Vyrušení démoni

Vyrušení démoni

     Ďalšou z domácich montáží ktorú si predstavíme, je predvádzačka trenčianskej firmy Car&Hifi (www.carhifi-tn.sk), ktorej snahou bolo zostaviť kvalitnú hudbu z cenovo dostupných komponentov, a zároveň predviesť súčasné multimediálne možnosti v aute, počnúc Bluetooth, cez DVD, až po cúvaciu kameru. Výsledok tohto úsilia môžete posúdiť sami.
     Už dlho predávame a montujeme autohifi v Trenčíne, takže bolo načase spraviť democar na predvádzanie a hlavne počúvanie dobrej hudby. Túto montáž sme začali realizovať po dohode s našim dodávateľom JBL komponentov, Marekom Lukáčom z DSI Slovakia, ktorá je oficiálnym distribútorom značky JBL na Slovensko.

     Chceli sme vytvoriť montáž GTO série, ktorá poskytuje za prijateľnú cenu, dobrú kvalitu. Pôvodná montáž bola zasadená do MDF konštrukcie a potiahnutá koženkou. Nebolo to však zaujímavé na pohľad a tak sme sa rozhodli použiť laminát.

     Začali sme prednými dverami, kde sme osadili jeden pár komponentov GTO 6507 a pár kickbasov z tej istej sady. Tieto reproduktory sú kŕmené štvorkanálovým zosilňovačom GTO 504.

     O pásmo subbasov sa stará 15“ subwoofer GTO 1502, osadený v uzavretej ozvučnici z laminátu a MDF-ky. 38 centimetrový subík som chcel pre čo najhlbší basový prejav. Je živený monoblokom GTO 7001. Najviac času pri montáži zabrala laminátová zástavba. Chcel som, aby bola vizuálne pútavá, ale aby sa dalo dostať aj k rezerve. Takže sú tam použité pánty a dá sa to odklápať. Pre spestrenie sme na bočné steny vyrobili démonov, ktorí akoby vychádzali cez látkovú stenu. Démonov modelovala moja manželka.

     Energia je dodávaná 35mm napájacím setom DIETZ, ktorý má digitálny ukazovateľ napätia. Pôvodné OEM autorádio som vymenil za výborný BECKER Grand Prix, ktorý má vynikajúci zvuk, jednoduché ovládanie, Bluetooth a AUX vstup pre pripojenie DVD prehrávača, keďže som chcel pripojiť aj multimediálne zariadenia. DVD prehrávač DIETZ BOA obsahuje USB vstup, cez ktorý sa dá napojiť až 80GB harddisk s videom, audiom, fotkami atď... Obraz je premietaný na dotykové opierkové monitory DIETZ BOA. Zvuk z DVD sa dá cez AUX pustiť v celom interiéri. Druhou voľbou je, že vodič počúva rádio alebo CD /MP3 a vzadu beží film zo slúchadiel. Na spätnom zrkadle je monitor na prehrávanie DVD pre spolujazdca a pri zaradení spiatočky sa na ňom automaticky prepne cúvacia kamera.

     O to, aby bolo auto zaujímavé aj zvonku, sa postaral pán Bašnár z Myjavy, ktorý striekal airbrush. O návrh sa znova postarala manželka. (Som rád, že ju to tiež baví a nefrfle ako väčšina partneriek mojich známych). Možno to dosť kontrastuje: zvonku anjeli a zvnútra démoni, ale išlo hlavne o to – upútať. A dúfam že sa nám to podarilo o čom sa môžete presvedčiť na vlastné oči a uši na niektorom z nasledujúcich zrazov.


V spolupráci s časopisom auto-hifi a navigácie
www.autohifinet.sk
comments powered by Disqus