Čo by nemalo chýbať v domácnosti audio gurmánov. Soundbar z našej ponuky!

Čo by nemalo chýbať v domácnosti audio gurmánov. Soundbar z našej ponuky!

Milujete kvalitný zvuk, či už počúvate hudbu, hráte hry, alebo sa pozeráte na obľúbené filmy a seriály? Nemáte pritom dostatok priestoru na klasickú reproduktorovú sústavu 5 + 1? Kúpte si priestorovo nenáročný soundbar z našej ponuky a užívajte si dokonalý zvuk aj tak!
V čom je soundbar iný
     Ako už sme sa zmienili, soundbar je výborným riešením pre všetkých, ktorí nemajú v obývacej izbe dostatok miesta na celú zostavu reproduktorov. Bez obáv si ho ale zaobstarávajú aj tí, ktorí jednoducho nechcú mať reproduktory na každom kroku, a napriek tomu túži po presnom a kvalitnom zvuku. Soundbar totiž svojimi funkciami klasickú reproduktorovú zostavu nahrádza, ale pritom sa jedná o jednu jedinú "bedňu", ktorá sa spravidla umiestňuje pod televíziu alebo nad ňu, ideálne do úrovne uší sediaceho poslucháča.

     Soundbar samotný v sebe ukrýva niekoľko reproduktorov, ktoré dotvárajú efekt priestorového zvuku vďaka tomu, že niektoré reproduktory, zvyčajne tie krajné, vytvoria zvuk o niekoľko milisekúnd skôr ako tie ostatné. Zvuk teda nakoniec pôsobí dokonale priestorovo.

     Soundbary, ktoré si Vám dovoľujeme predstaviť v našej ponuke, pôsobia moderne a elegantne a môžu sa jednoducho stať pekným doplnkom do Vášho bytu.

Neprehliadnite:
Slovenské premiéry v expozícii DSI Slovakia
Harman/Kardon Sabre

Aj soundbary idú s dobou
     Trendy bytového dizajnu sú mnohokrát nevyspytateľné, ale jednu tendenciu väčšina elektroniky má. Touto tendenciou je zoštíhlenie. V móde sú ploché spotrebiče, ploché televízie a audio systémy netvoria žiadnu výnimku, ba naopak sa snažia byť minimalistické až funkcionalistické. Ich tvorcovia predpokladajú, že ak by ste chceli do bytu ďalší kus nábytku, zaobstarali by ste si skriňu. Vy ale chcete elegantný kus audiotechniky. Plochý, jednoduchý, krásny.

Neviete, ktorý soundbar vybrať? Dajte na naše tipy!
Harman/Kardon Sabre     Tým najlepším, čo Vám môžeme v kategórii Soundbar ponúknuť, je bez pochyby soundbar značky Harman/Kardon, model Sabre SB35. Tento ultratenký soundbar s kompaktným subwooferom Vás uchváti nielen svojím výkonom, ale ako sme už naznačili, tak aj eleganciou. Vďaka nemu môžete zažiť úplne jedinečný zážitok z počúvania hudby a hovoreného slova. Jeho veľkou výhodou je ovládanie prostredníctvom displeja a tiež možnosť streamovania zvuku napríklad aj priamo z Vášho smartphonu. Je konvertibilný s každým zariadením s Bluetooth alebo HDMI (3 vstupy, z toho jeden s ARC podporou a CEC), má jeden stereo analógový audio vstup, jeden optický digitálny vstup a jeden USB port pre aktualizáciu softvéru. Nechajte sa uniesť jeho funkčnosťou aj krásou. Vstúpte do novej dimenzie zvuku.

     V oblasti „soundbarov“ nezaháľa ani značka JBL, ktorá sa môže pochváliť napríklad svojim modelom Cinema SB350, čo je 2.1-kanálový soundbar s bezdrôtovým subwooferom. Tento model zahŕňa duálny ľavý a pravý reproduktorový modul a kupolovitý tweeter. Príjemný je aj celkový zosilňovací výkon 320 W. Možná je tiež úprava basov vďaka EQ prepínaču. Basy teda môžete upraviť podľa toho, v akej výške soundbar máte, aby zneli čo najprirodzenejšie.

JBL Cinema SB350     Tento soundbar je možné pripojiť k zariadeniam hneď niekoľkými spôsobmi - má jeden HDMI vstup s ARC, jeden stereo analógový audio vstup, jeden optický digitálny vstup, jeden USB port pre aktualizáciu softvéru a je tu aj možnosť pripojenia cez Bluetooth.

Neprehliadnite:
Tučný zvuk chudých teliek
     Ďalšou lahôdkou, ktorá môže zmeniť Vaše počúvanie na nepoznanie, je Cinema Base od JBL. Jedná sa o 2.2-kanálový all-in-one soundbar, ktorý síce nie je najtenší, ale zato na neho môžete pokojne postaviť aj televíziu.

     Cinema Base obsahuje ľavý a pravý širokopásmový menič a vytvára kompletný virtuálny priestorový zážitok, bez toho, aby k tomu bolo potrebné mať ešte ďalšie reproduktory. Má jeden HDMI výstup s ARC, možnosť Bluetooth pripojenie, jeden stereo analógový audio vstup, jeden optický digitálny vstup a jeden USB port pre nabíjanie mobilného zariadenia a aktualizáciu softvéru.

ARC je jednou z vlastností HDMI 1.4. Táto možnosť audio spojenia sa využíva najmä vtedy, keď je televízia tým zariadením, ktoré vytvára video alebo ho streamovo prijíma. Ak by ARC chýbalo, bolo by nutné spojiť televíziu a soundbar ďalším káblom.
JBL CinemaBase
Soundbar ako centrum zvuku v byte
     Vďaka neustále skvele odvádzanej práci výrobcov soundbarov si z niektorých môžete urobiť perfektné centrum zvuku a spojiť ho zároveň s televíziou (cez HDMI s ACR), počítačom (cez Aux-In)  s notebookom či iným mobilným zariadením (cez Bluetooth). Potom už len stačí meniť zdroj hudby či hovoreného slova. Aké je to jednoduché!

     Doprajte Vašim ušiam lahodiaci zvuk, aj keď nechcete alebo nemôžete mať v byte niekoľko reproduktorov. Dobrý soundbar môže uspokojiť aj tie najvášnivejších poslucháčov hudby či hovoreného slova. Urobte si radosť vynikajúcim zvukom a zdieľajte ho s ostatnými!
comments powered by Disqus