Výhody a nevýhody trvalej bezbolestnej epilácii – zbavte sa na dlho nežiadúcich chĺpkov!

Výhody a nevýhody trvalej bezbolestnej epilácii – zbavte sa na dlho nežiadúcich chĺpkov!

Pre ženy je udržanie hebkej a lesklej pokožky v dnešnej dobe veľmi dôležité, a to jednak z dôvodu spoločenskej konvencie, ale aj z hľadiska estetického a hygienického. Odstraňovanie chĺpkov sa teda stalo bežnou záležitosťou a niektoré ženy už nechcú strácať čas častou depiláciou – holením. Preto sa stáva stále obľúbenejšou epilácia. Naviac sa v poslednej dobe k epilácii uchyľujú aj muži.
Čo je epilácia?
     Epilácia je odstraňovanie chĺpkov z kože vrátane ich korienkov. Práve zničenie korienkov spôsobí to, že nové chĺpky rastú pomalšie – môžu vyrastať aj s korienkom. Výsledkom epilácie je teda trvalejší výsledok než pri depilácii. Práve preto si epilácia získava stále viac a viac fanúšikov oboch pohlaví. Muži môžu totiž epiláciou riešiť nepríjemné a nevábne chĺpky v oblasti krku, ramien, chrbta a hrudníku.

IPL-HH150     Dôležité je rozlíšiť epiláciu dočasnú a epiláciu trvalú. Pri dočasnej epilácii je nutné procedúru čas od času zopakovať, nie však tak často, ako pri depilácii. Takéto holenie nás obťažuje každý druhý, tretí deň. Trvalá epilácia je z logiky veci dlhodobá, môže nás oslobodiť od holiacich procedúr na dlhé mesiace, roky, alebo aj navždy. Najmodernejším spôsobom je použitie IPL. Trvalú epiláciu ospevujú najmä mladé ženy a muži, ale aj ženy v pokročilom veku, ktoré začali mať behom menopauzy nepríjemné problémy s ochlpením na tvári. Vyslobodením môže byť aj pre ženy trpiace hypertrichózou – nadmerným rastom tmavých chĺpkov na celom tele.

     V deň depilácie alebo maximálne večer pred týmto dňom je nutné časti tela, ktoré chceme epilovať, oholiť. Po dobu 5-6 týždňov pred epiláciou sa chĺpky nesmú vytrhávať.

Neprehliadnite:
Homedics ako technologický inovátor
Duo epilátor Homedics IPL-HH150 – vysnívaný pomocník mnohých žien
     Duo epilátor Homedics IPL-HH150 v sebe kombinuje prednosti IPL (intenzívneho pulzného svetla) a AFT (pokročilé fluorescenčné technológie). Zatiaľ čo impulzy intenzívneho pulzného svetla vstrebávajú melanín v chĺpku a korienku, čoho dôsledkom je následné samotné vypadnutie chĺpka, AFT využíva ešte efektívnejšiu nízku úroveň energie a premieňa epiláciu pomocou pulzného svetla.

     Vďaka Duo epilátoru Homedics, ktorý ponúka tú najrýchlejšiu domácu technológiu epilácie, sa zbavíte chĺpkov na jednej nohe za menej ako 10 minút a chĺpkov na celom tele asi za pol hodiny. Epilátor je tak chytrý, že jeho záblesky sú plynulé a rovnako plynulá bude aj celá epilácia. Naviac je veľmi šetrný a je možné ho používať aj k eliminácii chĺpkov na tvári.

IPL-HH150     Pre ten najlepší efekt je vhodné previesť epiláciu niekoľkokrát za sebou, ideálne každé dva týždne 3-6x, záleží vždy na pokožke a na zachytení každého chĺpka v rastovom momente.

Mnoho výhod epilácie
     Ako sme už spomínali, jednou z výhod epilácie je dlhodobá účinnosť tohto riešenia. Chĺpky sú eliminované aj s korienkami, preto nedorastajú tak rýchlo ako pri bežnom holení, kedy dochádza iba k odstráneniu viditeľnej časti chĺpkov. V porovnaní s voskovou epiláciou je epilácia pomocou Duo epilátora Homedics bezbolestná. Pokiaľ žije v domácnosti viac žien, alebo majiteľka epilátora chce požičať strojček dobrej kamarátke, nič jej tomu nebráni. Z hygienického hľadiska stačí iba pretrieť strojček dezinfekčným prostriedkom. Epilátor Homedics je naviac veľmi rýchly a jeho používanie je rýchle, jednoduché a pohodlné. Vďaka kombinácii IPL a AFT je epilátor vhodný aj pre citlivú pokožku, ktorá môže inak IPL ťažko znášať.

Neprehliadnite:
Zabudnite na vosk! Teraz sa epiluje takmer bez bolesti pomocou IPL
Jediná nevýhoda
     Asi ako každý produkt ľudskej činnosti, epilácia taktiež môže mať svoje nevýhody. Tou jedinou, ktorú Duo epilátor Homedics má, je cena. Vezmite si ale do úvahy, že môže strojček používať viac žien a ešte dôjde k úspore za iné depilačné a epilačné procedúry, ktoré by aj tak každá z nich musela podstúpiť.

     Zabudnite až na dva roky na holenie a schovávanie intímnych partií, ktoré ste ešte ráno pred odchodom z domova narýchlo museli oholiť. Alebo ste nato aj pozabudli. Dohovorte sa so svojimi blízkymi, obstarajte si Duo epilátor Homedics a zbavte sa pocitu nedostatočne alebo zle oholených častí tela. Je to naozaj veľmi jednoduché!
comments powered by Disqus