Hudba minulosti, súčasnosti aj budúcnosti

Hudba minulosti, súčasnosti aj budúcnosti

     Spoločnosť Infinity vládne na celosvetovom trhu tým najvrchnejším pozíciám dlhodobo. Každý pedant, ktorý si nekupuje domáce kino za pár tisíc korún o tejto značke nielen počul, ale mal možnosť oceniť jej kvality. A tie sa z roka na rok len stupňujú! Inak tomu nie je ani v novej sérii s názvom Infinity Calssia.
     V tejto sérii nájdeme skutočne všetko, čo potrebujeme pre kompletné ozvučenie miestnosti – či už ide o domáce kino, alebo špičkovú stereo zostavu. Samozrejmosťou je magnetické tienenie, možnosť uchytenia na stenu či použitie špičkových patentovaných technológií. Všetky modely sú dostupne v lesklej čiernej farbe alebo z pravého čerešňového dreva. Pozrime sa na jednotlivé modely postupne.
Infinity C205
     Ide o dvojpásmové „regálovky“, ktoré využitie nájdu buď ako predné stereo reproduktory, alebo ako zadné – efektové, vďaka ich príprave na uchytenie na stenu. Špeciálna úprava pre digitálny zvuk zabezpečuje frekvenčný rozsah až neskutočných 40 kHz. Osadenie basovým reproduktorom s priemerom 133 mm a výškovým 25 mm zabezpečuje postačujúci príkon. Riadené sú patentovanou technológiu CAI (Constant Acoustic Impedance), ktorá ponúka vyššiu dynamiku. Samozrejme sú magneticky tienené.

image---classia-center-(black).jpgInfinity CC225
     Centrálny reproduktor množstvo ľudí podceňuje a povie si, že na hovorené slovo postačí aj v slabšej kvalite, kým... Kým nepočuje jeden kvalitný center! A tým je práve tento model. Osadenie dvomi bass reproduktormi s priemerom 133 mm dopĺňa výškový 25 mm reproduktor. Napriek tomu, že ide „len“ o centrálny reproduktor, ponúka všetky vymoženosti ako ostatné z tejto série – rozsah do 40 kHz, technológie CAI a CMMD či magnetické tienenie.

image---classia-floorstand-(cherry).jpgInfinity C336
     Nádherné stĺpové reproduktory sú vhodné najmä do väčších miestností, kde budú mať dostatok priestoru a dostanú šancu prejaviť svoj dominantný postoj. Osadenie tromi bass reproduktormi s priemerom 165 mm, jedným 100 mm širokým stredovým a 25 mm výškovým zabezpečujú nielen špičkový frekvenčný rozsah až do 40 kHz, ale aj nádherný, do detailov prekreslený zvuk, s neuveriteľne presnou dynamikou. Samozrejme prispieva k tomu technológia CAI či CMMD.

image---classia-surround-(black,-no-grille).jpgInfinity C255ES
     Aby ste mali (nielen) filmové efekty v absolútne špičkovej kvalite, potrebujete kvalitné zadné – efektové reproduktory. Špeciálny dizajn neslúži len pre „parádu“, ale za ich výsledným vzhľadom stoja špeciálne merania a 40 rokov dlhý vývoj. Vybrať si môžete Bipole, Dipole, Monopole a Discrete dvojkanálový mód pre optimálny príkon. V malých miestnostiach dokáže jeden reproduktor simulovať dva samostatné, čím pri „plnej výbave“ dosiahnete zo zostavy 5+1 veľmi slušný sedemkanálový zvuk.

image---classia-subwoofer-(cherry).jpgInfinity PSW8

     Subwoofer sa stal pri domácom kine nenahraditeľnou súčasťou. Je potrebné aby bol výkonný, dynamický, presný. Musí spĺňať množstvo parametrov. Tento model od Infinity je nádherným príkladom, ako by mal vyzerať. Osadenie osem palcovým (200 mm) reproduktorom je postačujúce, aby produkoval zvuk s výkonom 150 watt RMS, v špičke až 300 watt.

image---classia-wireless-subwoofer-(black).jpgInfinity PS310W
     Pokiaľ si chcete dať záležať na hlbokých tónoch, máte po starostiach. Bezdrôtový subwoofer prenáša signál na frekvencii 2,4GHz a umožňuje teda skutočne to najlepšie umiestnenie kamkoľvek v miestnosti bez obmedzení. 10“ priemer reproduktoru (250 mm) postačuje na výkon 400 watt RMS a posilnené sú dvomi „radiátormi“ pre absolútne presnú odozvu pri najnižších frekvenciách. Ako čerešnička na torte je implementovaný Infinity Bass Optimization System, ktorý potichu dohliadne na čisté a detailné basy.
comments powered by Disqus