Revolúcia v žehličkách na vlasy: keramika, keratín aj hodváb

Revolúcia v žehličkách na vlasy: keramika, keratín aj hodváb

Ženy! Chcú sa páčiť svojmu okoliu a rady experimentujú. Tie, ktoré majú od prírody vlasy rovné, chcú v zásade vlnité. Tie, ktorým príroda nadelila bohaté a husté kadere, potom chcú naopak vlasy rovné a zdravo vyzerajúce. Riešením tejto "ťažkej situácie" môže byť kvalitná vlasová kozmetika a žehličky na vlasy. Na teflónovej žehličke, ktoré narobia viac škody, ako úžitku zabudnite a stavte radšej na moderné druhy žehličiek, ktoré sú vyrobené z kvalitných materiálov. Tie sú k vašim vlasom šetrné, nezaťažujú ich a zároveň im prepožičajú zdravý vzhľad a žiaducu úpravu. Aké druhy žehličiek na vlasy sa na našom trhu objavujú a aké výhody poskytujú jednotlivé povrchové úpravy, ktorými sú tieto žehličky opatrené? To vám prezradíme na nasledujúcich riadkoch.
Ako ste na tom s kvalitou vlasov?
     Nie nadarmo sa hovorí, že naše vlasy sú korunou krásy. Bohužiaľ ich perfektnou kvalitou sa mnohé z nás nemôžu pýšiť. Negatívny vplyv na vlasy, nevynechajúc pokožku hlavy, má náš hektický životný štýl, permanentný stres, nevyvážený jedálniček, nevhodný spôsob úpravy vlasov, ale tiež používanie nie príliš kvalitnej vlasovej kozmetiky a pomocníkov slúžiacich k ich úprave. Nútiť vás k zmene jedálnička a prijatie zásad zdravého životného štýlu pochopiteľne nemôžeme. Môžeme vám však odovzdať informácie týkajúce sa jedného z najpoužívanejších pomocníkov, ktorým je bezpochyby žehlička na vlasy. Poďme sa teraz spoločne pozrieť na jednotlivé druhy žehličiek, ich prednosti a špecifiká.

Zehličky Remington

Žehlička na vlasy s keramickým povrchom
     V súčasnej dobe patria medzi jedny z najkvalitnejších. Keramický povrch moderných žehličiek mnohokrát obsahuje aj špeciálnu vrstvu vlasového kondicionéru, ktoré sa počas žehlenia do vlasov pomaly uvoľňuje a vstrebáva. Vďaka tomu sú vlasy veľmi hebké, lesklé a pôsobia zdravým dojmom. Mnoho žien - či už z dôvodu vlastného pohodlia alebo nedostatku času - si klasickými žehličkami žehlí aj vlhké vlasy, čo prispieva k ich značnému poškodeniu. Riziko tohto poškodenia úplne minimalizuje model Remington S7200 Wet2Straight. Vlhkosť počas žehlenia uniká špeciálnymi otvormi na žehliacej ploche a zostávajúca voda je vďaka unikátnemu povrchu žehličky vo vlasu uzamknutá, čo prispieva k maximálnej stylingovej ochrane. Tomuto efektu sa hovorí hydratačná terapia. Nezabudnuteľnou výhodou keramického povrchu žehličky je tiež jej perfektný sklz a s tým súvisiaca ľahká manipulácia.

Zehličky Remington

Žehlička na vlasy s keramicko-turmalínovým povrchom
     Okrem žehličiek, ktorých povrchová úprava je tvorená výlučne keramikou, existujú tiež žehličky, ktorých súčasťou je kombinácia keramiky a turmalínu. Turmalín je minerálny kryštál, ktorý sa vyznačuje perfektnými ionizačnými vlastnosťami. Medzi základné výhody týchto žehličiek potom patrí skutočnosť, že po vyžehlení sa nemusíte báť nepríjemností v „krepovateniu vlasov", ktorá vzniká v dôsledku častého žehlenia.

Neprehliadnite:
5 tipů pro metrosexuály: jak vypadat stylově během chvíle + interview s youtubery Frescoot official a Danny z TVTwixx
Žehlička na vlasy s keramicko-hodvábnym povrchom
     Ak máte silné a husté vlasy, potom je pre Vás ich úprava s najväčšou pravdepodobnosťou poriadnym orieškom. Niektoré - hoci aj akokoľvek kvalitné žehličky na vlasy - Vám teda nemusia vyhovovať. Ak Vám robí problém manipulácia s žehličkou a nie príliš komfortný sklz po vlasoch, potom vyskúšajte žehličky, ktorých povrchovú úpravu tvorí keramika a hodvábna vrstva. Odporučiť Vám v tejto súvislosti môžeme napríklad žehličku Remington S9620, ktorá disponuje širokými žehliacimi plochami, ktoré sú doslova ako stvorené pre majiteľky hustých vlasov. Ak patríte do tejto skupiny, potom Vás iste príjemne prekvapí aj teplotné rozpätie žehličky, ktoré sa pohybuje medzi 150 až 235°C.  V prípade extrémne nepoddajných a silných vlasov je možné využiť funkciu turbo zosilňovača, ktoré Vašu žehličku po dobu 30 sekúnd nahreje na neuveriteľných 240 ° C!

Zehličky Remington

Žehlička na vlasy s keramicko-keratínovým povrchom
     Keramicko-keratínové žehličky patria medzi vôbec tie najšetrnejšie, takže pri žehlení nemusíte trpieť žiadnymi výčitkami. Keramickou povrchovou úpravou s poriadnou dávkou keratínu disponuje napríklad žehlička Remington S8590 Keratín Therapy Pro. Táto inteligentná žehlička pri žehlení sleduje vlhkosť Vašich vlasov a tomu následne prispôsobuje teplotu. Vlasy sú vďaka tomu lesklejšie a pôsobia vitálnym dojmom.
comments powered by Disqus