Náš test najtestovanejšej čističky vzduchu na svete

Náš test najtestovanejšej čističky vzduchu na svete

V poslednej dobe je okolo nás mnoho vedeckých článkov, správ a iných podnetov, ktoré v nás vzbudzujú strach z vírusov, plesní, baktérií, roztočí a ďalších škodlivých mikroorganizmov, ktoré nás obklopujú a znepríjemňujú nám život. Spôsobujú alergie, rýchlejšie šírenie chorôb a ohrozujú najmä tých, ktorých chceme strážiť najviac – naše deti. V 21. storočí už našťastie vieme proti týmto potvorkám bojovať.
AirFree P60Ako fungujú čističky vzduchu?
     V širokej ponuke čističiek vzduchu je veľmi ťažké sa zorientovať. My sme si vybrali na testovanie čističku vzduchu Airfree s jedinečnou technológiou. Výrobca Airfree deklaruje, že táto čistička vzduchu úplne ničí vzdušné plesne, baktérie, roztoče, alergény, vírusy a peľ, zneškodní až 99,99% všetkých týchto malých nepriateľov a ničí aj častice menšie než 0,03 mikrometrov. Čističky vzduchu Airfree fungujú na princípe, ktorý pre lepšiu dezinfekciu využívali už naše babičky. Airfree pohlcuje a následne spaľuje všetky škodlivé mikroorganizmy a vypúšťajú von čistý vzduch. Vzhľadom k tomu, že je táto čistička vzduchu založená na 100% prirodzenom fungovaní. Jej výhodou je, že nepotrebujete meniť žiadne špinavé filtre a znečistené filtre. O to neuveriteľnejšie pre nás bolo, že táto čistička skutočne funguje, a pretože nám nestačila prehlásenia výrobcov, rozhodli sme sa, že Airfree vyskúšame taktiež my sami. Ako sa hovorí, dôveruj, ale preveruj.

Protokol jahodového testu
     Testovanie sme uskutočnili v našej kancelárii a role pokusného králika sa zhostili jahody. Krásne, čerstvé, voňavé jahody. Rozdelili sme ich na 3 skupiny. Jednu várku, kde na tanieriku boli 2 jahody) sme umiestnili v uzatvorenej miestnosti s rozmermi 3x5m. V tejto miestnosti bola zapnutá čistička vzduchu Airfree. Druhú várku sme umiestnili do nášho openspace (3 jahody na tanieriku) a tretia várka skončila na našich mlsných jazýčkoch :)  S jahodovým testom sme začali v piatok a následne sme 10 dní každý deň v rovnakú hodinu odfotili jahody. Už po víkende sme mohli spozorovať prvé zmeny. Zatiaľ čo „Airfree jahody“ vyzerali stále rovnako čerstvo a chutne, na jahodách z openspace sa už ubytovala pleseň. Na jahodách, ktoré boli v miestnosti s Airfree, začali byť viditeľné zmeny až 7. deň – boli mierne vyschnuté, ale v tej dobe by už nikto nepovedal, že jahody z openspace a z Airfree miestnosti sú z toho istého balenia jahôd. 10. deň sme jahodový test ukončili. Výrazný rozdiel snáď nie je potrebné ani komentovať.

AirFree jahodový test

Výsledok nás presvedčil
     Je zjavné, že v miestnosti, kde sme umiestnili Airfree a ponechali jahody, boli skutočne eliminované plesňové spóry, ktoré voľne poletujú okolo nás, a naše jahody vydržali dlhšie čerstvé. Tento test nás definitívne presvedčil, že technológie Airfree funguje, aj navzdory tomu, že výsledok jej činnosti nie je pozorovateľný voľným okom. Na jahodový test sme použili čističku vzduchu Airfree P60, ktorá je vhodná do miestnosti s plochou až 24m2. Výrobca ponúka v základnej rade čističky, ktoré sú vhodné do miestnosti o rozmeroch 4x4m až 5x6m, teda do štandardných miestností v byte alebo v dome. Okrem toho si môžete vybrať z rôznych farieb a designových tvarov a vytvoriť tak pre svoju rodinu nie len zdravý, ale aj štýlový domov.
comments powered by Disqus