Test ecoRouteHD s DNX9280BT v AudioTuning

Test ecoRouteHD s DNX9280BT v AudioTuning

     Dnes t.j. 22.06.2011 som navštívil jedno z našich montážnych stredísk - konkrétne AudioTuning v Ivánke pri Dunaji. Je to jedna z mála montážnych firiem, ktorá komplexne rozumie tomu, čo montuje z našich produktov. Na 12,00 hodinu bol dohodnutý automobil Renault Megane Grandtour s rokom výroby 2004, kde už bol nainštalovaný predchádzajúci model DNX9260BT. Okrem toho zákaznik vlastnil i nejaký noname čínsky OBDII modul, čo sme sa pri demontáži pôvodnej jednotky rozhodli tiež otestovať. Keďže sme vymienali len jednotku od tej istej firmy, nebolo treba našťastie vôbec meniť kabeláž, ale použili sme pôvodnú, keďže konektory sedeli.
AudioTuning     Po zapojení novej multimédie DNX9280BT a zapojení ecoRouteHD čidla od OBDII konektora, najprv jednotka nechcela ani po 2 minútach nájsť čidlo. Už som sa odhodlával, že budem musieť zobrať do rúk manuál a preštudovať :). Ale ako každé zariadenie, by sa to malo zapájať pri vypnutom automobile, tak som vypol motor, znova naštartoval a do 30s už bola jednotka s čidlom spárovana cez Bluetooth. A ako som prezentoval funkcie ecoRouteHD v článku, tak multimédia fungovala presne ako má, viď videá.
test ecoRouteHD test ecoRouteHD test ecoRouteHD
pripájanie ecoRouteHD k DNX9280BT Zobrazené funkčné budíky Možnosti zvolenia si hodnôt v budíkoch

     Samozrejme, ma zaujalo, keď čidlo komunikuje cez Bluetooth rozhranie, či funguje handsfree telefonovanie. Samozrejme fungovalo. Spokojnosť bola absolútna, tak som skúsil noname OBDII modul. Bohužiaľ, tak ten nefungoval. Tu asi zapracoval Garmin, a obmedzil použitie len s ich čidlom.
Načítavam video ...

     Na záver, som si všimol, že majiteľ disponuje mobilným telefónom značky HTC na OS Android. Zaujímalo ma, či pri pripojení cez USB, bude jednotka s týmto typom telefónu spolupracovať. V USB Mass Storage móde som videl kompletne pamäť prístroja a dokázal prehrať všetky audio/video formáty vrátane videa, a nebol potrebný žiaden špeciálny kábel. Nabíjanie samostného telefónu je už samozrejmosťou.

     Ďakujem firme AudioTuning za poskytnutie priestorov a zabezpečenie automobilu na otestovanie. Viď. fotografia, ako sa snažia pri montáži na želanie zákaznika. Náhodou, akurát vykonávali montáž zosilňovača značky JBL.
montáž v AudioTuning

PS: Manager značky mi objednal Garmin nüMaps Lifetime™ pre otestovanie. Výsledok prinesiem na našich stránkach.
comments powered by Disqus