10 tipov na príslušenstvo pre kuchynské roboty, ktoré by ste mali poznať

10 tipov na príslušenstvo pre kuchynské roboty, ktoré by ste mali poznať

Pokiaľ ste sa rozhodli kúpiť si kuchynského robota, gratulujeme Vám k prvému kroku k jednoduchšej príprave jedla a bezproblémovému vareniu. Vedeli ste ale, že môžete svojho kuchynského pomocníka ešte vylepšiť niektorými doplnkami? Príslušenstvo v našom sortimente urobí z Vášho robota ešte šikovnejší stroj, stačí si len vybrať podľa toho, čo najčastejšie robíte, prípadne podľa toho, čo Vám robí najväčšie problémy.
Nutná a nevyhnutná je poučka, že príslušenstvo, ktoré sa pripája zhora alebo spredu, je rovnaké pre druhy robotov Chef a Major. Rozdiel medzi príslušenstvom pre tieto rady je jedine v doplnkoch, ktoré sa pripájajú zospodu. Doplnky musia byť rozdielne veľké, a to v závislosti na veľkosť mís. Rady kMix a Prospero majú príslušenstvo úplne iné.

Kenwood AT950Mlynčeky na mäso, múku a iné suroviny
     Jedným z najpoužívanejších doplnkov sú mlynčeky na mäso. Konkrétne mlynček Kenwood AT950 alebo AX950 už sú dokonca súčasťou niektorých kuchynských robotov, k iným modelom je potrebné ho dokúpiť. K tomuto mlynčeku patria tri kotúče, a to na jemné (3 mm), stredné (4,5 mm) a hrubé (8 mm) mletie. Jeho súčasťou sú taktiež nadstavce na výrobu domácich párkov, klobás a kebbe.

Kenwood AT941     Už ste si všimli, že výrobcovia v Európskej únii nevyrábajú špeciálne, samostatné mlynčeky na mak? S tým si ale veľmi dobre poradíte s Kenwood AT941, ktorý jednoducho namelie obilie, strukoviny, ryžu, pohánku, proso, múku aj spomínaný mak. Tento mlynček je určený pre roboty z rady Chef a Major s predným nízko rýchlostným vstupom.

Neprehliadnite:
Recept domáce Tagliolini s robotom Kenwood alebo naučte sa pracovať s nadstavcom na výrobu cestovín
Kenwood AT641Odšťavovače, ktoré niečo vydržia
     Predávané ovocné a zeleninové džúsy sa ani v najmenšom nedajú porovnať s podstivo vytlačenou šťavou z ovocia alebo zo zeleniny. S príslušenstvom ku kuchynským robotom si jednoducho pripravíte lahodnú vitamínovú bombu bez väčšej námahy. Odšťavovače, ktoré sa pridávajú ako doplnky k robotom, majú naviac jednu obrovskú výhodu – na rozdiel od samostatných odšťavovačov vydrží v prevádzke dlhšie než niekoľko minút, bez toho aby sa prehrievali.

     Skvelou záležitosťou v tejto kategórii je odšťavovač Kenwood AT641. Prácu veľmi zjednoduší aj to, že ovocie a zeleninu pred odšťavovaním nemusíte čistiť ani zbavovať kôstiek.

Kenwood AT642Krájače a strúhadla
     Prácu v kuchyni Vám bez pochýb uľahčí aj príslušenstvo z rady krájačov a strúhadiel. Krájače a strúhadlá sa rozdeľujú podľa toho, ako je možné ich pripojiť. Rozlišujeme teda food procesory, ktoré sa k robotom pripájajú z vrchu, ďalej krájače a strúhadlá s možnosťou pripojenia spredu a krájače a strúhadlá s možnosťou pripojenia k robotom zozadu. Posledné dva druhy pritom nie sú obmedzované kapacitou pracovnej nádoby, preto ich veľmi doporučujeme. Keď postavíte robota ku kraju linky, môžete krájať a strúhať takmer neobmedzene, napríklad do vedra umiestneného na zemi.

Kenwood AT340     Jedným z krájačov a strúhačov, ktoré určite využijete, môže byť napríklad kovové bubienkové strúhadlo Kenwood AT642, ktoré disponuje piatimi bubienkovými nástavcami pre jemné aj hrubé strúhanie a krájanie. Využijete ho na spracovanie zeleniny, syra, čokolády ale aj orieškov. Súčasťou je aj lis na bobuľovité ovocie.

Neprehliadnite:
Ako na domáce klobásky s Kenwood pomocníkom: recept krok za krokom
     Službu siedmych diskov zas ponúka strúhač a krájač v jednom, Kenwood AT340. Kovový vysokorýchlostný krájač nahradí prácu rukou najmä pri príprave zeleniny a prísad do šalátov. Vďaka spomínaným siedmym diskom môžete s týmto doplnkom zvoliť jemné strúhanie, veľmi jemné strúhanie, hrubé strúhanie, plátkovač na tenké plátky, plátkovač na hrubšie plátky, jemné strúhadlo na rezančeky alebo bežné strúhadlo. Určite ich využijete všetky!

Kenwood MGX400     Ničí Vás krájanie surovín na malé kocky? My viete, že je to nudné a zdĺhavé, a preto Vám ponúkame taktiež krájač Kenwood MGX400, ktoré to urobí za Vás. Nakrája na kocky ovocie, zeleninu, údeniny, mäso a syry. Vašou jedinou starosťou bude krájač zložiť, potom rozložiť a umyť, čo je ale taktiež vďaka praktickému prevedeniu veľmi jednoduché.

Pripravte si domáce cestoviny
Kenwood AT970     Patríte k milovníkom cestovín a radi by ste si urobili svoje vlastné v pohodlí domova? Aj to je možné. A dokonca jednoduchšie, teda s príslušenstvom ku kuchynským robotom. Preto Vám ponúkame predovšetkým nadstavec Kenwood AT972. Ten sa používa v kombinácii s nadstavcom na ploché cestoviny Kenwood AT970. Vďaka týmto dvom doplnkom vytvoríte cestoviny široké asi 4 mm. Dokonalé tagliatelle. Kenwood AT320

Sekanie, mletie a miesenie v jednom
     Nasekajte a nameľte si čerstvé bylinky, kávu alebo oriešky. Môže to byť naozaj jednoduché vďaka doplnku Kenwood AT320A, v ktorom sa tieto tri funkcie spájajú. Súčasťou sú aj tri uzatvárateľné sklenené nádobky. Akonáhle ho skúsite, nedáte na neho dopustiť.

Neprehliadnite:
Ryžovar – najpredávanejší zázrak na svete
     Naša ponuka obsahuje omnoho viac. Vyberte si podľa svojich preferencií niektoré z nami ponúkaných doplnkov a maximálne si zjednodušte svoje pôsobenie v kuchyni.

Chcete vedieť viac o kuchynských robotoch Kenwood a možnostiach, ktoré varenie s nimi schováva? Stiahnite si náš e-book plný zaujímavých článkov!
comments powered by Disqus