Dá sa to aj bez káblov!

Dá sa to aj bez káblov!

     Nie je dock ako dock! Pre obľúbenú rodinu prehrávačov iPod/iPhone/iPad ich je na trhu skutočne mnoho, avšak len jeden z nich skutočne vytŕča.
     Dá sa povedať, že kto v dnešnej dobe nemá vo svojom portfóliu dock pre iPod, ako keby ani neexistoval. Samozrejme je toto tvrdenie mierne nadnesené, avšak na druhú stranu sa stačí poobzerať po ponukách obchodov a hneď vám musí byť jasné, že je z čoho vyberať. Mnoho z týchto prístrojov sa však podobá ako vajce vajcu nielen po stránke výbavy, ale aj po stránke dizajnu. Do tohto jednotvárneho sveta tak ako závan sviežeho vetra prichádza spoločnosť JBL s jej novým modelom JBL On Air Wireless.
TIPY
• Duálny budík zobudí v správny čas nielen vás, ale aj vášho partnera/partnerku

• Technológia AirPlay vyžaduje iOS verzie 4.2 a vyššej

• Základňa pre iPod/iPhone podporuje prehrávanie a ovládanie hudby priamo z modelov iPodu a iPhone a nabíjanie týchto zariadení

• USB konektor je určený pre aktualizáciu firmvéru
     Hneď na prvý pohľad sa tu nezaprú tvary známe z už predchádzajúcich modelov. Použité materiály sú veľmi kvalitné a nielenže dotvárajú potrebný pocit luxusu, ale navyše prinášajú vysokú pevnosť. Reproduktory sú umiestnené v kolmej kruhovej časti, ktorá pá povrch tvorený z pevnej sieťoviny. V strede prístroja sa nachádza samotný konektor pre Apple zariadenia a okolo neho tu sú tri skupiny tlačidiel a farebný displej. Čo sa zvukovej reprodukcie týka, tak sme tu boli veľmi spokojní – aj napriek menším rozmerom a nie práve najmohutnejším reproduktorom nás prekvapila dobrá dynamika a nečakane silné basy (nečakane silné vzhľadom na danú kategóriu produktov). Vychutnali sme si tak široké spektrum hudby od pohodového Jazzu až po tvrdší rock a hoci to nie vždy bolo úplne dokonalé, tak sme boli viac než len spokojní.

JBL OnAir     To najzaujímavejšie však prichádza na rad až teraz. JBL On Air Wireless je totiž vybavený bezdrôtovou technológiou Wi-Fi, ktorá je určená pre streamovanie hudby z vašej iTunes knižnice, či pre počúvanie internetového rádia. Jediné, čo k tomu potrebujete, je Wi-Fi router, ku ktorému máte pripojený svoj PC/Mac počítač, prípadne rodinu produktov iPod/iPhone/iPad. Hudba je samozrejme prenášaná vo vysokej kvalite a so všetkými potrebnými metadátami, ako je názov skladby, či obal albumu. JBL On Air Wireless je po dlhej dobe dock, ktorý nás dokázal okamžite zaujať niečím novým. Využitie bezdrôtovej technológie pre streamovanie hudby priamo z iPodu je vynikajúci nápad, ktorý odbremení vašu domácnosť od nepraktických káblov. Keďže sa jedná o horúcu novinku podporujúcu technológiu Apple AirPlay, tak vám v budúcom čísle prinesieme podrobný návod jej využitia práve s týmto prístrojom.

kupon escape

Zdroj: eSCAPE špeciál časopisu PCSPACE, www.pcspace.sk

časopis escape
comments powered by Disqus