Ostatní vystavovatelia na IFA 2014

Ostatní vystavovatelia na IFA 2014

Okrem primárnej návštevy Harman Group stánku, sme si nenechali ujsť aj stretnutie s ďalšími našimi existujúcimi výrobcami a dodávateľmi. Pri presúvaní sa v rámci veľkého areálu sme sa samozrejme zastavili aj u značiek, ktoré nás primárne nezaujímali. Čo nám udrelo do očí pri televízoroch, tak 3D technológia je viac menej na ústupe a prím hralo 4K rozlíšenie a zahnuté obrazovky. Už sú aj dostupné monitory k PC v pomere strán 21:9 so zahnutou uhlopriečkou. Rád by som vymenil moje 24" monitory za takýto.
IFA 2014 IFA 2014 IFA 2014

     S týmto trendom išla v rukáve aj tzv. nositeľná elektronika. Takmer všade ste mohli naraziť na rôzne inteligentné hodinky a všakovaké náramky na monitorovanie. V tomto nás úplne sklamala firma LG, kde ich nové prémiové hodinky (LG G Watch R) na obrázkoch vyzerajú opodstatnejšie lepšie ako v reáli. V reáli to bol obyčajný kus plastu. A veľký rám, ktorý lemuje hodinky je tiež z plastu :(. No dať za ne 300€ je trochu silné kafé. To radšej za pár euro hodinky ktoré ponúka firma MyKronoz. Top model stojí cca 150€ a ponúka kompatibilitu aj s iOS aj s Androidom. Ale zhodli sme sa na tom, že zatiaľ ostaneme len pri športových hodinkách TomTom.

IFA 2014 IFA 2014 IFA 2014

     Jedno, čo nás počiatočne nadchlo, bola 360 outdoorová kamera. Ale pri parametroch: HD záznam (žiaden full HD), 30 fps a cenovke 499€ sme sa poďakovali a šli ďalej. Čo bolo ešte vo veľkom vidieť, boli rôzne statívy, držiaky a ramená pre telefóny. Pri širokej ponuke outdoorových púzdier pre telefóny, zastúpia dočasne outdoorové kamery. Samotné ramená mali jednu peknú vychytávku. Keď sa chcete pomocou tohto ramena fotiť, či točiť záznam, tak nemáte ako stlačiť spúšť. To je vyriešené bluetooth spínačom na druhom konci ramena.
Z našich dodávaných značiek sme sa pristavili v TnB. Táto značka sa snaží tiež uspieť v outdoorových kamerách a to hlavne príslušenstvom. Za opodstatne nižšie ceny ponúka široký sortiment kompatibilný s Nilox, GoPro a ďalšími značkami. Onedlho sa objaví toto príslušenstvo aj u nás v ponuke.

IFA 2014 IFA 2014 IFA 2014

Výrobcovia ako Kenwood a DeLonghi, nemali na prekvapenie nič prevratného a nevieme čo bude určené pre náš trh. V ponuke sa objavilo pár nových modelov kuchynských robotov. Konečne ich napadlo, integrovať tlačídlo vypínania. Za to palec hore, neviem ako ich to nemohlo doteraz napadnúť. Nový model Chef s prívlastkom Titanium (znamená, že kľudne môže fungovať aj 12 hodín denne) sa dodáva v klavírnej bielej farbe a so sklenenou pracovnou misou.

Neprehliadnite:
Amaryllo iCam HD 360 - kamera na diaľkové ovládanie
IFA 2014 IFA 2014 IFA 2014

Remington a Russell Hobbs
     Remington predstavil nový prenosný model IPL depilácie (už u nás v ponuke), ale ak je kvalitou ako predchádzajúce modely a s nižšou cenou, tak vieme, po čom dámy budú túžiť. V oblasti úpravy vlasov, firma pre pánov pripravila takmer nezničiteľný zastrihávač. To takmer, je opodstatnené, aj keď zastrihávač vydrží extrémne brutálne zaobchádzanie, ale v konečnom dôsledku sa dá všetko zničiť. Aj železná guľa. Kolega si vyskúšal aj primárnu funkciu zastrihávača, na umelej hlave, ktorá namiesto vlasov, malá veľmi hustý koberec. Mali sme možnosť sa nechať aj upraviť u profesionálnej kaderníčky, ale s našim polcentimetrovým porastom, asi nič extra nevymyslí.

IFA 2014 IFA 2014 IFA 2014

Russell Hobbs
     Tu prebiehalo prezentovanie už existujúcich produktov, hlavne série Illumina, ktorá Vás o svojom stave prevádzky informuje pomocou farebného kruhu, ktorý mení farby. Zaujala nás vychytávka pre single. Je to mixér s varičom pre jedného, alebo pár. V tomto si ľahko uvaríte napr. polievku.

Status
     Náš osobný favorit už dva roky v oblasti skladovania potravín prezentoval klasickú zostavu, ako keby ani od minulého roka miesto neopustil. Ale, keďže minulý rok sme Vám nič nepriniesli z tohto stánku, tak aspoň reálne fotografie ich produktov.

IFA 2014 IFA 2014 IFA 2014

Amaryllo
     Ešte sme zahliadli pol okom firmu Amaryllo, ktorá prezentovala existujúce portfólio. Kto nevie, o čo sa jedná, tak ide o tzv. skype kamery. Človek nemusí byť vôbec technicky zdatný, aby takúto kameru sprevádzkoval oproti klasickým IP kamerám. Stačí Vám telefón a skype konto. Využitie je naozaj široké. Od sledovania domácnosti, zamstnancov až po monitorovanie rodičov, detí, domácich miláčikov. A čo je najkrajšie, stačí Vám skype. Pozrite si ako to funguje.

Neprehliadnite:
Recenzia iBabi HD: Kamera, ktorá vám zavolá, keď registruje pohyb
IFA 2014 IFA 2014 IFA 2014

Záver
     Počas 4 dňového pobytu v Berlíne a na výstavisku, sme aj nadviazali nejaké nádejne kontakty so zaujímavymi značkami. Nebudeme prezrádzať, čo konkrétne, ale keď to bude aktuálne budeme Vás informovať a novinkách v našom eshope. Oplatí sa preto, nás sledovať ďalej.

IFA 2014 IFA 2014 IFA 2014
comments powered by Disqus