Krásne vlasy so žehličkou

Krásne vlasy so žehličkou

     Vysušené, dolámané vlasy, pripálená koža na hlave a výsledok, čo ani zďaleka nevynahradí vynaložené úsilie. Takto môže dopadnúť žehlenie, ak sa do neskúsených rúk dostane zlý model žehličky.

     Niet divu, že na túto stylingovú pomôcku niektoré dámy po pár pokusoch zanevrú. Domáce žehlenie však nemusí dopadnúť katastrofálne!

     Žehličky na domáce použitie sa využívajú primárne na vyrovnanie vlasu, ale keď si osvojíte techniku použitia, môžete s nimi vykúzliť aj ohromné vlny. Výhodou takejto úpravy vlasov je predovšetkým trvácnosť účesu.
Akú žehličku?
     Dnešné modely majú žehliace doštičky z keramiky, turmalínu alebo teflónu. Na rozdiel od starších, kovových modelov, tieto sa zahrievajú rovnomerne, takže žehlenie je bezpečnejšie a najmä šetrnejšie pre vlasové vlákno.
Ak nie ste dvakrát zručná, vyberte si žehličku s užšou žehliacou plochou, s takou sa vám bude ľahšie manipulovať. Modely strednej a vyššej triedy s ionizačnou funkciou navyše zabránia vysúšaniu vlasu, elektrizovaniu a strácaniu prirodzeného lesku.

     Aby ste sa vyhli bolestivému kontaktu žehličky a kože, žehlite opatrne a nie päť minút pred tým, ako chcete odísť z domu. Pred kúpou žehličky si na obale prečítajte, aká je dĺžka káblu. S prikrátkou sa vám bude ťažšie pracovať a mohla by vám pri trhnutí vykĺznuť z ruky.

Ako žehliť?
Remington Pearl     Ideálne je, ak žehlíte včera umývané vlasy. Musia byť stopercentne suché (s výnimkou žehličiek určených špeciálne na mokré vlasy) a „nahé“, teda bez stôp tužidla, laku či peny. Najskôr ich prečešte kefou a zlikvidujte chuchvalce, aby sa vám dal každý pramienok pohodlne oddeliť. Bezprostredne pred žehlením vlasy ošetrite termoaktívnou kozmetikou –kvalitné spreje aj séra na tento účel môžete zakúpiť v drogérii, ale aj priamo v kaderníctve.

     Vyberajte si čo najmenšie pramienky, čím menej vlasov zacvaknete medzi žehliace doštičky, tým krajší a rovnomernejší bude výsledok. Ak sa vám pošmykne ruka alebo nie ste spokojná s vyžehleným pramienkom, chybu nenaprávajte hneď. Zahriaty vlas sa pri opätovnom žehlení ešte viac zničí. Radšej sa k nemu vráťte neskôr.

Sexi vlnky
     Ak chcete sexi vlnky, pramienok zaviňte na žehličku a plynulým, rýchlym pohybom prejdite po jeho obvode. Pri hustých vlasoch by takýto postup zabral príliš veľa času, ale na efekt úplne postačí, ak zvlníte vrchné pramienky a na záver ich zafixujete tužiacim prípravkom. Odporúčame uložiť sa do postele s vlasovou sieťkou cez vlasy, aby účes aj ráno držal svoj tvar.

Ako často žehliť?
     Aj s tým najlepším modelom a prvotriednou termoaktívnou kozmetikou je žehlenie pre vlasy záťažou. Zdravé vlasy znesú žehlenie bez ujmy aj trikrát do týždňa. Jemné a lámavé by ste takto nemali trápiť častejšie než jeden až dva razy.

Zdroj: wanda.sk
Remington Wet2Straight
comments powered by Disqus