Čistý zvuk v krištáľovom dizajne

Čistý zvuk v krištáľovom dizajne

     Špičkový zvuk nebýva vždy zabalený v tom najkrajšom kabátiku a preto ak ste extrémne nároční na každý aspekt svojej novej „hračky“, budete v prípade novinky Harman/Kardon GLA-55 nadmieru spokojní.
Harman/Kardon GLA-55

Netradičné materiály si zaslúžia aj netradičné spracovanie, ktoré určite lahodí oku aj náročného užívateľa.

 Harman/Kardon GLA-55

Pri konštrukcii bolo potrebné vyriešiť množstvo problémov prameniacich z použitia priehľadného materiálu, avšak výsledok je aj tak vynikajúci.

     Musíme sa priznať, že sme ešte nikdy neboli tak milo prekvapení pri vybaľovaní nového produktu. Harman/Kardon sa proste nezaprie a keď sa rozhodne priniesť na trh niečo neobvyklé a bezkonkurenčné, tak to skutočne stojí za to. V kategórii reproduktorov zostavy 2.0 by sme si už len ťažko vedeli predstaviť nejaké inovatívne riešenie a tak nás zaujímalo, či taká vysoká investícia má svoje reálne opodstatnenie. Každopádne po prvom kontakte so samotnými reproduktormi sme museli konštatovať, že tak dokonalo zvládnutý dizajn sme tu ešte nemali. Základným materiálom je tu priehľadné sklo, ktoré v spojení s futuristickými tvarmi tvorí nezameniteľný vzhľad doslova vyžarujúci ľadovú krásu. Dizajnér sa tu do svojej roboty musel doslova vcítiť a zameral sa aj na tie najmenšie detaily. Prvotný dojem je tak priam dokonalý a vďaka svojej čistote táto reproduktorová zostava dokáže zapadnúť do prakticky akejkoľvek izby, či skrášli váš pracovný stôl a ohúri náročných klientov a spolupracovníkov.

     Použitie tvrdeného skla však neprináša len netradičný vzhľad, ale má svoj význam aj pre samotnú reprodukciu zvuku. Pri reproduktoroch GLA-55 nachádzame okrem dokonalého materiálu aj množstvo patentovaných technológií na zaistenie zvuku tej najvyššej možnej kvality, vrátane bohatých basov a čistého, dynamického a hlavne presného zvuku na akomkoľvek mieste. Prevodníky Atlas AL a CMMD meniče poskytujú presné vysoké frekvencie, pričom sú zároveň schopné nízkofrekvenčného rozšírenia až pre štyri oktávy. Meniče Atlas AL sú schopné výnimočne presnej basovej reprodukcie, čo vďaka ich spojeniu prináša plný a bohatý frekvenčný rozsah od najnižších basov až po najvyššie výšky. Celkové podanie zvuku je tak skutočne vynikajúce, na čom má však zásluhu aj niekoľko ďalších technológií na finálnu úpravu vstupného signálu. Výrobca v prípade týchto reproduktorov zvolil rozumný vstup v podobe klasického 3,5 mm konektora. Bez problémov ich tak pripojíte nielen k vášmu počítaču či notebooku, ale membrány reproduktorov rozozvučíte aj pomocou MP3 prehrávača alebo mobilného telefónu. Pri tak dizajnovo dokonalom riešení sa samozrejme nezabudlo ani na ovládacie prvky, ktoré tu sú integrované so zmyslom pre najmenší detail a nijako nenarúšajú samotnú hegemóniu povrchu.
Podľa nášho názoru sa jedná o bezkonkurenčne najlepší 2.0 reproduktorový systém určený na pripojenie k počítaču či MP3 prehrávaču. Ak by ho aj nejaká konkurencia chcela dohnať po zvukovej stránke, tak okamžite vytasí zbraň v podobe excelentného dizajnu, ktorý si nás okamžite získal. Jedinou nevýhodou sa tak stáva vysoká cena, ktorá je však spôsobená použitím kvalitných materiálov, množstvom technológií na úpravu zvuku a hlavne netreba zabúdať na už spomínané priam dokonalé prevedenie.

Dizajn tvrdené sklo
- Po dizajnovej stránke sa jedná o skutočný skvost, ktorý nemá konkurenciu široko ďaleko.
- Vďaka použitiu tvrdeného skla je zvuk zbavený nepríjemných vibrácií a nežiadaného skreslenia zvuku.

Zdroj: eSCAPE špeciál časopisu PCSPACE, www.pcspace.sk

Casopis eSCAPE
comments powered by Disqus