JBL LS series

JBL LS series

     Už v roku 1946 začal mladý inžinier James B. Lansing presadzovať kvalitu reprodukcie zvuku. Po vyše 60 rokoch praxe, vývoja a presadzovania stále vyššej a vyššej kvality na trhu prináša spoločnosť JBL novú sériu špičkových reproduktorov. Pozrime sa na novú high-endovu sériu LS.
image---ls40-(3d-view).jpgJBL LS40
     Prvým predstaviteľom série je model štandardných reproduktorov, ktoré nádherne vyniknú aj na jednoduchom stojane. Trojpásmové riešenie sa ukázalo ako ideálne – o tom vás bez problémov presvedčí dynamika, zmysel pre detail a celková akustika. Osadené sú 165 mm bass reproduktorom a 50 mm titánovým výškovým reproduktorom. Tretie pásmo tvorí špeciálny 19 mm „radiátor“ určený pre ultra vysoké tóny. Podotknúť treba aj frekvenčný rozsah do 40 kHz či patentovanú technológiu Bi-radial, ktorý dosahuje bohatosť zvuku. Pozlátené konektory pripravené na Bi-wiring sú len dôkaz dokonalosti.

image---ls60-(pair).jpgJBL LS60
     Pre absolútnu špičku, nielen zvuku ale aj dizajnu sú pripravené stĺpové reproduktory, určené samostatne stáť na zemi. Osadenie dvomi bass reproduktormi s priemerom 165 mm, jedným výškovým 50 mm a špeciálnym 19 mm širokým zariadením pre detailné výšky postačí pre vysoký príkon, ale aj presnú dynamiku pri vyšších hlasitostiach. A to už nehovoríme o tom, aký prepracovaný zvuk „vylezie“ pri bežnej hlasitosti! Maximálny príkon 300 watt postačí každému. Absolútne dokonalé spracovanie je len podčiarknuté špičkovou technológiou Bi-radial, či pozláteným osadením pre pripojenie aj pre bi-wiring.

image---ls120p-(3d-view).jpgJBL LS120P
     Každé domáce kino či dynamická hudba potrebuje aj veľmi nízke tóny. Subwoofer na to určený nemusí byť zákonite veľký a škaredý. Tento model od JBL je jednoznačne veľký elegán s veľkým potenciálom! Reproduktor s priemerom 300 mm postačuje na presné, precízne a dynamické najnižšie tóny. Výkon 400 watt RMS je viac než postačujúci. Regulácia hlasitosti, ovládateľné LFE, či meniteľné fázy polarity len zvyšujú užívateľský komfort na maximum.

JBL LS Center
image---ls-center-(3d-view).jpg     Centrálny reproduktor pri domácom kine slúži najmä pre dialógy – ale nielen! A v máloktorej zostave je center technologicky takmer rovnocenný štandardným reproduktorom. A to vám pridá neuveriteľný zážitok z efektov pri filmoch. Osadenie dvomi 165 mm bass reproduktormi, 50 mm výškovým a 19 mm „detailistom“ je – áno, máte pravdu, rovnaké ako pri „regálovkách“ LS40. Maximálny príkon 300 watt je len dôkazom, že tento center to fakt myslí vážne!

image---ls80-(pair).jpgJBL LS80
     Komu by nepostačoval model LS60 a chce zamieriť do absolútnej špičky, spoločnosť JBL mu akurát vyhovela. Ako ste sa iste dovtípili, ide teda o „vačšieho brata“ modelu LS60. Mohutnejší vzhľad je najmäkvôli osadeniu dvomi bass reproduktormi s priemerom 200 mm! Výškový titánový a špeciálny „transducer“ je rovnaký ako pri nižšom modely. No príkon sa zvýšil na 400 watt a frekvenčný rozsah klesol do hlbších tónov. Tento model sa hodí ku skutočne kvalitnej audiotechnike a jeho absolútnu kvalitu spozorujete už pri prvých tónoch!

     Čo viac? V jednoduchosti je krása! Táto séria je založená na elegancii, zvuk je však prezícny, presný a maximálne dynamický. Zahrajú dobre jemný jazz aj najnovšiu disco hitovku. A v neposlednom rade, každý film zanechá dlhodobý zážitok – takýto zvuk si zapamätáte dlho!
comments powered by Disqus