Recenzia slúchadiel Yurbuds Inspire

Recenzia slúchadiel Yurbuds Inspire

Pokiaľ hľadáte také slúchadlá, ktoré si s Vami ráno zájdu zabehať a večer Vás ešte budú sprevádzať Vašou hodinou aerobiku, môžete s istotou siahnuť po Yurbuds Inspire. Nie sú to síce špunty pre hi-fi puritánov, ale vďaka ich inovatívnej konštrukcii sa na oplátku veľmi dobre prispôsobia Vašim tréningovým dávkam.
Design a konštrukcia
     V prípade slúchadiel Yurbuds Inspire je otázka konštrukcie úplne kľúčovým parametrom. Samotné špunty vsadili na klasicky kvapôčkový tvar, ale vďaka špeciálnym silikónovým nástavcom padnú do ucha doslova ako uliate. Špunty stačí nasadiť v tom správnom uhle, nastaviť polohu, ktorá Vám bude vyhovovať a budete sa cítiť prirodzene a okamžite môžete vyraziť na korčule alebo sa postaviť pred boxovací mech. Špunty sa od začiatku Vašej aktivity ani nepohnú. Hlavnou zásluhou na tom majú YurBuds Inspiretvarované nástavce z jemného silikónu a tiež ultra ľahké kábliky. Výhoda tenších káblikov so sebou prináša aj riziko ich jednoduchšieho poškodenia. Osobne sme síce žiadne náznaky opotrebenia nespozorovali, avšak pokiaľ mienite slúchadla týrať ako vlastné telo pri tréningu, skúste radšej model Inspire Duro, ktorý je vybavený káblami potiahnutými kevlarovými  vláknami.

     Výrobca slúchadiel Yurbuds Inspire sľubuje taktiež odolnosť voči vode a potu. Všetko má samozrejme svoje hranice, ale v rámci prijateľnej záťaže si slúchadla v teste naozaj dobre počínali. Poradili si aj s nechcenou a náhodnou skúškou, kedy sa jedno slúchadlo stalo detským cumlíkom. A to bez akejkoľvek ujmy.

YurBuds InspireZvuk
     Slúchadlá Yurbuds Inspire si zrejme nebudete kupovať kvôli ich zvuku, avšak v tejto záležitosti si taktiež nevedú nijak zle. Ponúknu Vám zvuk, ktorý zodpovedá priemeru tejto cenovej kategórii a svojou silou demonštrujú predovšetkým v basovom pásme a celkovom výkone (hlasitosti). Frekvencia stratosférických výšok im však spolu s časťou detailov mierne zaostávajú. Ako už bolo spomenuté, Yurbuds skutočne nie sú mierené na jazzových pôžitkárov ani domácich hi-fi fajnšmekrov. Pokiaľ si ale naopak radi spestrujete každodenný tréning dávkou energickej hudby, budete s týmito slúchadlami naozaj spokojní. K čomu Vám je aj dokonale vyladený zvuk, keď Vám po pár metroch slúchadla vypadávajú z uší alebo sa Vám nepoddajný dlhý kábel motá pomedzi ruky? A ak sa budete pár minúť navyše venovať ekvalizéru na prehrávači, dostanete potom z Inspire nakoniec celkom veľa.  

Neprehliadnite:
Naháči v parku alias Yurbuds challenge
Komfort
     Komfort nosenia je bezpochyby jednou z najsilnejších stránok slúchadiel Yurbuds Inspire. Správne nasadenie do uší síce vyžaduje chvíľu (je vhodné si to párkrát precvičiť, a taktiež aj rozmotávanie káblov), ale akonáhle si na ich tvar zvyknete, nebudete o slúchadlách vedieť ani po niekoľkohodinovom počúvaní. V tomto smere by sa ťažko hľadala zdatná konkurencia pre Yurbuds Inspire. Pokiaľ by sa vôbec našiel, rovnako by nakoniec prehral cenu alebo odolnosť voči iným živlom. Vzhľadom k predpokladanému používaniu slúchadiel pri športe iste oceníte kábel, ktorý neprenáša pri väčšom pohybe žiadne chrapštenie do slúchadiel. Z rovnakého dôvodu oceňujeme taktiež tvar nástavcov, ktoré prepúšťajú časť zvuku z okolia. Človek nemusí ranný beh kombinovať s otáčaním, či ho neprejde nejaká rozbehnutá električka.
comments powered by Disqus