Natočte si vlasy kulmou, je to jednoduché

Natočte si vlasy kulmou, je to jednoduché

     Ak vás vlasový boh neobdaril prirodzene vlnitými vlasmi, musíte si vedieť pomôcť. Jednou z najľahších ciest, ako sa ku krásnym vlnám dostať, je kulma. Tento elektrický zázrak pozná svet už od šesťdesiatych rokov a dnes je jedným z najšikovnejších kúpeľňových pomocníkov. No aj napriek tomu, že ste o kulme počuli veľa, nemusíte ju automaticky vedieť používať. Tu je niekoľko šikovných tipov, ako s kulmou narábať ako profík.
Veľkosť
     V prvom rade treba dobre vyberať už v obchode. Nie je kulma ako kulma a každá má inú veľkosť. Pouvažujte, aké vlny chcete nosiť a podľa toho v obchode vyberajte. Ak chcete vlny väčšie a voľnejšie, treba nájsť hrubšiu kulmu, ak preferujete vlny kučeravé a malé, hľadajte užší priemer.

Materiál
Remington Pearl Curling     Pri nakupovaní sa určite stretnete aj s rôznymi druhmi. Najlacnejším variantom je chrómová kulma, ktorú zoženiete v každom obchode. Jej výhodou je síce cena, ale stráca na svojej kvalite. Vlasy nemusí prehrievať rovnomerne a tie najjemnejšie väčšinou jej účinkom trpia. Druhou možnosťou je titánová kulma, ktorá už rovnomerne prehrieva, no takisto jej chýba ochrana proti strapateniu. Najdokonalejšou formou, a teda aj najdrahšou, je keramika. Poskytuje najšetrnejší prístup k vlasom a teplo cez vlasy rozptyľuje tak, že má aj ionizačný účinok.

Ochrana
     Pred použitím si nezabudnite na vlasy naniesť ochranný prostriedok proti teplu. V ponuke sú spreje i peny a navyše, nezabúdajte na jednu dôležitú vec. Vlasy kulmujte iba vtedy, keď sú úplne suché, inak si ich môžete veľmi ľahko pripáliť.

Teplota
     Kedysi ste kúpili kulmu a teplota, ktorou ste natáčali svoje vlasy, bola univerzálna. Dnes  však väčšinou máte možnosť nastavenia teploty, čo umožňuje menej ničiť vlasy. Farbeným alebo slabým vlasom sa odporúča teplota do 200 stupňov, ak máte vlasy normálne a ich sila nie je ničím oslabená, môžete na teplote trochu pridať. Nenastavujte však teplotu na úplné maximum, najrozumnejšou voľbou je držať sa okolo tých 200 stupňov.

Natáčanie
     Pred samotným kulmovaním si vlasy porozdeľujte do sekcií a kulmujte ich postupne. Ak si totiž natočíte iba vrchnú časť vlasov, efekt nebude dokonalý. Preto si dajte na čas a nakulmujte aj spodné vlasy. Pramene špirálovito natáčajte na horúcu časť kulmy od ich korienkov po končeky a kulmu držte smerom dole. Vlasy nechajte nahrievať približne 10 sekúnd a uvoľnite. Takto postupujte po celej hlave a ak chcete voľnejšie vlny, v závere si vlasy jemne poprehrabávajte prstami, prípadne ich prečešte kefou s prírodnými štetinami. Na záver účes jemne prelakujte a máte takmer hotovo.

Úprava
     Nezabúdajte, že kulmu by ste mali po každom použití očistiť. Na vlasoch totiž máte nejaké stajlingové produkty, ktoré sa mohli na kulme zachytiť, čo by po čase mohlo spôsobiť jej prehrievanie. Preto, keď kulma úplne vychladne, jemne ju očistite a ak chcete jej údržbe dopriať trochu lepšiu starostlivosť, porozhliadajte sa v drogérii po čistiacich prípravkoch určených pre kulmy a žehličky.

Zdroj: wanda.sk
Remington Pearl Curling


Remington Pearl Curling
comments powered by Disqus