JBL On Stage 3

JBL On Stage 3

     Výrobky s logom „Made for iPOD“ rastú ako huby po daždi. Pri počte predaných prehrávačov s logom odkusnutého jablka sa ani niet čomu diviť. JBL je však v tejto hre už dlho, a tak na scénu prichádza už tretia generácia výrobku s označením JBL On Stage.
Produkt firemne nazvaný prenosná základňa s reproduktormi je v skutočnosti dizajnovo moderne poňatý aktívny reproduktorový systém, a to nielen pre iPod. Pomocou vstupu cez 3,5 mm jack konektor môžete On Stage 3 pripojiť k akémukoľvek zariadeniu zo slúchadlovým výstupom. Primárne je však všetko prispôsobené k prehrávaču s jablkom. Pre neho je tu pripravený konektor formou dokovacej stanice, cez ktorý prúdia všetky potrebné informácie aj samotné nabíjanie. Do neho je možné zasunúť všetky tipy iPod-ov okrem malého Shuffle. Obmedzená prevádzka môže byť aj s 3G modelmi, no s inými prekážkami sa už nestretnete.

     Dokovacia stanica je prepojená s miniUSB konektorom, ktorý je v zadnej časti systému, a tak nie je problém týmto spôsobom iPod aj synchronizovať bez potreby priameho prepojenia s počítačom. Vzadu sa naviac ešte nachádza aj ďalší 3,5mm jack konektor s označením „out“, vďaka ktorému môžete On Stage napojiť aj na väčší audio systém taktiež bez potreby inej káblovačky, iPod teda ostáva stále bezpečne v doku, žiadne konektory nevydržia večne.

     Pri prvom pohľade na On Stage by vás určite, takisto ako aj mňa, napadla myšlienka ako také malé čudo môže vôbec hrať. Realita je však taká, že tento zázrak má dokonca patentovo chránené 4 neodýmové reproduktory typu Odyssey. Poháňa ich zosilňovač s výkonom 2 x 6 W, čo na takúto krabičku bohato stačí. Na napájanie je naviac možné využiť aj klasické tužkové batérie v počte 6 kusov či priložený adaptér. Iste vás mnohých zaujíma zvuková stránka. Cez malé tlačidlá na prednej časti teda pridávam hlasitosť a čakám čo sa bude diať. Čuduj sa svete, aj pri maximálnej hlasitosti má zvuk len minimálne skreslenie, aj keď som už evidentne presiahol počúvateľnú hranicu. Nečakal som žiadne zázraky, a tak ma zvuk lezúci zo štyroch maličkých reproduktorov milo prekvapil. Bonbónikom v krabici je samotné diaľkové ovládanie – malé, štýlové, ovládaním prispôsobené iPod-u.

Neprehliadnite:
Good bye kábel
     On Stage 3 s cenou 5990 Sk patrí medzi tie lacnejšie doplnky iPod-ov. Ak nepotrebujete hudbu počúvať nahlas, bohato si s ním vystačíte. Ja osobne by som ho skôr využil ako dokovaciu stanicu k domácemu kinu, keďže je nenápadný, ale so zaujímavým dizajnom. Vyrába sa v bielom aj čiernom prevedení, a tak nebude kontrastovať s vašim domácim kinom a vy nemusíte nechávať iPod len tak pohodený, visiaci na kábloch?
comments powered by Disqus