Pohľad olympijského víťaza objektívom outdoorovej kamery

Pohľad olympijského víťaza objektívom outdoorovej kamery

Outdoor kamera a šport? No určite áno! Outdoor kamera a atletika? Prečo nie ! Ale ktorá disciplína nám poskytne naozaj netradičné zábery? Pokiaľ by sme mali vybrať z nášho pohľadu najadrenalínovejší šport z atletického štadiónu, teda z odvetvia ľahkej atletiky, asi by sme neváhali a hlasovali by sme za skok o tyči. Veď tie najlepšie výkony prevyšujú u mužov 6 a u žien 5 metrov. A to už je pekne adrenalínová výška, kde čo i len mierne zaváhanie a zlá koordinácia môže znamenať vážne zranenia.
Renaud Lavillenie NiloxČelovka s kamerou pre Bolta?
Že sa najatraktívnejšieho českého atletického mítingu – Zlatá tretra v Ostrave – niekoľkokrát zúčastnil aj najlepší šprintér sveta Usain Bolt, to je všeobecne známa vec, okolo ktorej sa taktiež spustil slušný mediálny humbug. Nič menej čelovka s upevnenou outdoor kamerou na hlave najrýchlejšieho šprintéra planéty, to by bolo asi pekne roztrasené video. Jedine čo tak spomalené zábery by mohli byť zaujímavé. Ovšem Ostravská tretra každoročne hostí aj mnoho ďalších hviezd, ktoré toho často vo svojej kariére nedokázali o nič menej ako jamajská hviezda. Jednou z nich bol aj tohto ročný rekordman a olympijský víťaz práve v skoku o tyči, francúzsky šampión Renaud Lavillenie. Atletická hviezda svetového formátu v kombinácii s adrenalínovým športom, čo viac si priať?
Renaud Lavillenie Nilox
Svetový rekordman natáča
Lavillenie dokázal mimo iného skočiť tohto roku vo februári v Doneck svetový rekord do výšky 6,16m. Takmer po dvadsiatich rokoch prekonal fenomenálneho Sergeja Bubka. Ostávalo už len dohovoriť sa s Renaudom a s jeho manažérom. Pretože je tento sympaťák za každú srandu a behom tréningu si nájde aj chvíľku na odreagovanie, dohoda bola uzatvorená.
Renaud Lavillenie Nilox
Kamera nalepená na prilbu
Ďalšou úlohou bolo vymyslieť, aký uhol záberu bude pre celú akciu najlepší a zároveň ako nebude tohto vynikajúceho skokana obmedzovať v pohybe. Vďaka ústretovosti českého distribútora prilieb Berg vyhrala varianta, že sa Renaudovi zapožičia prilba a kamera sa mu na ňu nalepí. Vzniklo teda spojenie najlepšia kamera od Nilox, teda F-60 EVO a helma najlepšieho súčasného skokana o tyči.

Výsledok stojí za to!
Výsledok a aj to, že si Renaud štvrtkový tréning pred mítingom užil, uvidíte po kliknutí a na video nižšie. Ešte dodáme, že latka bola pri tomto skoku nasadená v 540cm výške a víťazstvo v piatkovej súťaži si rekordman zaistil výkonom 583cm.Neprehliadnite:
4 vlastnosti, díky kterým si oblíbíte akční kamery
Chcete vedieť viac o outdoorových kamerách a o tom, čo všetko s nimi môžete podnikať a zažiť? Stiahnite si náš e-book plný zaujímavých článkov!
comments powered by Disqus