Športové kamery v akcii – tie najlepšie zábery

Športové kamery v akcii – tie najlepšie zábery

Každý, kto snáď málinko zavadil o spotrebnú elektroniku alebo extrémne športy, už sa bez pochýb stretol s kategóriou športových kamier. Tieto šikovné malé krabičky v sebe ukrývajú viac než slušný obrazový výkon, odolnosť proti nepriaznivým poveternostným a iným podmienkam a schopnosť upevnenia prakticky na čokoľvek.
Využitie je naozaj široké a svoje uplatnenie akčné kamery nájdu behom celého roka. Na jar a na jeseň ich využijete pri lezení na horách, cykloturistike alebo počas jazdy na rozmanitých dopravných prostriedkoch. V lete sú synonymom pre zábavu na vode, v zime zas môžete vytiahnuť akčné kamery do hôr, na lyžovačku, upevniť na snowboard alebo pomocou Time Lapse funkcie natáčať, ako Vám pribúda sneh na záhrade. Fantázii sa medze nekladú.

Nie je teda čomu sa diviť, že k boomu týchto šikovných prístrojov pomáhajú najmä bláznivé videá, ktoré krátko po uvedení akčných kamier na trh zaplavujú internetové portály. Poďme sa teda na ne bližšie pozrieť. Nasledujúce zábery zo športových kamier v akcii stoja zato:

Marc Marquéz a Nilox F-60

Tento chlapík je zaujímavý prípad. Zvládol sa stať majstrom sveta hneď v troch výkonových kategóriách cestných motocyklov a vo voľnom čase sa nebojí zašpiniť sa na motokrose. Naviac má rád akčné kamery a jednu z nich dokonca sám predstavil. Jeho „dielom“ je NILOX F-60 MM93, vybavená Full HD (60 fps) kamera umožňujúca fotiť až 16 MPix fotografie a disponujúca 175° uhlom pozorovania. Na tomto videu môžete kameru vidieť v akcii.

Neprehliadnite:
Pravidelné fitness alebo 13 tipov ako neskončiť po týždni s posilňovňou
MČR v požiarníckom športe 2014

Táto tvrdá prehliadka hasičskej sily sa odohrala v Českých Budejoviciach a nešetrila skutočne nikoho. Ani súťažiacich, ani použitý materiál. Čo je zaujímavé na tomto videu, je ukážka, že akčná kamera nie je nutným synonymom pre zábery z vlastného pohľadu. Tu slúži ako nástroj poctivého dokumentárneho filmovania. Možnosť pripevniť kameru prakticky kamkoľvek sa práve v tomto prípade ukazuje ako veľká devíza.

Futbalový tréning pohľadom kamery NILOX

Vďaka kvalitným záberom kamery NILOX máte ideálnu príležitosť nahliadnuť na futbalový tréning MŠK Žilina. Dynamika záberov aj celková kvalita výstupu ide ruka v ruke so schopnosťami tohto teamu, ktorý v roku 2011 hral v skupinovej fáze Champions League spolu s Chealsea Londýn a Olympique Marseille.

Ako sa stať filmárom?
Pokiaľ si myslíte, že máte na to, natočiť video ďaleko lepšie, nič Vám nebráni. Položte si pri výbere akčnej kamery pár zásadných otázok: do akých veľkých extrémov by ste chceli svoju budúcu kameru vystaviť? V akých podmienkach budete chcieť natáčať? O akú dynamickú akciu sa bude jednať? Tieto a mnoho ďalších otázok sú určujúce a dôležité pri výbere kamery.

Chcete vedieť viac o outdoorových kamerách a o tom, čo všetko s nimi môžete podnikať a zažiť? Stiahnite si náš e-book plný zaujímavých článkov!
comments powered by Disqus