Hodnota zdravia

Hodnota zdravia

     Znečistenie ovzdušia je čoraz väčším problémom najmä v mestách, no kvôli kúreniu fosílnymi palivami a častým teplotným inverziám i v obciach. Všadeprítomné prachové častice a neustály tlak na dýchacie ústrojenstvo ľudí vytvára predpoklady pre chronické respiračné ochorenia a alergie. Ohrozené sú horné dýchacie cesty, nosová sliznica, prieduškový epitel, ale i koža, spojivky atď. Väčšinou vzniká lokálne podráždenie alebo poškodenie buniek postihnutého orgánu, čo si neraz vyžiada až práceneschopnosť a užívanie liekov na predpis.
Našťastie, v súčasnosti už je možné výrazne zlepšiť čistotu vzduchu vo svojom okolí. Na slovenský trh v týchto dňoch prichádza unikátny britský vynález Cleanaer, ktorý bol celosvetovo patentovaný firmou Atrium Innovation Ltd. Tejto unikátnej čističke vzduchu bola udelená prestížna pečať britskej nadácie BAF pre svoju schopnosť odstraňovať alergény a prachové častice z prostredia. Dokáže redukovať pachy a pôsobí tiež ako osviežovač vzduchu.

     Zároveň likviduje baktérie a vírusy (nezávislé testy preukázali, že znižuje počet mikróbov vo vzduchu, čo môže znížiť riziko infekcie). Bolo vedecky dokázané, že zo vzduchu odstráni až 99,9 % rôznych chrípkových vírusov, čo je práve v tomto období aktuálne. Je testovaná podľa normy EN 14476:2007-02 proti chrípkovému vírusu typu A H1N1 (prasacia chrípka).

     Len 23 cm vysoký prístroj je úplne tichý, pretože nenasáva vzduch do zariadenia, ale odstraňuje problém úpravou vo vzduchu bez použitia ozónu. Táto novinka medzi čističkami vzduchu totiž uvoľňuje milióny kvapalných iónov (Liquidions) v krátkych intervaloch každé 2 minúty, 24 hodín denne. Tieto kvapalné ióny sú príliš malé, aby sme ich mohli vidieť. Kolujú v prirodzenom vzduchu a vyhľadávajú nežiaduce častice. Kvapalné ióny priťahujú znečistené častice z ovzdušia a spájajú sa s nimi, zneutralizujú ich a napokon stiahnu k zemi. Nepretržité uvoľňovanie kvapalných iónov zabezpečuje konštantný tok, ktorý zamedzuje výskytu vždy nových častíc, a to aj z kýchnutia! Testy preukázali, že častice odstránené zo vzduchu sa držia na zemi a ďalej už necirkulujú. Vďaka celoplošnému prúdu vzduchu v miestnosti kvapalné ióny preniknú do každej časti miestnosti a vyčistia objem vzduchu až 80 m3 za menej ako päť minút. Vzhľadom na veľkosť sa kvapalné ióny pohybujú voľne v priestore s veľkým rozptylom, takže sa nakoniec usadia na všetky exponované plochy, ako sú prepínače svetiel, kohútiky, stoly, dverové kľučky atď. Táto unikátna technológia neustále prečisťuje prostredie, čím chráni miestnosť proti novým časticiam a mikróbom, akonáhle sa vyskytnú.

     K dispozícii je náplň Pure Allergy bez vône, ďalej jemná levanduľová French Lavender, populárna Tea Tree a aromatická Pure Scent. Užívatelia ocenia jemné prevoňanie miestnosti a ušetria na použití chemických aromatizérov.

     Zákazníci, klienti i zamestnanci si určite obľúbia prínosy zariadenia Cleanaer doma, v predajniach, hoteloch, kanceláriách, školách, škôlkach, fitnescentrách, ale i v čakárňach, lekárňach a nemocniciach. Cleanaer jednoducho ocení každý, kto pozná hodnotu čistého vzduchu, má problémy s alergiou, astmou a chce chrániť seba a svoje okolie pred hrozbou chrípky.
Woman Sick
comments powered by Disqus