Elettromedia Dealers Day 2008

Elettromedia Dealers Day 2008

     Vďaka firme DSI sa mohlo 25 šťastlivcov z Čiech a Slovenska zúčastniť prezentácie nových modelov zosilňovačov a reproduktorov značky Audison. Nebola to však prezentácia hotelového typu s prednáškou v Powerpointe, ale mali sme možnosť navštíviť aj sídlo firmy, tréningový inštitút či výrobné haly a dostať sa tak priamo do ich „kuchyne“. Nezabudnuteľnou bola aj návšteva Rimini show, ktorá prestavuje najväčšiu výstavu car audio produktov a montáží v Taliansku, pripomínajúca mierne komprimovaný Sinsheim.
Výroba
     Prvý deň (ak vynecháme predchádzajúce celodenné cestovanie) bol od rána nabitý. Doobedie patrilo návšteve výrobnej fabriky v mestečku Castelfidardo, kde sme sa mohli na vlastnej koži presvedčiť o tom že každý kus zosilňovača je skladaný ručne, následne zapojený pod záťažou a meraný vlastným meracím systémom Amplitest 2, ktorý kompletne preverí stanovené parametre (výkon, odstupy, presluchy, HP/LP filtre...) a dokonca ostane uložený v systéme, takže každý zosilňovač má vlastne akýsi rodný list s presnými údajmi. Tento fakt sa však netýka len sérií LRx či VRx, ale dokonca aj základnej SRx. Okrem tohto skúšobného zapojenia a merania sa aj zo zabalených kusov vezme náhodne jeden kus a opäť prejde testovaním. Vďaka tejto viacnásobnej kontrole je spoľahlivosť a dodržanie parametrov každého kusu na maximálnej úrovni. Daňou je samozrejme vyššia cena a na rozdiel od čínskych fabrík aj produkcia, ktorá nie je v tisíckach kusov denne, ale len cca 200 kusov pri sérii SRx a 100 ks pri LRx-kách. Séria VRx sa robila len počas niektorých mesiacoch v roku a tento rok uzavreli ich výrobu vypustením 1000-ky kusov, pretože ich nahradí nová séria Thesis, ale o tej si niečo povieme až za chvíľu.

     Šokom boli 4 stoly na ktorých sa kompletizoval nekompromisný Thesis. Za jeho konštrukciou a výrobou stojí len jeden človek, pričom pri jeho skladaní je premeriavaná každá jednotlivá doska plošných spojov, a až po kompletnom overení kvality jednotlivých dielov, je ručne skladaný a následne nastavovaný s maximálnou presnosťou. Kompletizácia jedného kusu zaberie celý deň! Je to proste Rolce Royce medzi zosilňovačmi.

MTI

     Z fabriky putovali naše kroky do MTI (Masters Training Institute) centra, čo je školiace stredisko pre obchodných partnerov a montážnikov, ktoré firma otvorila pred 4 rokmi. Tu sa okrem technického školenia zdokonaľujú aj v praktických veciach, ako je napríklad výroba laminovaných dielov. Okrem príslušenstva ktoré je štandardne dostať aj u nás pod logom AZaudioComp, ma zaujala formovacia látka ktorá minimalizuje potrebu tmelenia a tým pádom aj brúsenia, ktorá by mala byť v dohľadnej dobe dostupná aj na našom trhu.

Nová Thesis séria
     Podstatou prezentácie bolo uvedenie novej série Thesis, ktorá nahradí v priebehu septembra VRx-ká. Bude obsahovať 3 zosilňovače, dvoj- resp. trojpásmový systém, 10“ woofer a DSP procesor Bit One. Produkty z tejto série sú však momentálne len v štádiu prototypov, aj keď vďaka posluchovke ktorú majú vo firme sme si mohli medzi prvými vypočuť nový 2-kanál Thesis na JM Laboch a Bowers&Wilkins, pričom garde im robili high-end komponenty Classe či Theta. K prvým sériovým kusom sa však dostaneme až v priebehu septembra a tak si napíšeme aspoň zopár technických údajov. TH uno predstavuje monoblok s výkonom 1×880 W do 4? resp. 1×2020 W do 1? s možnosťou zmostíkovania, kde dvojica vytlačí výkon presahujúci 4kW. TH due dvojkanál s výkonom 2×310W je stabilný do 1? čo zabezpečí pohon akéhokoľvek náročného kompo setu, nehovoriac o možnosti premostenia kde získate 1040 W. TH quattro je logicky 4-kanálom 4×190 W, ktorý sa vám určite hodí v prípade aktívu. Spoločnými činiteľmi sú nekompromisné odstupy s/š, presluchy, LP/HP filtre, ale hlavne digitálne vstupy a vstavané DA prevodníky 192 kHz/24 bit či možnosť nekompromisného nastavenia cez ASC systém.

Show

     Posledný deň bol predurčený návšteve najväčšej auto-hifi show v Taliansku ktorá sa každoročne koná v Rimini. Prezentácie firiem sú síce menšie v porovnaní so Sinsheimom, ale čo sa týka počtu súkromných áut vystavených v halách alebo vonku môžeme ich počítať na stovky. A môžete 3-krát hádať ktoré z komponentov boli osadzované najčastejšie. Snáď vám aspoň zopár fotiek priblíži atmosféru tejto akcie.

Záver

     Slová nášho sprievodcu Massima Mezzardiho (manažéra pre export), že budeme po štvordennej prezentácii neuveriteľne unavení a že budeme túžiť po ceste domov, sa do bodky naplnili. A ja len dodám, že okrem únavy sme nabrali nové poznatky a skúsenosti, aké Vám nedá žiadne školenie za stolom v „meeting room“ akéhokoľvek luxusného hotela.

Zdroj: auto-hifi & navigácie
Foto: DSI Slovakia
comments powered by Disqus