Vychutnajte si kvalitnú hudbu

Vychutnajte si kvalitnú hudbu

     JBL OnBeat Xtreme je univerzálna dokovacia stanica, určená hlavne pre vyznávačov kvalitnej hudby. Vyzerá veľmi efektne, pričom dokáže produkovať silný a neskreslený zvuk (4 × 30 W).
     Tento audiosystém je prioritne určený pre zariadenia Apple iOS, ale dá sa spárovať s akýmkoľvek bluetoothovým zariadením, napr. notebookom alebo inteligentným telefónom. Takto si urobíte bezdrôtové prehrávanie hudobnej knižnice alebo internetového rádia. Špeciálne je OnBeat Xtreme prispôsobený na telefonovanie. Na pravej časti dokovacej stanice sú tlačidlá na voľbu zdroja zvuku, nastavenie hlasitosti a realizáciu hlasitého hovoru zastavením prehrávania a prechodom na telefonát. Práve preto táto stanica obsahuje aj mikrofón a potlačenie efektu echa. Diaľkový ovládač umožňuje ovládanie systémových funkcií a navigáciu hudby a pracuje až z 9-metrovej vzdialenosti.
V prednej časti zariadenia je umiestnený otočný konektor, do ktorého sa dá umiestniť Apple iPad, iPod alebo iPhone. Práve zariadení určených pre iPad zatiaľ nie je tak veľa a OnBeat Xtreme s tým nemá žiadne problémy, pričom obsahuje držiak určený na iPad i iPad2. Napájacie nároky iPadu sú oveľa väčšie ako v prípade iPhonu, ale táto dokovacia stanica ich uspokojí. Apple iPod, iPhone i iPad sa dá umiestniť v horizontálnej i vertikálnej pozícii, čo oceníte pri prehrávaní videa. Dokovacia stanica obsahuje reproduktorovú výbavu, ktorá vytvára až 360° zvukové pole. V zadnej časti sa nachádza port na pripojenie kompozitného videokábla, takže priamo z dokovacej stanice sa pripojíte na televízor alebo projektor. Takisto je tu konektor na pripojenie externého zdroja zvuku a pripojenie na počítač cez USB. Takto možno priamo synchronizovať obsah zariadenia iOS s počítačom a aktualizovať ich obsah cez iTunes. Vyskúšali sme toto zariadenie s tabletom iPad a funguje skvele. Naozaj dokáže vytvoriť veľmi príjemnú zvukovú atmosféru, dobre vyzerá a možnosti prepojenia sú skvelé. Z iTunes sa dá stiahnuť špecializovaná aplikácia, ktorá umožňuje prehrávať pesničky, prispôsobovať ekvalizér podľa typu prehrávaného záznamu (hudba, hry, video), nastaviť zvukový alarm a pod. Zariadenie má hmotnosť 4 kg.

Zdroj: PC Revue 12/2011

PC Revue 12/2011
comments powered by Disqus