Športové hodinky s GPS Technologická novinka, ktorá Vás bude motivovať pri športe

Športové hodinky s GPS Technologická novinka, ktorá Vás bude motivovať pri športe

Technológie sa pomaly ale iste stávajú súčasťou života každého športovca. Keď jazdíme na bicykli, beháme alebo len tak chodíme na dlhé prechádzky, chceme mať odozvu – koľko kilometrov sme prešli, zabehli alebo najazdili? Ako na to reagovalo naše telo, konkrétne naše srdce? Ako dlho sme sa pohybovali v aeróbnom a anaeróbnom pásme? Aké sme zdolali prevýšenie? A ako vlastne vyzerá trasa, ktorú sme absolvovali? Pokiaľ patríte k tým, ktorí si tieto otázky kladú, neváhajte a urobte si radosť športovými hodinkami s GPS. Odpovedia Vám na Vaše otázky!
Začiatky boli ťažké a nákladné
     Možno je to neuveriteľné, ale športové hodinky sa u vrcholových športovcov objavili už pred 25 rokmi. K takýmto hodinkám, aké poznáme dnes, mali ale veľmi ďaleko či už svojím designom, hmotnosťou alebo funkciami, tak ovládaním a analýzou zozbieraných informácií. Vtedy k hodinkám patril celý kufrík s tlačiarňou a informácie vedel analyzovať iba vysokoškolský vzdelaný metodik športového zväzu. Dnes je situácia úplne iná – hodinky nie len že majú množstvo funkcií so zberom dát, ktoré zvládne analyzovať každý užívateľ, aj laik, sú taktiež komfortnejšie pri nosení a veľmi štýlové – napríklad hodinky TomTom Cardio vďaka svojmu vzhľadu ašpirujú na pozíciu najkrajších hodiniek na trhu. Vďaka možnosti vybrať telo samotných hodiniek a zasadiť ho do remienka inej farby môže každý kedykoľvek zladiť farbu tohto funkčného doplnku s farbami svojho tímu alebo sa so športovými hodinkami s decentnejším remienkom smelo vydať do spoločnosti.

TomTom colour

Hodinky namiesto mapy a trénera
 TomTom moznosti_obrazovky    Športové hodinky už disponujú aj funkciou GPS, vďaka ktorej môže každý užívateľ spätne sledovať aktuálnu polohu či prekonanú trasu, taktiež ale je možné naplánovať si trasu podľa súradníc. Záznam pohybu sa nakoniec zobrazí na mape a prenesie informácie do prehľadných grafov, ktoré je možné detailne preskúmať na smartphonoch, tabletoch, počítačoch.

Amatéri športovci môžu hodinky využívať ako osobného trénera. Vďaka mnohým funkciám si môžu vytvoriť tréningový plán, ktorý bude zodpovedať veku, pohlaviu, výške, váhe a taktiež motivácii, napríklad predstave o ideálnom množstve spáleného tuku. Profesionálni športovci iste potrebujú skutočného trénera, avšak na športové hodinky často nedajú dopustiť, pretože presná analýza dát z prípravy, ako je napríklad tepová frekvencia, vzdialenosť či prevýšenie, môže učiniť tréning opäť o niečo efektívnejším.

Neprehliadnite:
Ortieľ znie jasne: po týchto Vianociach športujeme multimediálne!
     Veľkou výhodou niektorých moderných hodiniek je integrovaný snímač tepu priamo v nich, takže športovcov už neobťažuje hrudný pás, ktorý často škrtí, padá alebo je obecne nepríjemný. Takým modelom je napríklad TomTom Runner Cardio. Na jeho obľúbenosti sa podpísalo jednoduché ovládanie, veľký displej, presné meranie, integrovaný snímač tepu alebo možnosť trénovania v 5 zónach intenzity.

     Čo iste všetci oceníme, je aj fakt, že hodinky sú od výrobca pravidelne upgradované a jednou z dôležitých aktualizácií je aj pridanie českého jazyka do hodiniek, takže už sa nemusíme zaťažovať tým, či zvládame nejaký svetový jazyk.

Športové hodinky nie len na beh a jazdu
     Možno si hovoríte, že športové hodinky nemajú príliš široké spektrum využitia. Opak je ale pravdou, pretože u chodcov, bežcov či jazdcov ich funkcie rozhodne nekončia. Dôkaz toho môžu byť napríklad hodinky TomTom Golfer určené pre golfistov. Tie už na prvý pohľad zaujmú svojím designom, predovšetkým nízkoprofilovým kovovým rámčekom a extra veľkým displejom. Ďalšími výhodami sú vode odolnosť, odolnosť displeja proti poškrabaniu, výdrž batérie až 10 hodín v GPS režime a mnoho ďalších. Tým najväčším lákadlom sú bez pochýb plány pre zatiaľ 35 000 golfových ihrísk, o ktorých môže mať golfista podrobný prehľad po jednoduchom zadaní polohy.

     Hodinky TomTom Golfer každému užívateľovi zdelia informácie o tom, aké sú presné vzdialenosti z jeho polohy k prekážkam, lay-upom a greenom. Pred každým úderom si môže golfista jednoducho nechať zobraziť grafiku greenu a prekážok a pozrieť sa na vzdialenosti k bodom lay-upu. Po pripojení ku smartphonu je možné denne získavať aktuálne a detailné informácie o ihriskách, informácie sú totiž skutočne dennodenne aktualizované. TomTom tak reaguje na všetky zmeny na ihriskách.  Vidíte? Je toľko možností, ako svoje hobby obohatiť !

Neprehliadnite:
Jak funguje skupinová motivace při fitness prostřednictvím sport testerů?
TomTom Golfer

Technológia ku športu patrí
     Pusťte do svojho športovania viac novej technológie a majte prehľad o svojich aktivitách. Vďaka mnohým funkciám moderných športových hodiniek môžete priebežne zisťovať svoje pokroky, hľadať tep a pohyb v aeróbnom pásme, plánovať si trasu alebo ju spätne vyhodnocovať.

Urobte si radosť športovými hodinkami a majte pohyb zase o niečo radšej !
comments powered by Disqus