Rádiobudík alebo v iPode je sila

Rádiobudík alebo v iPode je sila

     Digitálne vreckové prehrávače už dnes vlastní skoro každý. Keďže jeho obsah chceme aj tak počuť aj nahlas, prečo to teda nevyužiť a neskombinovať ho aj s rádiom a budíkom?
     Prvý pohľad na rozbalený „iPodbudík” skalných fanúšikov JBL možno mierne sklame. Kým predošlé dokovacie stanice pre iPod od JBL mali značne futuristický dizajn, On Time je kompromisom smerom k lepšiemu zvuku, aj keď menej nápadného výzoru v podobe zrezanej polky vajca. Okrem prehrávania z iPodu funguje aj ako rozhlasový prijímač a spomínaný budík.
Vrchnej strane prehrávača dominuje dok pre iPod. Tých je však samozrejme viac typov, takže si musíte vybrať jednu násadku z piatich, ktoré nájdete v balení. Na stranách doku sa nachádzajú tlačidlá. Tých je celkovo jedenásť, na ľavej strane môžeme zapnúť a vypnúť prístroj, vyberať zdroj zvuku, vstúpiť do menu alarmu či do menu nastavení rozhlasových staníc. Na druhej strane sa nachádzajú navigačné tlačidlá a enter, a vpredu nájdeme dve tlačidlá na ovládanie hlasitosti, respektíve snooze.

      Veľký LCD displej na prednej strane budíka je dobre podsvietený a vďaka veľkým písmenám a číslam je dobre viditeľný aj zďaleka. Plní svoju funkciu stopercentne, veď jedným z hlavných lákadiel prístroja je nastaviteľný alarm. Budík je pomerne dobre vyriešený a okrem bežného rádia či bzučania vám umožní aj veselé ranné vstávanie na obľúbenú pesničku z iPodu. Našťastie si budenie môžeme nastaviť celkom detailne, v závislosti odo dňa v týždni ale aj jednorázovo. Displej prístroja vám zobrazí obsah prehrávača vo formáte skladba - interpret, pričom v štruktúre súborov sa dá pomerne ľahko zorientovať.

     Diaľkové ovládanie slúži nielen na úpravu hlasitosti alebo vyberanie rozhlasovej stanice. Ponúka možnosť kompletne ovládať všetky funkcie, čiže je tu príliš veľa možností čo môže byť pre neskúseného užívateľa mätúce. Na druhej strane ale môžeme naozaj všetko nastaviť z komfortnej diaľky. Tlačidlá, ktorých je dokopy 21 reagujú na povely s miernou odozvou, no po pár dní nácviku si na ne určite zvyknete. Zvuk prístroja je vzhľadom na jeho rozmery veľmi dobrý. Dokáže podať akceptovateľný výkon a zaplniť stredne veľkú miestnosť s dostatočnou hlasitosťou. JBL On Time 200iD sa dá charakterizovať ako zaujímavá alternatíva pre tých, ktorý nechcú investovať veľa, chceli by však mať kvalitný budík s podporou ich imidžového prehrávača. Zobúdzať sa na preferovanú pesničku naozaj stojí za to, a On Time200iD vám to umožňuje bez komplikácií. Prístroj je dostupný v dvoch farebných prevedeniach – black a aluminium.

Zdroj: eSCAPE 2|2008

JBL OnTime 200iD
comments powered by Disqus