Recenzia JBL Pebbles – kvalitná muzika k počítaču za príjemnú cenu

Recenzia JBL Pebbles – kvalitná muzika k počítaču za príjemnú cenu

Po sérii prenosných reproduktorov JBL tentokrát ľahko odbočíme a pozrieme sa pre zmenu na stolové reproduktory. Pebbles sú klasické 2.0 reproduktory k počítaču so základnou konektivitou doplnenou o možnosť prehrávania cez USB.
Osobne sme k malým desktopovým reproduktorom nikdy príliš netiahol. K stolnému počítaču sme preferovali veľké viackanálové bedne so subwooferom, zatiaľ čo pri notebooku sme najradšej siahli po prenosnom boom boxe typu JBL Flip, nakoľko počítač často prenášame a neustále premiestňovať dvoch káblom prepojených repdobední nie je to pravé orechové. Naviac malé repráčiky sa často vyznačujú priemerným až zlým zvukom. V tomto ohľade sa však u Pebbles nie je čoho báť. JBL totiž opäť potvrdzuje, že vie pracovať so zvukom, nech už sa jedná o akýkoľvek druh reproduktorov.

JBL Pebbles

Najskôr k samotnému hardwaru. Pebbles majú na reprobedne celkom nezvyklý tvar pripomínajúce dynamo. Predná časť je vybavená kovovou mriežkou, zbytok je tvorený plastom, po stranách je imitácia kovu. Na tele bedničiek nenájdeme príliš ovládacích prvkov. Všetko rieši disk na strane ľavého reproduktora, ktorým je možné otáčať pre ovládanie hlasitosti a jeho stlačením vypnete alebo zapnete reprosústavu, pričom o stave zapnutia informuje modrá indikačná dióda.

Pebbles sa vyrábajú v troch farebných prevedeniach, šedo-bielej, oranžovo-šedej a čiernej s oranžovými prvkami. Náš testovací kus je kombináciou oranžovej a šedej. Oranžová tu spolu s povrchovou úpravou plastu vyzerá tak trochu ako hračka a ľahko kazí dojem inak veľmi dobre vyzerajúcich reproduktorov.

Neprehliadnite:
Harman vo videách z IFA 2013
JBL Pebbles

Reproduktory medzi sebou sa prepájajú 3,5 mm jack káblom, napájanie je potom riešené USB káblom, ktorý stačí pripojiť k počítaču. USB okrem napájania slúži aj pre prenos zvuku. Na Macu stačí v predvoľbách zmeniť výstup zvuku, bohužiaľ k zmene automaticky nedochádza. Nakoľko je prenos digitálny, ovládanie hlasitosti je priamo spojené so systémovou hlasitosťou, môžete ich tak ovládať aj s multimediálnymi klávesmi na MacBooku.

Skvelou vychytávkou je potom možnosť pripojiť ľubovoľné zariadenie cez 3,5mm jack (kábel je súčasťou balenia). Pri zapojení káblu Pebbles automaticky zmení vstup zvuku. Je potrebné mať na pamäti, že sa jedná o aktívne reprobedne a pokiaľ budete chcieť Pebbles využiť iba s iPhonom alebo s iPadom, musíte zapojiť USB kábel tak či tak, napríklad do siete prostredníctvom nabíjačky Ios zariadenia.

JBL Pebbles

Zvuk
Vzhľadom k tomu, že sú Pebbles malé stolové reprobedne, nemali sme príliš vysoké očakávania. JBL si však na dobrom zvuku zakladá, a to platí aj u týchto pomerne lacných debničiek. Zvuk je až prekvapivo vyrovnaný, má dostatok basov, o čo sa stará pasívny BassFlex na zadnej strane oboch reprobední, stredné frekvencie nie sú prierazné, ako to u malých reprobední býva, a aj výšky sú dostatočné.

V danej veľkosti a cenovej relácii to sú jedny z najlepšie znejúcich reprobední, ktoré sme mali možnosť vyskúšať. Zvuk sa nesype ani pri maximálnej hlasitosti, avšak je potrebné podotknúť, že nie sú tak hlasné, ako by som očakával. Hoci je hlasitosť dostačujúca pre sledovanie filmu alebo počúvanie hudby pri práci, večierok s nimi príliš neoživíte. Nižšia hlasitosť tak zostáva jednou z mála výčitiek JBL Pebbles.

Neprehliadnite:
Omni séria - bez káblov prosím
JBL Pebbles

Pebbles sú zvukovo vynikajúce 2.0 reproduktory, ktoré môžete mať za vcelku prívetivú cenu 49e. Majú nezvyčajný, ovšem elegantný vzhľad a ich najväčšími prednosťami je výborný zvuk, ktorým jednoducho vyniknú v záplave stolných repráčikov.
comments powered by Disqus