Ako vyriešila Jana zarastanie chĺpkov raz a navždy

Ako vyriešila Jana zarastanie chĺpkov raz a navždy

Jana sa rovnako ako mnoho ďalších žien stretávala s nepríjemným problémom, o ktorom sa v spoločnosti príliš nehovorí. Trápilo ju zarastanie chĺpkov po holení, čo predstavuje problém nie len estetický, ale taktiež veľmi bolestivý. Napriek tomu, že vyskúšala mnoho druhov holiacich strojčekov, rovnako tak rôzne gély a ďalšie kozmetické prípravky. Svojho problému sa však dlho nemohla zbaviť. A to až do minulých Vianoc, kedy jej manžel pod stromček daroval revolučného kozmetického pomocníka, ktorý ju zarastajúcich chĺpkov zbavil raz a navždy.
Remington EP7030Ako dochádza k zarastaniu chĺpkov?
     Hneď v úvode tohto článku je dôležité spomenúť, že zarastanie chĺpkov netrápi iba ženy. Často sa s týmto estetickým kožným problémom, ktorý sa vyznačuje pomerne vysokou bolestivosťou, stretávajú taktiež muži. K zarastaniu chĺpkov najčastejšie dochádza v súvislosti s nahromadením odumretých buniek, ktoré sa kumulujú okolo daného chĺpku, ktorý ho donúti rásť v inom smere, než zvykne. Chĺpok začne zarastať vtedy, keď sa mu nepodarí preraziť kožu a musí rásť pod ňou. Ovšem o vznik tohto problému si môžeme aj sami. Zásluhu má na tom žiletka, ktorou „skosíme“ chĺpky v protismere ich rastu.

Nejedná sa len o estetický problém
     Ako už bolo spomínané vyššie, zarastanie chĺpkov je pomere bolestivé a spravidla nás na túto kožnú nepríjemnosť upozorní začervenalé miesto citlivé na dotyk. Vo svojej podstate sa jedná o nie príliš estetickú Remington EP7030komplikáciu, ktorú však netreba podceňovať. Mnoho ľudí sa snaží zarastajúce chĺpky vyslobodiť amatérskym postupom a náčiním. Z takýchto praktík by sa kožným lekárom alebo chirurgom hádam aj chĺpky na rukách stavali a vlasy dupkom stáli. Takýto neodborný zásah môže nakoniec narobiť viac škody, než úžitku. Chĺpok sa Vám možno podarí vyslobodiť, alebo do tela si môžete neodborným zásahom zaniesť infekciu. Pár prípadov v lepšom prípade skončili na antibiotickej liečbe. V tom horšom sa dočkáte nepríjemných komplikácii vo forme zápalu, ktoré Vás môže pripraviť o dlhodobú zdravotnú pohodu.

Čo pomohlo Jane a pomôže aj Vám?
     K zarastaniu chĺpkov najčastejšie dochádza v súvislosti s klasickým holením a aplikácia nekvalitných holiacich krémov, gélov a pien. Taktiež nedostatočné alebo takmer žiadne ošetrenie po holení môže stáť za Remington EP7030vznikom recidivujúcich zápalov vlasových cibuliek pod kožou. Z tohto dôvodu je vhodné zvoliť aj iný spôsob odstraňovania chĺpkov, ktorým môže byť epilácia či depilácia za pomoci moderných kozmetických pomocníkov. Pokiaľ máte v súvislosti s epilátormi obavu z prípadnej bolesti, môžeme Vás ukľudniť. Existujú moderné rady, medzi ktoré patrí napr. aj model Remington EP7030 Smooth & Silky 5v1. Dnes odstraňujú chĺpky už takmer bezbolestne, a to vďaka masážnym výstupkom a vrstve Aloe vera, ktorá taktiež prispieva k ukľudneniu pokožky po holení a maximálne šetrne epiluje.

Neprehliadnite:
Koľko stoji prevádzka čističky vzduchu? Denne menej ako polovicu jablka!
Praktické rady na záver
     Ak sa rozhodnete pre zakúpenie  epilátora, tak problém zarastajúcich chĺpkov sa značne minimalizuje. Pre tie najlepšie výsledky pokožky tela pravidelne zbavujte odumretých buniek za pomoci telového peelingu, používajte kvalitné kozmetické prípravky s obsahom kyseliny salicylovej a vitamínu A. Nezabúdajte taktiež na pravidelnú hydratáciu svojej pokožky. Po holení sa snažte nevystavovať priamym slnečným lúčom a vyhýbajte sa taktiež príliš tesnému oblečeniu, ktoré by sa dostalo do kontaktu s epilovanými časťami Vášho tela.
comments powered by Disqus