Harman Kardon Drive+Play 2

Harman Kardon Drive+Play 2

     V súčasnosti je dosť problém si vybrať poriadne autorádio. Zvoliť také, ktoré by spĺňalo všetky vaše požiadavky a nemuseli ste podstupovať žiaden kompromis, je v podstate nemožné. A práve preto je tu možnosť aj v automobile využívať externé zariadenia. Obávate sa konektivity? Alebo množstva káblov? A či celkového komfortu užívania a ovládania? Zbytočne!
Základom je úplne obyčajné a bežné autorádio. K nemu pripojíte váš prenosný prehrávač a ... a tu je kameň úrazu - nemáte ako! A práve tu nájde uplatnenie sada d spoločnosti Harman/Kardon.

     Model Drive+Play 2 mobile manager je priamo určený na umiestnenie do automobilu, za účelom prepojenia prenosných hudobných zariadení a digitálnych prehrávačov ako napr.: Apple iPod s vaším autorádiom. Ukrátené však nie sú ani populárne USB flash pamäte a veľa iných prehrávačov.

     V základnom balení nájdete nádherný farebný displej, ktorý ponúka hneď viacero možností uchytenia a preto si nájde miesto na každej palubnej doske. Navyše ponúka vyhladzovanie fontov, čo na jeho uhlopriečke 3,5“ (89 mm) s vysokým rozlíšením pôsobí veľmi dokonale. Ponúka dokonca aj množstvo farebných tém, aby presne zapadol do interiéru alebo naopak, aby s ním dostatočne kontrastoval.

     Druhým veľmi dôležitým prvkom je bezdrôtový otočný ovládač. Slúži na pohyb v prehľadnom menu na displeji, kde máte jednoduchý prístup k umelcovi alebo albumu, ovládaniu hlasitosti či základných funkcií ako je play/stop/ pause. Dokonca nie je problém zobraziť priamo obrázok každého albumu. Otáčať ním môžete v plných 360 stupňoch. Samotné zariadenie podporuje okrem prehrávania hudby z rôznych externých zariadení aj príjem satelitného rádia Sirius. A to ešte nie je všetko!

     Vďaka Bluetooth boxu BTMA máte postarané aj o telefón, nakoľko bez problémov si môžete nechať synchronizovať váš telefónny zoznam. Samozrejmosťou je priame vytáčanie cez otočný ovládač, prijať hovor je hračka a telefonovať môžete už sami, buď cez vašu hands-free sadu alebo prostredníctvom reproduktorov v aute. A ako čerešnička na záver – máte hudbu aj v mobilnom telefóne? Prostredníctvom podpory profilu A2DP ju môžete prehrávať cez vaše autorádio tiež.

     Každé zariadenie potrebuje zdroj energie. Keďže je určené do automobilu, nebude mať vlastné meniteľné batérie, keď už v aute nosíte akumulátor. Samozrejme je tu univerzálny zdroj, ktorý nájdete snáď v každom automobile – miesto pre cigaretový zapaľovač! Toto len svedčí, že vývojári mysleli skutočne na všetko a my si len môžeme povedať – aké jednoduché, že?

     Úplne na záver len musíme dodať, že nikdy neostanete pri „starom modely“, pretože jeho firmware podporuje upgrade a hneď ako výrobca príde na niečo nové, môžete si nahrať nový update a ste stále „IN“! Cena: 13 990 Sk Bluetooth modul BTMA 3 990 Sk

comments powered by Disqus