Ako sa jednoducho nastavuje OMNI systém od Harman/Kardon

Ako sa jednoducho nastavuje OMNI systém od Harman/Kardon

V rámci testovania vzoriek nového bezdrôtového systému Vám prinášame návod, že nie je sa čoho báť pri konfigurácii týchto reproduktorov, aj keď neovládate o technológii domácich sietí zhola nič. Vytvoriť si bezdrôtový domáci audio systém nebolo nikdy jednoduchšie. Stačí, že doma alebo v kancelárii máte bezdrôtovú sieť. V prvom kroku si treba nainštalovať do svojho mobilného zariadenia (telefón alebo tablet s operačným systémom iOS alebo Android) aplikáciu Harman/Kardon Controller (momentálne vo fáze schvaľovania).
Spustíme si aplikáciu, kde zvolíme možnosť Set up products. Tu máme dve možnosti. Pridať nový produkt alebo miestnosť. Samozrejme, najprv musíme si pridať produkty a až potom ich môžme zadávať do miestností.

Omni systém nastavovanie

V druhom kroku sú zas dve možnosti. WPS a manuálna konfigurácia. Ak Váš router (väčšinou blikajúca krabička s anténkou :) ) má na sebe tlačídlo WPS, zvolíme túto možnosť, ktorá je jednoduchšia. Náš router toto tlačídlo nemal, tak sme zvolili manuálne nastavenie.

Omni systém nastavovanie

Omni systém nastavovanie
Omni systém nastavovanie
V prípade že ste zvolili WPS, stačí dané tlačídlo stlačiť na vašom routeri a na OMNI systéme. A hotovo. To je všetko. V prípade manuálneho nastavenia treba na OMNI systéme krátko stlačiť tlačídlo RESET, tak ako popisuje názorne aj aplikácia

Stlačením tlačídla reset na OMNI systéme sme spôsobili to, že bola vytvorená ďalšia bezdrôtová sieť. Stačí sa na mobilnom zariadení na túto sieť prihlásiť a vrátiť sa späť do aplikácie.

Neprehliadnite:
Kvalita bez káblov a bez kompromisov: Harman/Kardon OMNI
Omni systém nastavovanie

V poslednom kroku, ktorý sme nestihli, je že Vás OMNI systém cez aplikáciu vyzve ku ktorej sieti sa má pripojiť/integrovať. Tieto kroky robíme s každým produktom.

Omni systém nastavovanie

Následne môžme OMNI systém prideliť do existujúcich miestností, pre jednoduchšiu orientáciu, Prípadne, aj keď každý reproduktor je stereo reproduktorom, tak ich môžme spracovať tak, že jeden bude pravý a druhý ľavý kanál, tak ako to vidíte na obrázkoch.

Omni systém nastavovanie

Takto si môžete jednoducho vytvoriť kompletné ozvučenie domácnosti bez toho aby ste museli ťahať akékoľvek káble (samozrejme do elektrickej zásuvky je treba pripojiť). A nie ste obmedzený len na bezdrôtové riešenie a prehrávanie z mobilného zariadenia. Každý produkt, má AUX-In vstup, takže napr. môžete reproduktor(-y) pripojiť napr. k TV zo slúchadlového výstupu a zvuk ďalej šíriť po domácnosti už bezkáblovo.

Omni systém nastavovanie
Omni systém nastavovanie

Páči sa Vám takéto riešenie? Ak máte ďalšie dotazy, neváhajte nám ich napísať do diskusie.
comments powered by Disqus