Technický pohľad na Harman/Kardon Esquire mini

Technický pohľad na Harman/Kardon Esquire mini

Tento produkt sme už dali na rôzne servre k orecenzovaniu, kde sa vyjadrovali k zvuku, prevedeniu produktu, ale akosi zabudli ísť do hĺbky pri vysvetlení základných vlastností, čo nie každý zbehlý užívateľ musí mať vedomosti a došiel som aj na veci ktoré nie sú popísané v manuáli. Najprv upresním zameranie reproduktoru.
Harman/Kardon Esquire miniTento prenosný reproduktor, nie je určený na plnohodnotné nahradenie domácich počítačových reproduktorov, aj keď hravo strčí kvalitou zvuku lacné plasťáky neznámeho pôvodu za pár euro. Jedná sa predovšetkým v prvom rade o konfrenčný reproduktor. Určite poznáte z práce, traja ste zhrbený okolo telefónu na hlasitý odposluch na druhej strane jeden človek, a nikto ničomu nerozumie. Stačí mobilný telefón napárovať cez Bluetooth s Esquire mini a hneď ste o veľa levelov vyššie.

V druhom rade ide o reproduktor, ktorý Vám na cestách vylepší zvuk z vašich mobilných zariadení. Či už z notebooku alebo tabletu, kde integrované reproduktory nedosahujú oslnivú hlasitosť ani kvalitu. Takže v kľude na hoteli si napárujete z tabletu reproduktor a pozriete si film. V neposlednom rade slúži reproduktor aj ako powerbank so vstavanou 2000mAh batériou a 1A výstupom.

Čo nikde nepíšu v manuáli, tak s Esquire mini cez Bluetooth si môžete naraz napárovať až dve zariadenia! Možno aj schválne sa to nespomína, pretože pre niekoho je to nevýhoda pre niekoho dobrá vlastnosť, aj keď nie je dotiahnutá do dokonalosti. Jedná sa o to, že mám MacBook Air napárovaný a prehrávam cez neho hudbu + svoj iPhone. Chybou je, že keď zazvoní mobil a zdvihnem hovor (áno, v zásade telefonujem už len cez toto zariadenie, aspoň mi ostanú voľné ruky), tak automaticky reproduktor sa prepne na iPhone a hudba v MacBooku sa pozastaví. Čo je super. Chybu len je, že po ukončení hovoru, sa to nevráti späť. Ale nemusím nič robiť, stačí zas stlačiť play na notebooku. Takže, kto dá posledný pokyn na prehrávanie reproduktoru, ten hraje :).

Neprehliadnite:
Najväčší z najmenších
Čo trochu zamrzí, keď používate Esquire mini v práci aktívne, tak výdrž je až 8 hodín, čo na klasickú pracovnú dobu stačí. Ale osobne by ma potešila vlastnosť ako majú reproduktory JBL Pebbles. Tzn. že keď nabíjam reproduktor, tak aby rovno aj cez USB aj prehrávalo a nemusel párovať cez Bluetooth. Ale je to v pohode zanedbateľné, keďže na tele reproduktora sa nachádza aj klasický AUX vstup. Párovanie prebieha úplne jednoducho, ale treba si aj prestaviť výstup systémového zvuku.

Recenzia Harman/Kardon Esquire mini párovanie vo Windows 8 Recenzia Harman/Kardon Esquire mini párovanie vo Windows 8 Recenzia Harman/Kardon Esquire mini párovanie vo Windows 8
Priebeh párovania reproduktoru vo Windows 8. Nie je vyžadovaný ani žiaden PIN kód a je úplne jednoduché.
Predvolenie systémového zvuku Harman/Kardon Esquire mini vo Windows 8 Predvolenie systémového zvuku Harman/Kardon Esquire mini vo Windows 8

Aby sme predvolili vo Windows aby všetka hudba išla cez tieto reproduktory, vpravo dole na systémovej lište klikneme pravým tlačídlom myši na ikonku zvuku a z ponuky si vyberieme "Prehrávacie zariadenia".
Predvolenie systémového zvuku Harman/Kardon Esquire mini vo Windows 8 Predvolenie systémového zvuku Harman/Kardon Esquire mini vo Windows 8 Predvolenie systémového zvuku Harman/Kardon Esquire mini vo Windows 8
Tu vidíte, že mám predvolené monitorové reproduktory pripojené cez HDMI. V ponuke si nájdem reproduktory ktoré su pripojené cez Bluetooth Po vybraní, treba ešte dole stlačiť tlačídlo "Predvoliť" (pri reproduktore sa objaví zelená fajka) a následne ešte OK.

Recenzia Harman/Kardon Esquire mini párovanie v Mac OS X Recenzia Harman/Kardon Esquire mini párovanie v Mac OS X  
V Mac OS X (Yosemite), pre napárovanie stačí zo zoznamu vybrať príslušné zariadenie a pripojiť. Následne otvoríme nastavenia zvuku
Recenzia Harman/Kardon Esquire mini párovanie v Mac OS X Recenzia Harman/Kardon Esquire mini párovanie v Mac OS X Recenzia Harman/Kardon Esquire mini párovanie v Mac OS X
Klikneme na zoznam "Zvukové efekty prehrávať cez" Z menu vyberiem HK Esquire Mini A zavrieme. Hotovo.

V režime prehrávania z počítača alebo telefónu, tlačídlo zdvihnutia/položenia slúži pri stlačení ako play/pauza. V manuáli tiež nie je písané, že keď zatlačíte tlačídlo dva krát za sebou, preskočíte o ďalšiu skladbu. Áno, funguje to napr. s programami ako iTunes, VLC, MPC-HC,... Trojnásobné stlačenie (poznáme zo slúchadiel) pre skladbu späť ale už nie. Je to vlastnosť, ktorá sa nikde nespomína, takže to neberieme ako negatívum. Stále sa to dá ovládať zo zdroja hudby. Navyše reproduktor môžete v najnovšom OS X Yosemite, alebo iOS 8.1 využiť aj pre hlasité diktovanie!

Tlačídla na Harman/Kardon Esquire Mini Tlačídla na Harman/Kardon Esquire Mini Tlačídla na Harman/Kardon Esquire Mini
Základné tlačídla pre vypnutie, párovanie a zdvihnutie/položenie hovoru. Zdola hore: USB na nabíjanie mobilných zariadení, AUX vstup, microUSB pre nabíjanie reproduktora a otvor na putko. Indikátor nabitia reproduktora a vstavaný mikrofón

Všetko ostatné je štandard, ktorý je aj popísaný. Ešte sa musím pozastaviť na prevedení. To je naozaj exkluzívne. Kombinácia oceľe a kože robí z tohto reproduktora exkluzívny kúsok. Dokonca tento materiál aj použili na putko na nosenie. Aj keď budete s ním drsnejšie zaobchádzať, nikde nič nepraskne ani sa nezlomí, max. bude poškriabaný alebo preliačený ale stále funkčný. A pri hmotnosti 238g je to ideálny spoločník na cesty alebo na stále používanie. Dovolím si povedať, že takýmto kúskom keď niekoho obdarujete, tak neurazíte a navyše je to tak univerzálny darček, keď sa neviete rozhodnúť, čím blízku osobu alebo obchodného partnera obdarovať. Škoda, že to mám len zapožičané a musím vrátiť. Skamáratili sme sa takmer okamžite.

Neprehliadnite:
Harman Kardon Esquire Mini - tentoraz sa za značku oplatí zaplatiť
Harman/Kardon Esquire Mini Harman/Kardon Esquire Mini
comments powered by Disqus