe, ale ťažila, balila a rozvážala v nezrovnateľne menšom meradle ako v dnešných dňoch a jej dopad na prírodu a obchod bol zanedbateľný. Citeľnejší rozmach zažila balená voda v 20. storočí počas druhej svetovej vojny. Zásadný je však nárast výroby a predaja v deväťdesiatych rokoch, kedy prišla éra plastových PET fliaš.

PET fľaše u nás a vo svete: Zaujímavé štatistiky a čísla, ktoré Vás asi (ne)potešia

PET fľaše u nás a vo svete: Zaujímavé štatistiky a čísla, ktoré Vás asi (ne)potešiaPublikované: 03.08.2017

Príbeh PET fliaš v Českej republike začal v 90. rokoch, keď sa začali plniť limonádami a neskôr minerálnymi vodami. V roku 1999 bol nárast PET fliaš v obehu tak strmý, že nakoniec viedol k zrúteniu zálohového systému na výkup sklenených fliaš minerálnych vôd. PET fľaše tak odsunuli tie sklenené do ústrania.

Sklenené fľaše boli „in“ už pred 400 rokmi + ďalšie zaujímavosti, ktoré ste o nich nevedeli

Sklenené fľaše boli „in“ už pred 400 rokmi + ďalšie zaujímavosti, ktoré ste o nich nevedeliPublikované: 01.08.2017

Za koľko sa v Česku vydražila najdrahšia sklenená fľaša? Kedy sa vlastne začala plniť voda do skla? A v akom roku začali vytláčať sklo „petky“? Odpovede na tieto a veľa ďalších otázok sme pre Vás zozbierali do dnešného príspevku, ktorému bude vládnuť pravé sklo.

Späť do minulosti alebo Cesta od skla, cez PET fľaše až po filtračné kanvice

Späť do minulosti alebo Cesta od skla, cez PET fľaše až po filtračné kanvicePublikované: 28.07.2017

Každých šesťdesiat sekúnd si ľudia na našej planéte kúpia neuveriteľných milión plastových fliaš. Podľa najhorších odhadov by toto číslo malo počas nadchádzajúcich dvadsiatich rokov dosiahnuť dvojnásobok. Zem zaplavia tony plastov, ktoré sa darí recyklovať ani nie na 50 %. Zvyšok končí na skládkach, v svetových moriach a oceánoch. Ešte pred 24 rokmi sme, ale nosili balenú vodu v sklenených fľašiach a o vynáleze menom „petka“ sme nemali najmenšie poňatie.

Opakujeme pre Vás testovanie pitného režimu z filtračných kanvíc Laica

Opakujeme pre Vás testovanie pitného režimu z filtračných kanvíc LaicaPublikované: 26.07.2017

Sľúbili sme Vám, že sa po pol roku opäť vrátime k výskumu, ako naša kancelária pije vodu z filtračných kanvíc Laica. A ako sme sľúbili, tak sme urobili. Ako najvhodnejší letný mesiac pre výskum sme vybrali jún. Bolo najteplejšie počasie, avšak ešte nenastalo obdobie letných dovoleniek, a tak sme v kancelárii mali denne plno. Náš prvý výskum prebiehal v mesiaci december, teda v zime. Očakávali sme oproti zimnému mesiacu ešte vyššiu spotrebu vody a tak sa aj stalo. Poďte sa s nami pozrieť, ako náš výskum dopadol.

8 najčastejších mýtov o balenej vode: Tiež im veríte?

8 najčastejších mýtov o balenej vode: Tiež im veríte?Publikované: 24.07.2017

Balená voda sa v posledných dvoch dekádach stáva rýchle rastúcim biznisom. Za liter vody z kohútika zaplatíte asi 0,002€ . Najlacnejšiu balenú vodu si u nás kúpite asi za 0,30€. Existujú však aj firmy, ktoré si urobili z predaja vody miliónový biznis. V ponuke je už dnes napríklad voda z horských oblastí alebo dažďová voda z austrálskej Tasmánie.

Balená voda až 2 000x drahšia ako voda z kohútika: Hit alebo zvrátenosť?

Balená voda až 2 000x drahšia ako voda z kohútika: Hit alebo zvrátenosť?Publikované: 20.07.2017

Spotrebitelia balansujú medzi dvoma tábormi. Na jednej strane stoja spoločnosti, ktoré profitujú na predaji balenej vody a robia všetko preto, aby spotrebiteľ nosil domov ťažké plastové balíky vôd, na strane druhej sú potom vodárenské spoločnosti, ktorých záujmom je, aby sme doma kohútiky roztočili naplno.  K akému táboru sa pridať? Možno Vám v rozhodovaní pomôžu nasledujúce riadky.

8 nepriestrelných dôvodov, prečo piť čistú vodu

8 nepriestrelných dôvodov, prečo piť čistú voduPublikované: 18.07.2017

Dostatočný pitný režim udržuje naše telo v kondícii, urýchľuje funkciu metabolizmu, odvádza z tela odpadové látky, prispieva ku kráse pokožky, ale aj pocitu sýtosti. Naopak nedostatočný príjem tekutín zaťažuje naše ľadviny, mení cukry na tuky, spôsobuje únavu a úporné bolesti hlavy a môže viesť k oveľa závažnejším zdravotným komplikáciám. Čo ale piť? Vodu? Ovocné a zeleninové šťavy? Čaje, kávu alebo zeleninové alebo mäsové vývary? Máme pre Vás hneď 8 dôvodov, prečo svoj pitný režim postaviť na vode.

Nehrajme sa na ťavy! Radšej dodržujme desatoro pitného režimu

Nehrajme sa na ťavy! Radšej dodržujme desatoro pitného režimuPublikované: 11.07.2017

Voda je životodarnou tekutinou, bez ktorej sa naše telo jednoducho nezaobíde. Rozhodne nie viac ako dva, maximálne tri dni. Napríklad u jedla sa vedci a lekári zhodujú na tom, že naše telo bez neho dokáže prežiť až 60 dní. Aj napriek tomu však na dôležitosť pitného režimu pravidelne zabúdame. Negatívne dôsledky nedostatočného príjmu tekutín sú pritom skutočne nebezpečné.

6 najšialenejších mýtov o kvalite vody zo studne: Je naozaj zdravšia ako voda z kohútika a lepšia ako balená?

6 najšialenejších mýtov o kvalite vody zo studne: Je naozaj zdravšia ako voda z kohútika a lepšia ako balená?Publikované: 07.07.2017

Jeden liter vody z kohútika je zhruba stokrát lacnejší, ako liter vody balenej. Jediným konkurentom – aspoň čo sa finančnej náročnosti týka – je teda pre vodu z kohútika iba voda zo studne. Tá je síce zadarmo, jej kvalita sa ale môže meniť závratným tempom. Aké najčastejšie mýty sa vody zo studne týkajú? Uvedieme ich pre Vás na pravú mieru!

6 nezmyselných mýtov o vode z kohútika: naozaj zomriete na nedostatok minerálov a otrávite sa chlórom?

6 nezmyselných mýtov o vode z kohútika: naozaj zomriete na nedostatok minerálov a otrávite sa chlórom?Publikované: 29.06.2017

Vedeli ste, že kvalita vody, ktorú si doma napustíte z kohútika, je kontrolovaná prísnejšie, ako napríklad kvalita chleba alebo ovocia v obchodoch? A že patrí dokonca medzi tie vôbec najkvalitnejšie na celom svete? Aj napriek tomu  (alebo práve preto) okolo nej koluje celá rada nezmyselných mýtov, ktoré nás majú nahnať do obchodov, v ktorých vezmeme útokom regále s vodou balenou. Čo tak si uviesť na pravú mieru šesť najčastejších mýtov o vode z kohútika, ktorým stále rada z nás celkom neopodstatnene verí.
Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.
 
Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.