Firma JBL kúpila značku Yurbuds. Čo sa skrýva v slúchadlách pre športovcov?

Firma JBL kúpila značku Yurbuds. Čo sa skrýva v slúchadlách pre športovcov?

JBL aj Yurbuds, to sú dva pojmy, ktoré môžeme bez rozpakov označiť za synonymá perfektného zvuku a kvalitného prevedenia. Aké športové slúchadlá Yurbuds teda v skutočnosti sú? Dočítate sa nižšie.
Kde sa vzala, tu sa vzala…
     Značka Yurbuds vznikla v roku 2008, kedy svoje sily spojili páni Seth Burgett a Richard Danielson. Ich cieľom bolo vyvinúť perfektné športové slúchadlá s kvalitným zvukom a dokonalou anatómiou, ktorá sa prispôsobí ušiam svojho majiteľa a slúchadlá nebudú ustavične vypadávať a znepríjemňovať tak pohyb, pri ktorom sa športovci radi nechávajú hudbou doprevádzať. Slúchadlá Yurbuds radi používajú aj takí športovci ako parkúrista Kyle Mendoza alebo triatlonista Pete Jacobs.

     Firma JBL je americká spoločnosť s dlhoročnou tradíciou – vznikla v roku 1946. Teda založil ju J. B. Lansing. Firma sa už od počiatku venuje výrobe kvalitných zvukových reproduktorov, či ide o klasické reproduktory alebo slúchadla. Ich využitia sa neboja ani profesionáli v zvukových štúdiách. Značkou JBL je ozvučená dokonca väčšina kín v Spojených štátoch aj hudobných sál po celej Európe. Čierne aj proti znečisteniu odolné biele kocky s logom JBL nájdete vo svojich obľúbených reštauračných zariadeniach a baroch. Jedná sa skrátka o legendárnu značku, ktorá nesklame.

Športové slúchadlá YURBUDS – dôraz na funkčnosť aj design
     Čo za zmienku rozhodne stojí, sú už prvé dve rady športových slúchadiel Yurbuds, a to rady Focus a Inspire. Obe rady ponúkajú slúchadla pre športovcov aj športovkyne, pričom slúchadla pre ženy sú prispôsobené ich obvykle menším vnútorným ušiam. Modely sa taktiež líšia farebným prevedením.

Neprehliadnite:
Hudba při trénování
YurBuds

     U športových slúchadiel Yurbuds hrá veľkú rolu kvalitný zvuk, príjemné nosenie, možnosť jednoduchého odloženia a čo najmenšia šanca, že sa kábel zamotá tak, aby ste ho pol hodiny rozmotávali. Všelijaké vychytávky ako magnety na slúchadlách, tkané káble, vstavané mikrofóny alebo konvertibilita vďaka technológii Bluetooth robia zo slúchadiel Yurbuds nevšedných úžasných spoločníkov všetkým športovcom.

Ako sa vyznať v modeloch slúchadiel Yurbuds
     Pokiaľ ste už niekoľko modelov slúchadiel Yurbuds videli, pravdepodobne ste si všimli rozdielne označenia pomocou čísel. Nejde pritom o žiadnu vedu. Základné modely sú označené číslovkou 100 a každé vyššie číslo vždy ponúka o funkciu naviac. Modely 200 disponujú na rozdiel od 100 Quick Click systémom – magnety na slúchadlách, ktoré nedopustia, aby sa do seba zamotali káble, pokiaľ magnety zopnete a slúchadlá odložíte.

Yurbuds Focus

     Modely označené ako 300 majú naviac ovládač s jedným tlačidlom. V ovládači je integrovaný mikrofón a líši sa aj kvalita zvuku (JBL signature sound).

     Modely 400 majú oproti 100, 200 a 300 ovladač s troma tlačídlami a s integrovaným mikrofónom, predovšetkým pre iOS zariadenia.

Neprehliadnite:
Boli sme na: Volkswagen Maraton Praha
     Základné rady nesú označenia Inspire a Focus a vyrábajú sa v pánskom, dámskom a unisex prevedení. Základ, teda modely označené 100 sú k dostupnosti už od 19,99 €. Najlepší model tejto rady s magnetom, ovládaním a mikrofónom na kábli môžete mať už za 49,90€.

     Rovnako ako rada Inspire, tak aj rada Signature ponúka slúchadlá, ktoré odolávajú potu. Naviac majú tieto slúchadlá výrazne prepracovaný kábel s tkanou ochranou, ktorá sa Vám iba ťažko zamotá.

     Najvyšším modelom Yurbuds slúchadiel je rada Adventure, ktorá sa označuje aj ako vodeodolná. Neznamená to ale, že slúchadlá sa hodia pre plávanie, už vôbec nie, že poslúžia hlavne športovcom, ktorí berú predpoveď počasie iba ako odporučenie, čo si majú vziať na seba. A do uší.

Yurbuds Inspire

     Yurbuds samozrejme myslí moderne a ponúka aj bezdrôtové riešenie prenosy zvuku.  Táto rada je označená ako Wireless a modely majú v názve slovíčko „leap“ . Bezdrôtové slúchadlá vydržia v prevádzke aj 6 hodín s výnimkou hybridného modelu, ktorý vydrží 4,5 hodiny.

Neprehliadnite:
Boli sme na: VSE City Run
Doprajte si ničím nerušený pohyb ...
     …a nechajte sa pri ňom sprevádzať obľúbenou hudbou. Vďaka dokonalému prevedeniu a silikónovému poťahu slúchadiel iba tak z ucha nevypadnú a naviac sú pohodlné a dokážu sa do veľkej mierny prispôsobiť anatómii uší každého z nás. K tomu je možné koniec koncov dosť dobre využiť aj plastové nástavce rôznych veľkostí. Užite si svoje ďalšie zážitky naplno a sprievode hudby a kvalitného zvuku. So slúchadlami Yurbuds je to naozaj možné!
comments powered by Disqus