Naplánujte si svoju cestu a prežite pohodovejšie a kľudnejšie Vianoce

TomTom logo     Praha, 21. októbra 2008 - S Vianocami je spojené veľa starostí, okrem iného napríklad zmätky v dopravných zácpach na ceste za príbuznymi, uviaznutie na ceste, či hádky o smer jazdy, to všetko v snahe zvládnuť vianočný zhon!
     Nechajte TomTom, aby Vás o týchto Vianociach rýchlo a jednoducho dostal tam, kam máte práve namierené. Tu je náš návod, ako o tohtoročných Vianociach cestovať rozumne a bez zbytočného stresu.
1. Začnite skoro - plánujte dopredu. Pokiaľ ste dobrý v plánovaní vašich nákupov, prečo nenaplánovať i vaše cesty? Ešte ako vyrazíte, jednoducho zadajte svoju cieľovú adresu použitím dotykovej obrazovky a vaše zariadenie TomTom sa postará o zbytok. S nastavenou destináciou a zreteľnými hlasovými inštrukciami na každom kroku nie je potrebné vkladať akékoľvek dáta počas jazdy, takže sa môžete sústrdiť len na cestu pred vami. A vôbec, prečo si vopred neuložiť i všetky potrebné body záujmu (Points of Interest), ako sú napríklad nákupné centrá, do zložky "Obľúbené", aby vás tam vaša navigácia mohla okamžite doviesť?

2. Vydajte sa inteligentnejšou trasou. Najkratšia trasa nebýva vždy najrýchlejšia. Rada TomTom GO obsahuje IQ Routes, inovatívnu technológiu TomTom, ktorá vypočítavá vašu cestu na základe skutočne dosahovaných rýchlosti na cestách, nie len podľa maximálnych rýchlostných limitov. Tímto spôsobom vám ukazuje vždy tu najoptimalizovanejšiu možnú trasu - a súčasne i najpresnejší čas príchodu. Dilema typu "o koľkatej vyraziť, aby som prišiel včas" je už minulosťou!

3. Predchádzajte nečakanému. V prípade, že uviaznete na ceste, v pohotovostnom menu TomTom Help Me, ktoré je obsiahnuté vo všetkých modeloch, nájdete veľa bezpečnostných a šoférských informácií, ako sú napríklad telefónne čísla na pohotovsť, či dopravnú asistenciu, podrobnosti o lokalite (pre prípad poruchy), tipy na údržbu, dopravné predpisy a rady pri poskytovaní prvej pomoci.

4. Bezpečnosť predovšetkým. Nezávislým prieskumom* bolo preukázané, že navigačné prístroje majú pozitívny dopad na bezpečnosť šoférovania. Zvyšujú totiž pozornosť a znižujú úroveň stresu šoféra. Použitie satelitnej navigácie môže navyše významne skrátiť cestovný čas pri jazde cez neznámu lokalitu do neznámeho cieľa. Včasné inštrukcie pred každou zákrutou a technológia Advanced Lane Guidance, ktorá umožňuje správne zaradenie v jazdných pruchoch na zložitých križovatkách, sú zárukou toho, že nikdy neminiete zátačku a nebudete musieť na poslednú chvíľu meniť jazdný pruch.
     A pokiaľ predsa len nejakým spôsobom zákrutu miniete, vďaka  rýchlemu prepočítaniu trasy ponúkne TomTom šoférom alternatívnu cestu už počas niekoľkých sekúnd. S navigáciou TomTom, ktorá vám dáva jasné inštrukcie, bude vaša cesta vždy uvoľnenejšia a bez zbytočného stresu.

5. Vyhnite sa dopravným zácpam. Modely TomTom s označením Traffic, sú už dostupné v rámci celej produktovej ponuky, prichádzajú s dopravným plug-and-play prijímačom**, vďaka ktorému budete mať vždy najnovšie dopravné informácie, ktoré vám pomôžu vyhnúť sa dopravným zácpam na cestách a zostať pred Vianocami v pohode.

6. Dopravné zácpy bohužiaľ odstrániť nedokážeme, TomTom však ponúka veľa zábavných prvkov, ktoré vám ich môžu spríjemniť. Šoféri si môžu nahrať svoj vlastný hlas alebo sa riadiť jazdnými inštrukciami, ktoré nahovorili ich deti. Hands-free telefonovanie dostupné u rady TomTom GO vám pre zmenu umožňuje ľahko zavolať príbuzným a informovať ich včas o svojom meškaní.

     Všetky produkty TomTom sú vybavené službou TomTom HOME, ktorá je potrebná pre aktualizovanie vášho prístroja TomTom a technológiou Map Share™ zaisťujúcou, že vždy máte najnovšie mapové informácie od užívateľskej komunity TomTom.

Nákupná príručka TomTom


Všetko v jednom pre Vášho tatínka: TomTom GO 930/730 (Traffic) - najvyšší navigačný model s hands-free telefonovaním, FM prijímačom a rozsiahlym pokrytím Európy (GO 730) alebo mapami Európy, USA, Kanaday a Ruska (GO 930). Ceny sa pohybujú od 12390 Sk (GO 730) a 13990 Sk (GO 930).

To najlepšie pre bezstarostného syna: TomTom GO 630 (Traffic)
- vybavte ho na dobrodružstvo s kamarátmi po strednej a východnej Európe a Taliansku. Súčasťou je Bluetooth hands-free volanie ez mobilný telefón. Cena sa pohybuje od 9290 Sk.

Ideálne pre super mamy: TomTom XL - jednoduché ovládanie, ľahký, jednoducho prenosný a kompaktný, so sklápacím držiakom a širokoúhlou obrazovkou pre rýchle a efektívne plánovanie. Obsahuje mapy Európy vrátane Slovenskej republiky. Cena sa pohybuje od 6190 Sk.

Vhodný pre samostatnú dcéru: TomTom ONE - vypravte ju z miesta A do miesta B bez zbytočného stresu. Súčasťou je pohotovostné menu Help Me, ktoré sa hodí v prípade, že pri návrate z mejdanu uviazne na ceste. Obsahuje mapy Európy vrátane Slovenskej republiky. Cena od 4990 Sk.

Voľba pre motorkárov: TomTom RIDER - pokiaľ váš strýko jazdí na motorke, iste si zamiluje túto navigáciu, ktorá mu dá slobodu na cestách po celej Európe. Prístroj je úplne vodotesný a jeho súčasťou je nahlavna Bluetooth súprava, vďaka ktorej sú pokyny počuť pod helmou. Cena sa pohybuje okolo 19990 Sk.

Príslušenstvo pre všetkých: Chránťe svoju navigáciu TomTom s radou štýlových prepravných púzdier a obalov. K dostaniu sú taktiež prídavne rámčeky na čelné sklo, domáce nabíjačky a napájacie adaptéry do automobilu.

* Prieskum bol uskutočnený spoločnosťami TNO a TomTom
** Dostupnosť je závislá na cena