Testujeme za vás: Žehličky na vlasy

Testujeme za vás: Žehličky na vlasy

     Kto si žehlí vlasy pravidelne vie, že nie je žehlička ako žehlička. Čím viac typov máme k dispozícii a čím viac po technickej stránke napredujú, tým sme náročnejšie. Vieme, že vlasy by nemali byť po aplikácii len rovné, ale mali by také zostať čo najdlhšie a zároveň sa nesmie zabúdať ani na ich ochranu. V redakcii sme vyskúšali niekoľko typov žehličiek a vybrali štyri, ktoré nás oslovili najviac.
Philips4. miesto: Philips HP4669 Salon Straight Pro
     Redaktorka Saša: S touto žehličkou som bola celkom spokojná. Vyžehlila aj vlnité vlasy za pár minút, stačilo pár ťahov. Výborné je, že si môžem regulovať teplotu, a to až do 215 stupňov. Doštičky sú hladké a tenké, a teda mi umožňujú čo najpresnejšiu aplikáciu. Ak vám nechýba trpezlivosť, môžete si s nimi nakrútiť aj vlasy, primárne je ale určená na žehlenie.

Rowenta3.miesto: Rowenta Optiliss Elite CF 7112 C0
     Grafička Ivana: Pre rokom som si žehlením vlasov zničila asi 40% celkového objemu. Kaderníčka ma upozornila, že by som mala používať žehličky na vlasy s regulátorom teploty, čo som samozrejme vtedy nemala. Ďalší dôvod pre kúpu novej žehličky na vlasy bol, že mám rada, keď nemusím pred žehlením použiť tisíc prípravkov na vyrovnávanie vlasov, aby som ich mala nakoniec po žehličke rovné. Žehlička Rowenta zastúpila túto krémovo-sprejovú procedúru. Nepáči sa mi však jej ovládanie regulátora teploty vo vnútri, blízko keramických doštičiek. Mám pocit, že sa pri nešikovnej manipulácii popálim. Nešikovnejšie dámy môžu mať problém ho vo vnútri otočiť. Má však príjemný, nekĺzavý povrch.

Remington S20042.miesto: Remington S 2004
     Fotografka Maťa: Pri výbere som hľadala hlavne takú, ktorá je čo najšetrnejšia, pretože moje vlasy sú veľmi jemné. Navyše si ich príležitostne dávam predlžovať a predĺžené vlasy potrebujú veľmi jemnú starostlivosť. Po niekoľlkých mesiacoch používania môžem len skonštatovať, že táto žehlička splnila presne to, čo som od nej očakávala: Po zapnutí sa zohreje veľmi rýchlo, dá sa používať prakticky do niekoľkých sekúnd, čo je pre mňa pri spomienkach na mamine kulmy ako malý zázrak. Vlasy žehlí veľmi jemne. Navyše vôbec neelektrizujú a pekne sa lesknú. Efekt žehlenia vydrží aj niekoľko dní. Navyše ma kaderníčka naučila zopár trikov, ako žehličku použiť nielen na vyrovnávanie, ale naopak aj na natáčanie vlasov a výrobu kučier. Takže teraz zastane hneď niekoľko funkcií súčasne.

Remington S9950 Shine Therapy1.miesto: Remington S 9950 Shine Therapy
     Editorka Linda: So žehličkami na vlasy mám dosť skúseností a trvalo mi dlho, než som natrafila na tú pravú. Ak sa aj vám stáva, že pár hodín po vyžehlení sa vlasy opäť zvlnia a dostanú do pôvodnej formy, potom vás poteší práve táto. Shine Therapy má digitálny displej, zahreje sa už za 30 sekúnd a môžete ju nastaviť až na teplotu 230 stupňov. Ja používam najviac 180 °C, aby vlasy neutrpeli šok. Najväčším lákadlom tejto úzkej žehličky je postupné uvoľňovanie kondicionéru s vitamínom E, a tým pádom sú viditeľne lesklejšie vlasy po použití. Mne sa Remington Shine Therapy osvedčila najviac.

Zdroj: zena.sk
Remington
comments powered by Disqus