Súkromný raj

Súkromný raj

     Videli ste film Pláž s Leonardom DiCapriom? Predstava dekadentného povaľovania sa v bielom piesku súkromnej pláže, ďaleko od hektiky a veľkomestského ruchu, stresu a naháňania sa, je, predpokladám, príjemná každému z nás. Občas si však takéto ostrovčeky pozitívnej deviácie potrebujeme vytvoriť okamžite, bez lietania na opačnú stranu zemegule. Jednoducho si sadnúť, nasadiť si slúchadlá a nechať sa uniesť mágiou hudby do čarovného sveta predstáv. Jednoducho sa izolovať od okolitého sveta. Vychutnať si čistú krásu harmónie zvukov len a len vo svojej hlave.
Rakúska spoločnosť AKG, patriaca do konzorcia Harman International Company, je roky rešpektovaným lídrom na poli vývoja a výroby špičkovej profesionálnej i domácej záznamovej a monitorovacej techniky. Ich legendárne mikrofóny a slúchadlá patria všade na svete k neodmysliteľnému vybaveniu nahrávacích štúdií. Dnes, keď si každý z nás môže dopriať komfort počúvať hudbu v jej čírej neskreslenej podobe cez slúchadlá, aké má na ušiach svetoznámy dirigent počas nahrávania legendárnej symfónie či Michael Jackson počas spievania svojho hitu v štúdiu, je blízkosť tvorivého procesu a jeho finálnej percepcie priam hmatateľná. Nie je nič ľahšie, než sa na hrádzi premávať na kolieskových korčuliach s mušľami na ušiach, aké má v klipe na tých svojich váš idol. Alebo sa pohodlne usadiť v kresle a nechať znieť orchester vo vašej hlave. Ani adrenalínová strieľačka vo vašom kompe nebola nikdy vzrušujúcejšia. Tie šupy, výstrely a explózie akoby ste zachraňovali vojaka Ryana.

AKG K272HD

SOUTHERN COMFORT
     AKG K272 HD sú definované ako dynamické uzavreté veľkomušľové slúchadlá s vysokým rozlíšením. Ich brutálny frekvenčný rozsah od subsonických 16 Hz po netopierích 28 kHz dáva potenciál precízneho zobrazenia celej bohatosti frekvenčného spektra so všetkými nuansami. Pri ich konštrukcii boli použité XXL kapsule s patentovanou profesionálnou „Varimotion“ technológiou. Komfortne čalúnené prstence mušlí umožňujú bezproblémové posluchové maratóny bez rizika únavy z otlačených uší. Skvostne izolujú rušivé podnety z okolia. Samoadjustovacia obruč garantuje bezproblémovú adaptáciu slúchadiel na každú veľkosť a tvar hlavy. Optimalizuje kopírovanie anatómie používateľa ako dobré potápačské okuliare, čím zabezpečuje dokonalú izoláciu od vonkajšieho prostredia bez limitácie percepčného zážitku. Robustná konštrukcia predurčuje tieto slúchadlá aj na dídžejské použitie. Vysoko efektívny výstup s veľkou dynamikou predurčuje dva-sedem-dvojky na mobilné aplikácie. Prívodový kábel z 99,99% čistého OFC umožňuje optimálny transport signálu v čo najvyššej audio kvalite. Pozlátený robustný jack konektor so skrutkovacím adaptérom je konštruovaný na vysokú odolnosť a dlhú životnosť.

AKG K272HD

KNOCKING ON HEAVENS DOOR

     Už po vybalení pôsobia slúchadlá na prvý pohľad sympaticky, dôveryhodne, robustne a komfortne zároveň. Padnú dobre do ruky a na hlave sa udomácnia s prirodzenou samozrejmosťou. Nič netlačí, mäkké mušle uzavrú ušnice do sľubného ticha, ktoré sa vzápätí rozoznie ohňostrojom tónov. Začal som pekne po audiofilsky vážnou hudbou. Klasický veľký orchester sa nanominoval do mojej hlavy v plnom počte členov, ale žiaden zmätok sa nekonal. Všetci fidlikali a dúchali na svojich miestach. Jednotlivé nástroje a nástrojové sekcie sa dobre separovali na nevšedne muzikálne podanom a výsostne kompaktnom zvukovom plátne, čo sa cinemaskopicky rozprestrelo v mojej hlave. Akustický puristicky odsnímaný jazz rozpútal uprestred mojich uší klubové dusno s vôňou dobrej kávy. Kontrabas priadol identifikovateľne z pravej strany vzadu, klavír levitoval nad saxofonistom vpredu a bicie šušťali metličkami na swingujúcom čineli. Paráda. A čo vokály? Fajn prítomné, s dobrou farbou a proporciou. Sykavky tak akurát, zreteľné nádychy a vejár empaticky spriaznených spevákov roztvorený ako oslnivo farebný chvost páva. Rockové odpaľovačky vás chytia za srdce a rozpohybujú vaše nohy ako v mnohohlavom dave letného festivalu. Tiesto slúchadlá ponúkajú za zaplatiteľné peniaze vskutku veľa muziky. Svojou prednesovou univerzálnosťou, fortieľnou konštrukciou a pohodlím vyhovejú nárokom širokej škály používateľov a to aj tých najnáročnejších. Súkromný raj tu a teraz. Na záver už dodávam iba jedno: tieto slúchadlá hrajú bombovo a bude sa mi s nimi ťažko lúčiť.

Zdroj: HIGH END
comments powered by Disqus