Štýlový zvukový systém

Štýlový zvukový systém

     Hľadáte komplexný zvukový systém, ktorý vás zaujme nielen po stránke funkčnosti, ale aj dizajnu? Určite by ste tak nemali minúť zvukový systém spoločnosti Harman/Kardon, ktorý prináša špičkovú zábavu v lákavom prevedení.
Nájsť kvalitný zvukový systém, ktorý poteší oko aj náročného estéta nie je ani v dnešnej dobe vôbec jednoduché. Väčšina modelov je totiž ešte stále typická takzvaným púťovým dizajnom, ktorý sa bohužiaľ nehodí do každého prostredia. Ak teda hľadáte prístroj, ktorý by vás mal osloviť nielen po funkčnej stránke, ale aj po stránke svojho prevedenia, tak by ste určite nemali minúť novinku od renomovanej značky Harman/Kardon. Model MS 100 je totiž už na prvý pohľad skutočne originálny, pričom však táto originalita nemá nič spoločné s extravaganciou. Prístroj je totiž tvorený primárne z čiernych plastov a jediným farebne odlišným prvkom je displej s modrými znakmi. Vďaka oblému pôdorysu a skosenej hornej časti obsahujúcej displej je výsledný dojem na veľmi vysokej estetickej úrovni, čo predurčuje tento prístroj aj ako skvelý dizajnérsky doplnok pre náročných užívateľov.

     Výrobca sa však nezameral len na samotný dizajn, ale ponúka aj ukážkovú funkčnú výbavu. Základom je samozrejme integrovaný zvukový systém, ktorý je založený na prítomnosti kvalitných reproduktorov s basreflexovým otvorom. Reprodukcia zvuku je tak na rozmery samotného prístroja veľmi dobrá, pričom tu nechýba rovnako dynamika zvuku ako aj prirodzené podanie stredného pásma a výšok. Pre milovníkov tanečnej hudby je tu dokonca prítomný výstup na externý subwoofer, ktorý zaručí ešte hutnejšie basy. Svoju obľúbenú hudbu môžete prehrávať viacerými spôsobmi. Integrovaná štrbinová CD mechanika zvládne okrem klasického CD Audia aj komprimované formáty MP3 / WMA, pričom sú podporované aj prepisovateľné médiá. Samozrejmosťou je tu prítomný FM RDS tuner a nájdete tu až tri prídavné audio vstupy – 3,5 mm konektor na prednom paneli + duálne RCA konektory a digitálny audio vstup na zadnom paneli. Pre najobľúbenejšiu sériu MP3 prehrávačov – iPod a iPhone – je tu prítomný špeciálny konektor, vďaka ktorému máte k dispozícii skutočne široké možnosti ich ovládania. Špecialitou je tu aj obrazový výstup, ktorý využijete pri modeloch vybavených možnosťou zobrazovania fotografií a prehrávania videa. Aby toho nebolo málo, nachádza sa tu aj USB konektor, ktorým môžete pripojiť prístroj s počítačom a následne využiť možnosť synchronizácie prehrávača so softvérom iTunes. S prístrojom môžete samozrejme zaspávať (funkcia Sleep) a nechýba tu ani funkcia budenia, ktorá spríjemní vaše ranné vstávanie obľúbenou hudbou.

     Harman / Kardon MS 100 tak predstavuje vynikajúce skĺbenie luxusného dizajnu s množstvom funkcií, pričom tu nechýba ani veľmi dobré zvukové podanie. Ukážkovo je tu spravované aj samotné telo prístroja, pričom sa môžete tešiť nielen na perfektný dizajn, ale aj na kvalitné materiály a bezchybnú konštrukciu. Tento prístroj tak dokáže zapadnúť prakticky kamkoľvek – od spálne cez luxusnú obývaciu izbu, až po stôl náročného biznismena. Jediným „mínusom“ tak môže byť pre niekoho mierne vyššia cena, avšak dobre vieme, že za kvalitu sa proste platí.

Harman Kardon MS 100

Escape December 2009 - Marec 2009 
comments powered by Disqus