Neobmedzená sloboda počúvania

Neobmedzená sloboda počúvania

     Značka AKG je na svetovom trhu už mnoho desaťročí známa vysokou kvalitou svojich produktov a tak po nej siaha čím ďalej tým viac skutočných milovníkov kvalitného zvuku. Vo svojej ponuke má množstvo slúchadiel od úplne základných modelov na bežné nosenie až po profesionálne riešenia pre náročných „fajnšmekrov“. Ak sa zaraďujete ku skupine záujemcov o bezdrôtové slúchadlá, určite by ste svoju pozornosť mali zaostriť na zaujímavý model spoločnosti AKG s označením K 912. Ten vďaka svojej rozumne nastavenej cene predstavuje riešenie vhodné aj pre záujemcov orientovaných na cenu, pričom sa však nemusíte obávať zníženia kvality zvuku, či šetrení na konštrukcii.
AKG K 912 pozostáva z dvoch základných častí. Prvou je základňa, ktorá sa pripája k zdroju zvuku a následne ho posiela do samotných slúchadiel. Jej prevedenie stavia na použití čierneho plastu s matným povrchom. Na prednej časti sa nachádzajú dve diódy, informujúce o stave prístroja, či prípadnom nabíjaní slúchadiel. Na ne je tu určená kolíska so špeciálnym konektorom, pomocou ktorého sa dobíjajú batérie priamo v slúchadlách. Jedná sa o dva kusy typu AAA, ktoré sú štandardne dodávané v balení a je ich podľa potreby možné vybrať a nahradiť za novšie kusy s vyššou kapacitou. V prípade núdze je samozrejme možné použiť aj alkalické batérie, ale takáto prevádzka by bola z dlhodobého hľadiska nerentabilná. V prípade rušivých interferencií sa môžete prepínať medzi troma prednastavenými frekvenciami, pričom následné preladenie slúchadiel je otázkou stlačenia jedného tlačidla. Samotné slúchadlá sú polootvoreného typu a zakrývajú celé ucho. Vďaka mäkkej výstelke a dobrej konštrukcii sadnú na hlavu ako uliate a určite nebude nepríjemné ani ich niekoľkohodinové používanie. O komfortné nosenie sa stará samonastaviteľný hlavový pás a priedušné látkové náušníky, ktoré sú prevedené vo svetlej farbe. Zvyšná plastová konštrukcia slúchadiel je rovnako ako aj základňa tvorená z matného čierneho plastu. Na samotných slúchadlách sa nachádza regulátor hlasitosti a tlačidlo na automatické spojenie so základňou pre prípad zmeny frekvencie vysielania.
AKG K912

Vďaka mäkkej výstelke a dobrej konštrukcii sadnú na hlavu ako uliate a určite nebude nepríjemné ani ich niekoľkohodinové používanie.


     Pri slúchadlách je samozrejme najdôležitejšia kvalita ich zvuku, vďaka ktorej môžu buď upadnúť do zabudnutia, alebo ich vyšvihne medzi obľúbené modely. Frekvenčný rozsah meničov je v rozpätí 18 Hz až 20 kHz, čo je plne postačujúce pre dosiahnutie dynamického zvuku pre pozeranie filmov, hranie hier, či počúvanie prakticky akéhokoľvek hudobného žánru. Celkové podanie zvuku je veľmi príjemné a presné v celom spektre, basy nie sú zbytočne prebudené a výšky prekvapivo presné. K reprodukcii zvuku teda nemáme žiadne vážnejšie výhrady a spokojní budú určite aj náročnejší poslucháči. Spoločnosť AKG tak aj v prípade tohto produktu zostala verná svojmu menu a ponúka veľmi zaujímavé bezdrôtové slúchadlá v rozumnej cenovej hladine. Za 60 Eur si tak domov odnesiete produkt, ktorý nielen pekne vyzerá, ale aj poskytuje veľmi príjemný hudobný zážitok.

DOBÍJANIE, 3 FREKVENCIE
- Vďaka základni s funkciou dobíjania batérií sa nemusíte starať o ich nabíjanie – deje sa to totiž automaticky po vložení slúchadiel do základne.
- V prípade rušivých interferencií sa môžete prepínať medzi troma prednastavenými frekvenciami, pričom následné preladenie slúchadiel je otázkou stlačenia jedného tlačidla.

Zdroj: eSCAPE špeciál časopisu PCSPACE, www.pcspace.sk

Casopis eSCAPE
comments powered by Disqus