High Definition Blu-ray prehrávača Harman/Kardon BDP10

High Definition Blu-ray prehrávača Harman/Kardon BDP10

     Nikdy nebolo neskoro na poriadnu zmenu a nikdy nebolo neskoro na riešenie bez kompromisov. Teraz však prichádza čas vymeniť svoj starý DVD prehrávač a vstúpiť do sveta novej dimenzie pod názvom Blu-ray. Táto magická skratka je vstupenkou do sveta verného obrazu, známeho pod skratkou High Definition.
Pokiaľ ste v portfóliu firmy Harman/Kardon doteraz neúspešne hľadali Blu-ray prehrávač, bolo to spôsobené tým, že tam žiaden nebol. No aj keď vývoj na seba nechal dlho čakať a už dlhšie sa v kuloároch šepkalo, že Harman/Kardon pripravuje niečo neobvyklé, prvé predstavenie prišlo až začiatkom leta. A tak máme možnosť prvého zoznámenia sa s toľko očakávaným prístrojom. Jeho cena je možno na prvý pohľad šokujúca, no hovorí však o tom, že na trh prichádza skutočne ultimatívny prístroj. Hneď na úvod si treba spraviť náladu, a výpočet môže začať kompatibilitou s Blu-ray profilu 2.0, BD-Live a BonusView plus, čo bude určite najväčším trhákom, tak ponúka 1080/24p full HD výstupy cez HDMI verzie 1.3 s funkciou xvColor. Podporuje takisto Dolby TrueHD a DTS-HD Master Audio a prichádza s podporou najnovších audio kodekov. Predný panel Harman/Kardon BDP-10 obsahuje USB port, cez ktorý je možné prehrávať súbory formátu MP3, WMA, JPEG a DivX. Na zadnom paneli je okrem klasiky aj do nedávnej doby neobvyklý Ethernet, čo dovoľuje pripojiť tento prístroj na internet. Prečo, spomenieme neskôr.

Harman/Kardon BDP10

Výbava
     Aj keď sme si už väčšinu pušného prachu vystrieľali v predchádzajúcom odstavci, ešte stále zostáva dosť zaujímavého na to, aby sme pokračovali ďalej. Rozlíšenie 1080/24p prekvapujúco dosiahneme aj u svojej staršej DVD videotéky. Na svedomí to má prevzorkovanie do full HD formátu, čo znamená, že si staršie nahrávky vychutnáme na veľkoplošnej obrazovke s 1080 riadkami. Harman/Kardon BDP 10 je takisto vstupenkou do interaktívneho sveta, a to aj vďaka vyššie spomenutému internetovému pripojeniu, kedy si užívateľ môže stiahnuť bonusy k prehrávanému Bluray disku, hry či zvonenia. Aj keď toto nie je tou najhlavnejšou funkciou, iste poteší budúceho majiteľa. Podstatnou však bola a stále je obrazová kvalita, ktorá vďaka vynikajúcemu firemnému procesingu znesie aj tie najtvrdšie kritériá. Tento prístroj svojou výbavou a funkcionalitou predčí mnohé z komerčných produktov, čím sa jasne definuje ako top v rebríčku.

Harman/Kardon BDP10

Ovládanie
     Jednoduché a prehľadné menu vás zavedie presne tam, kde si to náročný zákazník vyžaduje. Ak vložíte dátové CD, zobrazí sa ponuka čo ideme prehrávať (audio, video, obrázky). Po navolení sa už zobrazia jednotlivé adresáre, ktoré sa otvárajú pomocou DO. Po vložení DVD alebo Blu-ray automaticky nabieha menu načítaného disku. Aj staršie DVD médiá, s ktorými už mali prehrávače problémy, môžu byť načítané v uspokojivej kvalite, a teda bez trhania. Jasne podsvietené diaľkové ovládanie dovoľuje ovládať prístroj aj v úplnej tme, len škoda, že podsvietenie sa vypína po niekoľkých sekundách nečinnosti.

Zvukové a obrazové podanie
     Ak disponujete zaujímavou aparatúrou, čo sa týka zvukového a obrazového reťazca, máte možnosť si túto aparatúru doladiť k takmer úplnej dokonalosti. Formát full HD svojím množstvom detailov a vernosťou podania zaskočí nejednu návštevu, ktorej sa rozhodnete túto nádheru predviesť. Ale nie je to len o dokonalom obraze. Aj prehrávanie audiofilských nahrávok prináša potešenie uchu majiteľa, pretože množstvom detailov a šírkou scény si v ničom nezadá so skutočne prepracovanými prístrojmi. Jednoducho povedané, Harman/Kardon BDP 10 je univerzálnym a vysoko kvalitným prehrávačom, do ktorého môžete bez odmietnutia natlačiť takmer všetky formáty. Odmení sa vám kvalitou a čistotou podania.

Multimediamag c.30
comments powered by Disqus