S novým druhom korona-vírusu bojujeme už viac ako rok. Bohužiaľ, stále tak úplne nevieme, čo všetko v našom tele vykonáva a aké stopy po sebe zanecháva. Tí, ktorí chorobu prekonali, sa často stretávajú s viac či menej závažnými dýchacími ťažkosťami. Podľa názorov popredných odborníkov a najnovších prieskumov sa ukazuje, že s rekonvalescenciou môže pomôcť špecializovaný liečebný pobyt v kúpeľoch a správne vykonávané inhalačné techniky.
Inhaláciu, ako obľúbenú liečebnú metódu, ktorú poznali už v starovekom Egypte, si často spájame s alergiou alebo chronickým ochorením (napríklad astmou). Faktom ale zostáva, že pravidelné inhalovanie má svoje opodstatnenie aj v boji s akútnou respiračnou infekciou či chrípkou. Predstavuje totiž cennú prevenciu a tiež znižuje riziko prípadných komplikácií. Navyše prispieva k lepšej imunite a tomu, že sa telo vyrovná s infekciou rýchlejšie.
etóda inhalovania a naparovania je stará skoro ako ľudstvo samo. V dávnych dobách ich obe odporúčal napríklad Hippokrates. Pacienti inhalovali mentol alebo eukalyptus. Úplne prvý, kto v 1. storočí predpísal inhaláciu siričitou parou, bol Grék Pedanus Diascorides, otec farmaceutických vied. A inhalácia sa spoločne s naparovaním dostala k slovu aj v dnešnej dobe. A to obzvlášť v období najrôznejších chorôb a epidémií. Aký je vlastne rozdiel medzi oboma zmienenými metódami? A ktorá z nich je účinnejšia? Prezradíme v nasledujúcich riadkoch.
Vincentka vyvierajúca v údolí Luhačovického potoka je jednou z najvyhľadávanejších a najobľúbenejších minerálnych vôd v Česku a na Slovensku. Táto zbytková morská voda, ktorá zostala viac ako 60 miliónov rokov zakonzervovaná v alpínskom vrásnení a sopečnej činnosti, má stimulujúce liečivé účinky, ktoré môžete ľahko podporiť vhodným spôsobom aplikácie. Napríklad inhaláciou...
Jesenné nevyspytateľné počasie je ideálne pre rozvoj chrípok a šírenie najrôznejších respiračných ochorení. Ak aj vy v tomto období bojujete s nepríjemným kašľom, určite vás bude zaujímať niekoľko tipov, ako ho vyliečiť bez drahých liekov a chémie.
V období zvýšeného výskytu chrípok a ďalších ochorení vírusového pôvodu sa začíname zaujímať o spôsoby, ako im predchádzať alebo ich priebeh aspoň zmierniť. Jednou z možností je aj inhalácia, ktorá je stará skoro ako ľudstvo samo. Ste zvedaví, čo všetko dokáže? Prezradíme na nasledujúcich riadkoch.
Na prelome októbra a novembra zvyčajne nastáva chrípková sezóna. Epidémia, ktorá trvá zhruba šesť týždňov, potom väčšinou znova prepukáva v prvých týždňoch nového roka. Chrípkové vírusy sú každoročne len v Česku a na Slovensku príčinou ochorenia státisícov až dvoch miliónov ľudí. Ako sa pred nimi chrániť? Základom je dôkladná príprava!
Peľová sezóna je v plnom prúde. Tí, ktorí majú to šťastie a netrpia žiadnou formou alergie, ju nejako zvlášť neriešia. Alergikom však začína pravé a nefalšované peklo. Opuchnuté a zaslzené oči, neutíchajúce kýchanie a ďalšie komplikácie v bežnom živote obmedzujú alarmujúci počet Slovákov. Tento počet sa, bohužiaľ, z roka na rok zvyšuje. Ak patríte medzi tých, ktorí s nejakou formou alergie každoročne bojujú, máme pre vás päť tipov, ako ju zmierniť a prekonať najnáročnejšie obdobie v roku.
Ruku na srdce - ako často relaxujete v saunách, spa alebo wellness centrách? Že ste limitovaní nedostatkom času? A čo keby sme vám prezradili, že taký malý domáci wellness môžete absolvovať vždy, keď si potrebujete odpočinúť, načerpať novú energiu alebo dobiť baterky? Vytúžený relax si užijete pomocou inovatívnych inhalátorov Laica.
Trápi vás otravná nádcha či problémy s hornými dýchacími cestami? Hľadáte spôsoby ako sa týchto problémov čo najrýchlejšie, účinne no zároveň citlivo zbaviť? Máme pre vás niekoľko tipov, ako sa ich zbaviť alternatívnymi spôsobmi! Pri nepríjemnej nádche pomôže slaná voda, inhalácia, zázvorový kúpeľ alebo kurací vývar.
Ordinácie lekárov sa zapĺňajú chorými pacientmi. Mnohí z nich odchádzajú s diagnózou chrípky. Kvôli nej už niektoré školy vyhlásili chrípkové prázdniny. Dôvodom bola takmer 90 %-ná absencia školákov. Rovnaký scenár nastáva každoročne aj na pracoviskách. Ak ste si aj vy vylosovali takzvaného „Čierneho Petra“ a teraz bojujete s ochorením horných a dolných dýchacích ciest, zápalom stredného ucha či prínosových dutín, máme pre vás tip, ako skrátiť dobu rekonvalescencie na minimum a čo najrýchlejšie sa vrátiť k vašim obľúbeným činnostiam, koníčkom a rodine.
Počet nakazených rôznymi chorobami sa za posledné roky prudko zvýšil. Nebezpečnou chrípkou sa každý rok nakazí približne 15 percent populácie. Hlavnými prenášačmi sú deti v predškolskom a školskom veku. Najohrozenejšiu skupinu tvoria ľudia s chronickým ochorením dýchacích ciest, kardiovaskulárneho systému, obličiek, osoby s diabetesom, oslabenou imunitou a osoby nad 50 rokov. Ako sa pred nepríjemným nachladením a nebezpečnou chrípkou chrániť? A čo robiť, ak vás prepadne v celej svojej sile?
Podľa aktuálnych štatistík trpia nejakou formou alergie až dva milióny Čechov. V Európe je však situácia ešte horšia. Každý druhý obyvateľ EÚ je alergik. Percento osôb trpiacich alergiou má tendenciu v budúcnosti stúpať. Z ďalších výskumov vyplýva, že 70 % alergikov sa kvôli alergii cíti limitovane pri vykonávaní každodenných činností a 40 % sa cíti frustrovane kvôli komplikáciám, ktoré im prinášajú chronické alergické ochorenia. Prenosný inhalátor však ponúka efektívne riešenie.
Pylová sezóna je v plném proudu. Zhruba u jedné třetiny obyvatel České republiky se pravidelně či nárazově objevuje nepříjemné kýchání, vodnatá rýma, kašel nebo zhoršení astmatu. S prvními projevy pylové alergie se můžeme setkat už v únoru s květem prvních jarních keřů. Od tohoto období, až do podzimu, kdy uzavírají sezónu ambrozie a pelyněk, se nepříjemným alergickým reakcím nevyhne řada z nás. Jak jejich projevy zmírnit anebo si alespoň trošku ulehčit? Odpovědí je inhalace.
Ať už se vy anebo vaše ratolesti potýkají s neustálým nachlazením, infekcí horních anebo dolních dýchacích cest, alergiemi či astmatem, pravděpodobně jste se už informovali o možnostech inhalace. Inhalace je známá již z dob starého Egypta, kdy se velké oblibě těšily inhalační roztoky z máty anebo eukalyptu. Doba ale notně pokročila a dnes se již můžeme inhalaci věnovat prostřednictvím moderních přístrojů. Protože je jich na našem trhu nepřeberné množství, je občas složité se v jejich nabídce bezpečně zorientovat. Situace je o to komplikovanější, pokud vybíráte inhalátor pro děti.
Často sa stretávame s otázkami, či sa oplatí kúpiť inhalátor alebo zvlhčovač vzduchu. Hneď na začiatku si musíme povedať, že ide o dva úplne rozdielne prístroje, ktorých použitie vám môže pomôcť v mnohých oblastiach života. Vzájomné porovnanie tak bude záležitosťou dnešného článku.
Léčebné účinky inhalace jsou známé už po staletí. Inhalovali třeba už naši předci ve starém Egyptě. Mezi jejich nejoblíbenější inhalační roztoky patřily ty s eukalyptem. Dnes je nabídka ještě o mnoho bohatší. Navíc si můžete zvolit, zda budete inhalovat s náustkem anebo inhalační maskou. Otázkou zůstává, kdy použít jedno a kdy druhé.
Vzduch okolo nás je plný cudzorodých častíc, ktoré sa behom dýchania môžu dostať do dýchacích ciest. Aby sme si o týchto časticiach spravili konkrétnu predstavu, doplníme, že ide o rôzne choroboplodné zárodky, alergény i nebezpečné splodiny. Vďaka pravidelnej inhalácii je sliznica dýchacieho ústrojenstva schopná sama sa s týmito nečistotami vysporiadať. K tomu, aby bola inhalácia účinná je však potrebné dodržiavať základné zásady, ktoré spočívajú v pravidelnosti liečby.
Účinky inhalovania poznali už naši predkovia v starovekom Egypte. V tej dobe im síce životy neuľahčovali dnešné vylepšenia v podobe kompresorových alebo ultrazvukových inhalátorov, mali však vlastné spôsoby, ako inhalovať výpary, napríklad, z eukalyptu. Dnes sú možnosti inhalácie oveľa zaujímavejšie a rozmanitejšie. Ani ten najlepší a najdrahší inhalátor ale nebude fungovať správne, pokiaľ si neosvojíte zásady jeho správneho používania.
Poznáme to všetci - v priebehu jesene alebo na začiatku zimy sa ordinácie lekárov plnia detskými aj dospelými pacientami s najrôznejšími druhmi respiračných ochorení. Trápi nás kašeľ, nádcha, nachladnutie, zápaly prínosových dutín, chrípky aj angíny. Viete ale, že existuje spôsob, ako predchádzať sezónnym ochoreniam, zmierniť prejavy alergie alebo astmy? Nejde o žiadny zázrak, ale o veľmi jednoduchú, bezpečnú a napriek tomu nesmierne účinnú metódu. Tou je inhalačná liečba.
Vzduch okolo nás je plný cudzorodých častíc, ktoré sa v priebehu dýchania môžu dostať do dýchacích ciest. Ide najmä o baktérie, vírusy, alergény choroboplodné zárodky alebo nebezpečné splodiny. Ako udržať sliznice dýchacieho ústrojenstva v poriadku a zabezpečiť, aby sa dokázali s týmito nečistotami vyrovnať? Odpoveďou môže byť inhalácia pomocou moderných inhalátorov
Laica.
Účinky inhalovania – vdychovania liečivých výparov poznali naši predkovia už niekoľko storočí pred našim letopočtom. Chorí ľudia inhalovali napr. výpary eukalyptu. Dnes je inhalačná terapia prirodzenou súčasťou v liečbe rôznych ochorení dýchacej sústavy.
Vravíte si nádych ako nádych. Možno by ste sa čudovali, že „zdravé dýchanie“ dokáže robiť hotové zázraky. Čo robiť, ak sa nachladnutie, chrípka či iné respiračné problémy neustále vracajú a nie a nie sa ich zbaviť. Ak nepatríte k zástancom antibiotík, skúste niečo menej invazívne a najmä s dlhodobým efektom. INHALUJTE.