JBL DUET™ 200: stereo v jednom kuse

JBL DUET™ 200: stereo v jednom kuse

     JBL je popredný výrobca audio techniky a mnohokrát nás už presvedčil, že akokoľvek sa nám to zdá nereálne, vie presne, čo robí a výsledok stojí za to. Tentoraz nám prináša špičkový reproduktor s označením DUET 200, ktorý vám predstavujeme exkluzívne mesiac pred uvedením do predaja.

     Na prvý pohľad si poviete – to nemôže fungovať. Potom si pozriete označenie JBL a prizriete sa bližšie. Pred vami stojí sympatický reproduktor s perfektným dizajnom ladeným do strieborna. Rozmery 359 x 110 x 64 mm (š x h x v) a váha 700 gramov sú skutočne minimalistické. A to je zámerom – bez akýchkoľvek problémov nájsť vhodné umiestnenie v každej miestnosti!
     V jeho útrobách sa skrývajú dva Phoenix neodymiumové transducery s výkonom 2 x 10 Watt. Inpendancia 10 k Ohmov a frekvenčný rozsah 40 Hz až 20 kHz sú namerané hodnoty, ktoré by ste isto neočakávali, nakoľko aj veľké drevené „reprobedne“ ich dosahujú len tak tak. A odstup šumu 85 dB je len krásna bodka za špičkovými parametrami. Maximálnu kompatibilitu zabezpečuje univerzálnosť, ktorú v tomto prípade predstavuje pripojenie vstupného signálu prostredníctvom absolútne bežného 3,5 mm jack konektoru. Nakoľko ide o aktívny reproduktor, potrebuje napájanie štandardné 230 V AC.

     Prenos zvuku je prostredníctvom digitálnej vstupnej brány, ktorá spolupracuje so systémom DSP (Digital Signal Processing). Tento systém napomáha vyrovnávať korekcie ekvalizéra a koriguje napätie s prijímaným signálom na požadovaný výkon a kvalitu. Osadenie špičkovými technológiami je už dnes skutočne potrebné.

     COE (Computer-Optimized Equalization) je vlastne malý počítač, ktorý zabezpečuje optimalizáciu celého systému na dosiahnutie bohatého a kompletného zvuku. OCT (Optimized Compression Topology) sa postará o podrobnú analýzu kompresie a doladí zvuk na absolútnu čistou aj pri vysokom výkone. V rámci špičkového dizajnu si výrobca nemohol dovoliť osadenie štandardných potenciometrov, preto sú ovládacie prvky, ako ovládanie hlasitosti, riešené dotykovým spôsobom a nachádzajú sa na hornej strane.

     Tento reproduktor sa hodí do každej miestnosti, kde je potrebné kvalitné stereo, je plne kompatibilný, skutočne malý a ľahký a pritom neuveriteľne výkonný a zvučný. Dizajnom nič nepokazíte, skôr sa dá povedať, že je to krásny doplnok.

Zdroj: časopis M2
comments powered by Disqus