Reprosústavy JBL Spot a JBL Spyro

Reprosústavy JBL Spot a JBL Spyro

     Doba, kedy reproduktory k osobným počítačom pôsoboli oproti malým reproduktorom pre domáce kino ako nepríliš podarené hračky z umelej hmoty, definitívne skončila s nástupom formátu mp3 a wma. V súčasnosti dokážu nielen konkurovať, ale mnohokrát ponúknu atraktívnejší design, vzľadom k cene i dobrý zvuk a pre mnoho užívateľov prekvapivé vybavenie.
Dôkaz predstavuje napríklad rada Spot od americkej značky JBL. Tá sa síce preslávila behom uplynulých 60 rokov predovšetkým ako firma, ktorá dokázala vybaviť svojimi sústavami reproduktorov zvukovo špičkové kina v multiplexoch, ale ich ponuka je okrem modelov pre profesionálne využitie natoľko široká, že sa ich produkty využívajú nielen v domacej zábave a vo veľkej miere pri ozvučení automobilov alebo motocyklov, ale nájdeme ich taktiež napríklad v notebooku značky HP. Systém reproduktorov JBL Spot pripomína skôr ako "bedničky k PC" malé vesmírne telesá. Je možné ich zakúpiť v lesklej čiernej alebo bielej farbe. Je kompatibilný ako s PC, tak s Mac, a je možné ich použiť taktiež u notebookov. Hodia sa taktiež k osobnému DVD prehrávaču, mp3 prehrávaču alebo k hernej konzole. JBL samozrejme patrí medzi značky, ktoré ponúkajú vo dvoch variantách stanicu pre iPod. Systém reproduktorov JBL Spot má označenie 2.1, čo znamená, že veľký reprobox v tvare guľe predstavuje subwoofer. Doplňujú ho dva satelity s malými kruhovými mriežkami, ktoré naznačujú umiestnenie reproduktorov.

     K prednostiam systému reproduktorov JBL Spot však nepatrí len originálne riešený design. Ľahko sa pripojí vďaka systému "plug and play". Disponujú pamäťou, takže zachovajú nastavenie hlasitosti zvuku pred posledným vypnutím počítača. Satelitné reproduktory majú výkon 6W a subwoofer 24W.

     Ešte viac ako JBL Spot vsádza na originálne riešený design reprosystém JBL Spyro. Má podobné technické vlastnosti ako JBL Spot, avšak odlišuje sa práve tvarom satelitných reproduktorov, ktoré pripomínajú štvorlístok. Súčasťou prepracovaného designu tohto modelu zostáva i kábel medzi subwooferom a satelitmi.

     Novinky JBL nadväzujú na experimentálnu radu súprav reproduktorov k PC JBL Creature a zvukovo predstavujú vo svojej triede veľmi kvalitný model s presvedčivým podaním basov. Vytvárajú módny trend, ktorý mení pohľad na doplnky osobných počítačov.
comments powered by Disqus