Svetový rekord na kolobežke ide do Guinessovej knihy!

Svetový rekord na kolobežke ide do Guinessovej knihy!

Článkov o „kolobežke a psovi“ ste si v našom magazíne mohli prečítať už viacero. Tentokrát Vám však prinášame nezvyčajný spôsob a ukážku, že sa dá kolobežka v spojení so psom využiť aj menej tradične a že tento prostriedok nie je určený iba pre ľudí.
Norman je totiž mimoriadne šikovný a učenlivý pes. Je o ňom známe, že pre neho jazda na bicykli už nie je nič výnimočným, náročným a tak si povedal (alebo skôr jeho majiteľka?!) že to musí zvládnuť aj na kolobežke. A práve v jazde na kolobežke vytvoril rýchlostný rekord. Ak sa jeho výkon overí, pravdepodobne bude zapísaný do Guinnessovej knihy rekordov.

Tento trojročný chlpatý kolobežkár Norman sa zrejme zapíše do Guinnessovej knihy rekordov po tom, čo sa v jedného dňa, konkrétne jeden piatok v USA stal najrýchlejším štvornohým kolobežkárom na svete. Norman stanovenú 30metrovú vzdialenosť zvládol odjazdiť na kolobežke za neuveriteľných 20 sekúnd. Celá realizácia rekordu sa konala pod dohľadom odborníkov a taktiež aj kamier v jednom z amerických štátov, konkrétne v Georgii.

Pes Norman na kolobežke

Norman si pre jazdu na kolobežke vybral pravú nohu a ľavou sa odrážal. V miestnej telocvični v meste Marietta prednými labkami držal riadidlá a skutočne mu to išlo obdivuhodne, takmer lepšie ako niektorým z nás. Jeho majiteľka Karen sa vyjadrila, že Normana trénovala tak, aby túto vzdialenosť dokázal zdolať za 30 sekúnd. On ju však prešiel za výrazne rýchlejší čas než sa predpokladalo.

Neprehliadnite:
TomTom Runner 2 / Spark Vám už meria tep celých 24 hodín
Táto nevšedná akcia a pokus o rekord sa konal v rámci dobročinnej akcie, ktorej cieľom bolo pomôcť všetkým opusteným domácim zvieratám. Guinnessova spoločnosť teda musí nechať výkon oficiálne preveriť, až tak bude môcť byť tento štvornohý kolobežkár zapísaný do knihy rekordov. Najnovšie sa Normanova majiteľka Karen vyjadrila, že sa učí jazdiť aj na skateboarde. Tak uvidíme, čo mu bude sympatickejšie a čo naopak proti srsti.

comments powered by Disqus