Luxus pre Váš iPhone

Luxus pre Váš iPhone

     Pokiaľ vo vašom každodennom živote predstavuje prvú voľbu, čo sa týka prehrávania hudby, zariadenie iPhone alebo iPod, Harman/Kardon ponúka technológiu, ktorá poriadne ozvučí každú domácnosť.
Harman/Kardon Go+Play     Názov Harman/Kardon Go + Play je vám možno známy. Dávnejšie sme recenzovali menší model s názvom Micro a aktuálna stránka je venovaná druhej verzii „klasického“ Go + Play. Tá sa od svojho predchodcu líši v jednej podstatnej skutočnosti – podporuje moderné modely zariadení ako je iPhone alebo iPod Touch. Zvyšok zostal prakticky bezo zmeny, a to je iba dobre, nakoľko aj pôvodný model vynikal výbornou zvukovou reprodukciou, ktorá nemá v rámci dokovacích systémov pre prehrávače od Apple konkurenciu.

     Hneď na prvý pohľad je zrejmá podobnosť s Micro modelom – špecifická hliníková rúčka opäť tvorí jednoliaty oblúk nad plastovým telom a veľkosť je porovnateľná s väčšími „kazeťákmi“. Pre užívateľa je dôležité, že Go + Play II ponúka širokopásmové Ridge prevodníky, vďaka čomu je výsledný zvuk ešte bohatší. Hliníková rúčka umožňuje pohodlné prenášanie, hoci v prípade tohto modelu sa skôr očakáva jeho stabilné umiestnenie ako súčasti nábytku. Predstavu o samotnom dizajne si viete spraviť z okolitých obrázkov. Poteší, že styčné plochy sú pogumované, vďaka čomu prehrávač stojí pevne na mieste. Na tele sa nachádzajú iba tri ovládacie tlačidlá, ktoré slúžia na zapnutie a vypnutie systému a na nastavovanie hlasitosti. Samotný dok je uložený v hornej kruhovej základni, do ktorej iPhone zapadne prakticky celý.

Tipy:
- Go + Play II je kompatibilný so všetkými novými modelmi prehrávačov iPod a telefónmi iPhone
- S ôsmimi alkalickými batériami typu D dokáže prehrávať hudbu až 10 hodín. Pre statické umiestnenie je v balení aj sieťový adaptér
- Vďaka kompozitnému video výstupu je možné Go + Play II pripojiť aj k televízoru, na ktorom bude možné sledovať video z prehrávača na veľkej obrazovke. Po pripojení cez linkový vstup môže slúžiť zároveň aj ako externý reproduktor pre lepšie ozvučenie miestnosti
- Počas prehrávania pri použití sieťového adaptéra sa nemusíte starať o stav batérie iPhonu alebo iPodu. Go + Play II zariadenie automaticky dobíja

     Celkové podanie zvuku je veľmi dobré v strednom a vysokom pásme, pričom basové frekvencie majú na starosti dva prevodníky Atlas. Poteší, že subwoofer nie je príliš hlučný a zvuk nepôsobí zbytočne prebasovane. Namiesto toho sú stredné a vyššie frekvencie čisté a zreteľné a celkový zážitok z počúvania takmer bezchybný. O jeho kvalitu sa starajú aj viaceré technológie, či už je to zvukovým procesorom optimalizovaná ekvalizácia, vďaka ktorej ponúka Go + Play širokospektrálny, 360-stupňový dojem zvuku, alebo topológia optimalizovanej kompresie pre čistý a presný zvuk pri vysokých výstupných úrovniach. Na papieri síce môžu pôsobiť ako prázdne frázy, ale dokovací systém nás potešil svojou prezentáciou zvuku v rámci širokého spektra testovaných hudobných žánrov. Či už to bol jazz, rock, pop alebo elektronická hudba, produkovaný zvuk bol čistý a bez rušivých elementov.

Harman/Kardon GO+Play

     Go + Play poteší aj svojou užívateľskou nenáročnosťou. Systém prakticky stačí vytiahnuť z obalu, pripojiť iPhone alebo iPod a o nič viac sa nestarať. Síce sme spomínali, že prehrávač pravdepodobne bude mať svoje stabilné umiestnenie v rámci domácnosti, pokiaľ sa však rozhodnete ho zobrať na cesty – nie je problém. O napájanie sa stará klasický sieťový adaptér, v prípade potreby je však možné použiť aj batérie, ktoré by mali zabezpečiť prevádzku po dobu približne 10 hodín. Na zadnej strane sa okrem vstupu pre sieťový adaptér nachádza aj konektor pre prenos videa do televízora, čo umožňuje prehrávanie videosúborov z vášho iPhonu/iPodu na veľkej obrazovke. Tiež môžete využiť aj 3,5 mm vstup na pripojenie iného zdroju zvuku a vychutnať si reprodukciu zvuku aj pre iné zariadenia. Posledným konektorom je USB port, vďaka ktorému je možné pripojiť systém k PC a synchronizovať tak iPhone s iTunes knižnicou.

     Samozrejme, nemôže chýbať ani diaľkové ovládanie, zvyšujúce komfort používania a ovládania Go + Play II. Jeho dosah 9 metrov by mal stačiť prakticky komukoľvek a ponúka základné funkcie ako vypnutie a zapnutie prehrávania, ovládanie hlasitosti a prechod na ďalšie, resp. predchádzajúce pesničky. Vo výsledku je tak Harman/Kardon Go + Play II skutočne špičkový dokovací systém, ktorý je určený pre náročného poslucháča. Kvalite zodpovedá aj cena, preto sa pripravte, že v prípade záujmu budete musieť siahnuť do vrecka trošku hlbšie.

Zdroj: eSCAPE špeciál časopisu PCSPACE, www.pcspace.sk

časopis escape apríl 2011
comments powered by Disqus